دو نفر از اعضای تبرئه پنج به اشتراک گذاری داستان خود را با UND دانش آموزان

زندگی قبل از مارس 19 سال 1989 عادی بود برای سانتانا و سلام. آنها دوست game, هنر و ورزش اسکیت بورد سواری و تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن دختران است.

اما آن شب یک زن جوان به طرز وحشیانه ای مورد تجاوز قرار گرفته و سمت چپ برای مرده در شهر نیویورک پارک مرکزی. سانتانا سلام و دیگر اعضای گروه که معروف شد به عنوان پارک مرکزی 5 بودند محاکمه و محکوم شد. وجود دارد هیچ DNA یا شواهد فیزیکی گره خورده است که آنها را به جرم و در عین حال آنها به زندان فرستاده شود.

و 13 سال بعد سریال متجاوز و قاتل به اعدام محکوم شده اعتراف به جرم و جنایت.

WDAY logo

گوش زندگی می کنند

پخش زنده

در حال حاضر تبرئه آن را ترک کرده است یک تاثیر ماندگار در زندگی خود را.

فقط به عنوان آنها مبارزه برای اثبات بی گناهی خود و به اشتراک گذاری داستان خود را متوقف نمی در سال 2002 با exoneration و به تازگی لقب نام مستعار “تبرئه پنج” خود را مبارزه برای عدالت ادامه می دهد و به ارمغان می آورد آنها را به صحبت می کنند در دانشگاه ها مانند UND.

“من می خواهم مردم بدانند که ما این قدرت برای تغییر سیستم و سیستم به کار راه بهتر است که به آن نیاز دارد به کار” سلام گفت: پس از صحبت در UND شب چهارشنبه. “در حال حاضر این سیستم است که شکسته نمی شود; این سیستم در حال حرکت است و عامل در یک راه است که آن را طراحی شده به کار می کنند. آن زنده است و بیمار ما نیاز به ایجاد یک سیستم است که هست.”

صدها نفر از دانش آموزان و اعضای جامعه پر بخش پایین تر از چستر-فریتز سالن برای یادگیری در مورد سانتانا و سلام و داستان های خود را. جمعیت زیادی به استقبال این دو به مرحله با تشویق ایستاده.

در سراسر ساعت-برنامه سانتانا و سلام صحبت در مورد این مسائل با سیستم عدالت کیفری و دیرینه مشکلات در آن است که نمی توان ثابت یک شبه. آنها همچنین صحبت در مورد تجربیات فردی به عنوان آنها رشد به مردان در طول زمان خود را در زندان است.

پس خود را exoneration این گروه متعهد شده است به آموزش و پرورش در نابرابری در امریکا سیستم عدالت کیفری. در سال 2013 documentarians کن و سارا سوختگی منتشر شد فیلم مستند “پارک مرکزی پنج” که یکباره بحث در اطراف این گروه مورد. در سال 2014 مردان بودند که به اشتباه زندانی دریافت چند میلیون دلار حل و فصل از شهر نیویورک است.

“هنگامی که ما شروع به صحبت کردن مردم شروع به گوش دادن” سانتانا گفت: صحبت کردن در مورد زمان و پس از این مستند منتشر شد.

مستند شد “کشتی” که این گروه می تواند با استفاده از صحبت کردن با دیگران و به اشتراک گذاشتن تجارب خود را.

“هنگامی که Ken Burns صحبت می کرد مثل این بود که تمام جهان گوش,” او گفت:.

اما که نمی آمد به راحتی. سانتانا گفت: سوختگی گفت: آنها در طول روند ساخت این مستند است که هنگامی که داستان خود را برای اولین بار در در سال 1989 به اعتقاد او گروه گناه بود اما بعد از تحقیق در مورد آنها و آموخته ، سانتانا گفت: این گروه تا به حال بی شماری مشابه برخوردهای پس از.

در حال حاضر که داستان خود را برای رسیدن به مخاطبان جدید دوباره به Netflix بکشد از ویژگی های سری با عنوان “زمانی که آنها را ببینید ما” است که بر اساس داستان واقعی از پارک مرکزی پنج. تولید کننده آن عبارتند از: Ava DuVernay, اپرا وینفری و Robert DeNiro. آن است که یکی از پربیننده ترین سریال Netflix تاریخ است.

“این آغاز می شود که این گفتگو آغاز شده در مورد عدالت کیفری” سلام گفت: در طول برنامه.

این جفت ارز نیز تا به حال یک پیام برای دانش آموزان — آنها باید از این قدرت برای ایجاد تغییر در راه خود را.

“شما نشستن در یک موسسه آموزش عالی موسسه دانش” سانتانا گفت: به شرکت کنندگان. “زمانی که شما به پایان این شما را به زندگی حرفه ای خود را و یا چیزی است که شما می خواهید به انجام. برای ما, ما آمده ایم تا این پیام است که زمانی که شما قدم به این فضاهای اشغال آنها را به طور کامل.”

سانتانا گفت: این مهم برای مردم را به گرد هم می آیند برای پیدا کردن راه حل برای این مشکلات اما هیچ راه حل این است که بزرگتر از دیگری است.

“ما درک می کنیم که همه نمی خواهند به ماه مارس است. که خوب ما نمی بپرسید شما را به ماه مارس است. ما درخواست شما را به انجام آنچه شما بهترین” سانتانا گفت. “اگر شما نوشتن آن را اگر شما آن را می خوانم اگر شما در رقص آن را اگر شما آن رای (شما می توانید تغییر دهید.)”

این رویداد با حمایت تنوع کمیته در UND دانشکده آموزش و پرورش و توسعه انسانی که این بخش و بخش امور دانشجویی و تنوع است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>