وندی همبرگر در تامین کوتاه مدت در برخی از نقاط

توسط لسلی پاتون و جانت فروند بلومبرگ

وندی های زنجیره ای مواد غذایی سریع است که سیاهی همبرگر خود را به عنوان تازه و هرگز منجمد گفت که گوشت تنگ منابع باعث متناوب کمبود آیتم های منو در رستوران خود را.

“گوشت گاو تامین کنندگان در سراسر شمال امریکا در حال حاضر در مواجهه با چالش های تولید” شرکت گفت: در یک ایمیل. “از آنجا که این, برخی از ما آیتم های منو ممکن است در تامین کوتاه مدت از زمان به زمان در برخی از رستوران ها در این زمان محیط زیست است.”

وندی ساخت همبرگر تحویل دو تا سه بار در هفته به رستوران ها و کار با تامین کنندگان برای نظارت بر وضعیت. این شرکت گفت: این تلاش برای به حداقل رساندن تاثیر بر رستوران ها و مشتریان است.

ادامه مطلب: Coronavirus Q&A: قوانین جدید برای فروشگاه مواد غذایی, کیسه, هزینه های

مشتریان گرفته اند به رسانه های اجتماعی به پرچم عدم همبرگر — زنجیره ای را امضا item — در وندی منوها در برخی از نقاط. حدود 18 درصد از وندی رستوران بودند “به طور کامل فروخته شده از گوشت گاو موارد که از دوشنبه شب” استفن تحلیلگر جیمز رادرفورد گفت: در یک یادداشت تحقیقاتی با استناد به شرکت خود را تجزیه و تحلیل داده ها که بررسی آنلاین منو از هر وندی در سراسر کشور.

شمال امریکا گوشت-زنجیره تامین از هم جدا افتاده است به عنوان coronavirus شیوع شاتر کشتارگاه ، تشدید این چشم انداز است که گوشت خوک و گوشت گاو و مرغ ممکن است از دست رفته از قفسه های مواد غذایی و رستوران منوها. حدود ده کشتارگاه تعطیل در ماه گذشته به دلیل عفونت در میان کارکنان این ماجرا هم در خطوط پردازش.

وندی سهام کاهش یافت و 3.1% کاهش به $18.68 در 10:38 صبح در نیویورک است. سهام کاهش یافته است و حدود 16% در سال 2020 است. این شرکت برنامه ریزی شده است به گزارش سه ماهه اول نتایج فردا صبح قبل از شروع معاملات.

این شرکت سال ها صرف ایجاد خود را به عنوان اولین و عمده زنجیره ای مواد غذایی سریع برای ارائه تازه-هرگز-گوشت گاو منجمد. رقبا مانند مک دونالد به دنبال کت و شلوار. این یک تغییر است که در سمت چپ برخی از شرکت ها بیشتر در معرض خطر اختلال در آمریکا گوشت گاو عرضه زنجیره ای از آنهایی که هنوز تکیه بر واردات از استرالیا و کشورهای دیگر.

رادرفورد گفت که برخی از ایالت ها باید کامل منوها در all locations, در حالی که برخی مانند اوهایو و میشیگان, تنسی, کانکتیکات و نیویورک باید 30% یا بیشتر از رستوران بدون گوشت گاو تازه در منو است.

وندی بیشتر در معرض کمبود نسبت به سایر مواد غذایی سریع زنجیر دلیل تمرکز خود را بر گوشت گاو تازه اما “کوتاه قطع مواد است” وجود دارد و می تواند سریع بهبود در عرضه رادرفورد گفت. فروش روند در وندی قوی شده اند در هفته های اخیر او اضافه شده است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>