سویا در جهان کلروز متخصص آماده برای آویزان کردن کت آزمایشگاه

پس از 40 سال به عنوان یک خاک علم استاد و محقق در دانشگاه ایالتی داکوتای شمالی, Goos بازنشسته خواهد شد بعد از این سال به عنوان اعطای زمین استاد دانشگاه با یک حرفه ای است که شامل کمک به کشاورزان مقابله با برخی از بزرگترین مشکلات تولید.

زودتر مزرعه بحران به شکل حرفه ای خود را. Goos, 65, رشد در Treynor آیووا در حدود 20 مایلی شرق اوماها Neb.. پدرش باب فرار یک feedlot عملیات. او گسترش یافت و در سال 1969 — فقط قبل از تاریخی غلات روسیه خرید. آمریکا قیمت دانه مشخصی که بد بود برای feedlots. نرخ بهره مشخصی بیش از حد.

“ما تا به حال تمام دنیا مزرعه بحران در 1980s بود اما تمام ساختمان در دولت نیکسون,” Goos به یاد می آورد. “گوشت گاو قیمت در حال افزایش بود با تورم و نیکسون قرار داده و کنترل قیمت گوشت گاو. با آن و بالا رفتن سرسام آور قیمت دانه پس از روسیه گندم معامله گاو صنعت صدمه زدن به مدت طولانی قبل از آن فیلتر شده را به کشاورزان دانه و آنچه ما به طور معمول فکر می کنم به عنوان مزرعه بحران از ’80s.”

باب Goos توصیه کرد فرزندان خود را آموزش در مورد نبود یک مزرعه برای بازگشت به.

WDAY logo

گوش زندگی می کنند

پخش زنده

وجود ندارد.

توجه به SD به ND

R. Jay Goos, who retires after 40 years as a soil scientist at North Dakota State University, made his biggest mark in research on iron-deficiency chlorosis in soybeans. Mikkel Pates / Agweek

R. جی Goos که بازنشسته پس از 40 سال به عنوان یک خاک دانشمند در دانشگاه ایالتی داکوتای شمالی ساخته شده خود را در بزرگترین علامت در تحقیقات بر روی آهن-کمبود کلروز در سویا. Mikkel کله / Agweek

Goos استخدام شد به South Dakota State University, که در آن پدر خود را دوست Duane Acker شد دین از کشاورزی است. (اکر در ادامه برای تبدیل شدن به رئیس جمهور از دانشگاه ایالتی کانزاس و معاون وزیر کشاورزی علوم و آموزش و پرورش.) در SDSU جی مطالعه مکانیزه کشاورزی به دست آورده و مدرک لیسانس خود را در سال 1976 مدرک کارشناسی ارشد خود را در سال 1978.

“من مانند تمام جنبه های علم و خاک شامل تمام جنبه های علم زیست شناسی, کانی شناسی, فیزیک, شیمی,” او می گوید. او فکر کرد که او می تواند یک خاک mapper با این وزارتخانه بود اما یک پیشنهاد برای مدرسه فارغ التحصیل.

Goos رفت و در دانشگاه ایالتی کلرادو در فورت کالینز. او به اتمام درجه دکتری خود را در سال 1980 و آمد به NDSU. تروریست حرفه ای Goos کار کرده است در کود مسائل در انواع محصولات يونجه و علف يونجه مخلوط malting جو و گندم سیاه.

اما او را بیشتر شناخته شده برای کار روی آهن-کمبود کلروز (“IDC”). آن رخ می دهد که در آن جدول آب فتیله به سطح.

“که آهک هل PH بالا و رطوبت و آهک و نمک بیش از حد است که دانه های سویا به نوبه خود به رنگ زرد در بالای گیاه. رشد نقطه مجروح شده است و بازده فقط ویران کرد” او می گوید.

کلروز شور

R. Jay Goos, a North Dakota State University soil scientist, on March 11 chemically tests various iron fertilizer products in the laboratory. In the foreground is a chemical model of the Fargo clay soils found in much of the Red River Valley of North Dakota and Minnesota. . Mikkel Pates / Agweek

R. جی Goos یک دانشگاه ایالتی داکوتای شمالی خاک دانشمند در مارس 11 شیمیایی آزمایشات مختلف کود آهن محصولات در آزمایشگاه است. در پیش زمینه است که یک ماده شیمیایی مدل فارگو خاک رس خاکها در بسیاری از Red River Valley of داکوتای شمالی و مینسوتا. . Mikkel کله / Agweek

Goos دوست دارد به یادآوری است که هنگامی که یک کاربر جدید در ag شیمیایی تجارت به نام Goos بپرسید اگر استاد می دانست که چیزی در مورد این اختلال می تواند پاک کردن کشاورزان و تولید.

“من گفتم:” من هستم خدای زنده از فقر آهن کلروز.'” مرد بعد نام او را به می گویند — او می خواهم چک — Goos بود و تنها نیمه شوخی.

Goos اذعان قرار دادن “قلب و روح” به IDC زهر بسیاری از سویا تولید کنندگان است. او به این نتیجه رسیدند که انتخاب کلروز-مقاوم در برابر انواع موثر است کنترل. اما ارقام نه چندان طولانی ندارد.

“بذر شرکت چرخش یک تنوع از هر سه یا چهار سال,” او می گوید. “هنگامی که یک فقیر کشاورزی یا کشاورز می یابد موثر (IDC) مقاوم در برابر انواع سال بعد از آن ممکن است در بازار, و آنها در حال شروع بیش از همه در تلاش برای پیدا کردن یک مقاوم در برابر انواع.”

دانشمندان توسعه 1 تا 5 رنگ مقیاس رتبه تاثیر است. هنگامی که دانه های سویا به حدود 1 پا بلند می توان آنها را دارای رنگ سبز است “1” و کمی yellowed است “2” برای عملکرد 20 درصد کاهش; “3” 40 درصد “4” آن 60 درصد و “5” است که 80 درصد عملکرد کاهش است.

منطقه اطراف Colfax در جنوب شرقی داکوتای شمالی است که “زمین صفر” به صورت کلروز و Goos کمک به ایجاد یک “Colfax کلروز باشگاه است.”

“من نمیفهمد اگر ما می تواند به مبارزه با کلروز در Colfax ما می توانید آن را در هر نقطه,” او می گوید.

Goos با استفاده از سه سلاح در مبارزه: یک مقاوم در برابر انواع مختلفی در حدود 3 پوند موثر کلات و گسترده تر ردیف.

هر طیف زرد تبدیل خواهد شد اگر شرایط به اندازه کافی بد. رطوبت می تواند تاثیر کلروز اما گاهی اوقات به علت غیر قابل توصیف است.

Goos یافت که برگی اسپری موثر نیست چون این ترکیبات نیست “translocate” و یا حرکت به unsprayed مناطق در برگ و یا به برگ های جدید که در آن آنها می تواند به کاهش زردی.

او همچنین نشان داد که بیش از حد نیترات می تواند بدتر کلروز مشکل است.

“سازمان دیده بان برای ‘دریاچه Wobegon اثر'” که در آن “همه ی فرزندان بالاتر از حد متوسط” با اشاره به IDC مقاومت رأی داده شده توسط شرکت های دانه (و به داستانی مینه سوتا جامعه). “بسیاری از شرکت های دانه به IDC رتبه بندی که بیش از حد خوش بینانه,” او می گوید.

او همچنین با هشدار نسبت به “hanky-گری حیله در کود آهن در تجارت است.” آهن کود مانند FeEDDHA متفاوت در کیفیت و می تواند شامل بی اثر ایزومرهای و ميعانات او می گوید. “گاهی اوقات کود شرکت ادعا می کند در مورد خلوص خود را FeEDDHA محصولات است که درست نیست.”

در بخشی به دلیل کار خود را دولت تنظیم کننده شروع به نیاز است که کود شرکت های دولتی خلوص کود آهن. “اگر آن را پایین تر-کیفیت محصول و آن را به قیمت ارزان تر آن را یک مشکل نیست فقط اعمال سنگین تر هستند. اما اگر کیفیت پایین محصولات ارائه شده به عنوان یک با کیفیت بالاتر محصول که یک مشکل” او می گوید.

رسیدن به دانش آموزان

تا سال 2005 Goos شد در درجه اول در تحقیق و اما تدریس یک دوره در حاصلخیزی خاک. که سه نفر از استادان بازنشسته به طور ناگهانی Goos در زمان بیش از این مقدمه به خاک علوم کلاس. Goos تنها استاد در NDSU دانشکده کشاورزی به پیروزی ارشد حرفه ای تدریس جایزه دو بار — 20 سال از هم جدا.

Sarah Lovas, a farmer and crop consultant from Hillsboro, N.D., an undergraduate and graduate student, has high praise for R. Jay Goos, a soil scientist at North Dakota State University. Today she’s a member of the NDSU State Board of Agricultural Research and Education. Photo taken Feb. 25, 11, 2020, in West Fargo, N.D. Mikkel Pates / Agweek

سارا Lovas یک کشاورز و محصول مشاور از Hillsboro, N. D., مقطع کارشناسی و دانشجوی کارشناسی بالا ستایش R. جی Goos خاک دانشمند در دانشگاه ایالتی داکوتای شمالی. امروز او یک عضو از NDSU دولت هیئت مدیره از تحقیقات کشاورزی و آموزش و پرورش. عکس گرفته شده Feb. 25, 11, سال 2020 در وست فارگو, N. D. Mikkel کله / Agweek

سارا Lovas یک کشاورز و محصول مشاور از Hillsboro, N. D. یکی از Goos دانشجويان در مقطع کارشناسی سال است. او همچنین مشاور خود را در کارشناسی ارشد خود را در علوم خاک. او نشسته در هیئت دولت از تحقیقات کشاورزی و آموزش و پرورش که توصیه مقننه در تحقیقات کشاورزی اولویت است. Lovas می گوید Goos عالی شیمیدان و درخشان محقق که “اثر انگشت” در نوآوری های متعدد.

Lovas تحسین Goos’ آموزش به دلیل کار او را به سفر در سراسر داکوتای شمالی برای جمع آوری خاک هسته —”pedons” — به طوری که هر کس در آزمایشگاه را یک فرصت برای احساس لوم شنی لومی و رسی نوع خاک.

“در آن زمان بسیاری از وقت و انرژی و تلاش برای انجام آن است. او خواهد آن را توضیح دهید تا به خوبی. او واقعا از آن ساخته شده به صورت زنده,” او می گوید. و اگر آنها نمی از آن لذت ببرید ؟ “این تقصیر خود,” او می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>