معامله گر جو بنیانگذار جو Coulombe درگذشت در سن 89

جو Coulombe یک خرده فروشی رویایی که تاسیس نفوذ معامله گر جو, مواد غذایی زنجیره ای و رفت و تبدیل به یک غذا و شراب مفسر کار نقاش و جنوب کالیفرنیا نیکوکار درگذشت.

Coulombe شده بود در کاهش سلامت و اخیرا دریافت شده مراقبت از خانقاه. او در اواخر جمعه شب در پاسادنا خانه با توجه به خود را که همچنین به نام جو است. او 89.

“ما در حال رفتن به از دست او بسیار گفت:” جو که زندگی در سیاتل بشویید. با همسرش وندی. “من فکر می کنم مردم در حال رفتن به یاد داشته باشید فوق العاده معامله گر جو مفهوم او را در محل و به خصوص درمان خود را از کارکنان خود را. او واقعا در مورد مراقبت از آنها.”

او مشخص می شود پدر خود را به عنوان یک رنسانس مردی بود که نه تنها دقیق در کسب و کار, اما منحصر به فرد متفکر و خالق vibrantly رنگی نقاشی که تا به حال یک کودک مانند علاقه به جهان اطراف او.

“او همیشه بسیار کنجکاو در مورد همه چیز,” او گفت:. “او یک خواننده پرکار. او خواندن انواع کتاب های داستانی و غیر داستانی — و هنگامی که او می خواهم به چیزی علاقه مند او را ببلعند که موضوع. او قادر به شیر به روند او را دیدم در حال توسعه و اهرم آنها را.”

Coulombe کنجکاوی منجر به منحصر به فرد تلون مزاج است که صادق است امروز در تریدر: کارکنان پیراهن هاوایی و دکور دمدمی فروشگاه کالا و موجودی پیچیده از مواد غذایی با قیمت متوسط.

معامله گر جو رشد کرده و به بیش از 500 مکان در 42 ایالت و ناحیه کلمبیا. (مطبوعات-سازمانی/کری Rosema)

اوایل روز

متولد 3 ژوئن سال 1930 در سن دیگو Coulombe بزرگ شده در یک آووکادو در مرتع پرورش احشام در دل مار که در آن سه نسل از خانواده خود را به اشتراک گذاشته است. او خدمت کرده از یک سال در نیروی هوایی و بعد از آن با حضور در دانشگاه استنفورد که در آن او موفق به دریافت مدرک کارشناسی اقتصاد و کارشناسی ارشد در مدیریت کسب و کار در سال 1954.

Coulombe به دست آورد بیش از یک آموزش و پرورش در دانشگاه استنفورد. او ملاقات همسر آینده خود را آلیس Steere وجود دارد بیش از حد. آنها ازدواج کرده و در سال 1952 زمانی که هر دو فارغ التحصیل و دانش آموزان بعد از حل و فصل در پاسادنا که در آنها مطرح شده سه فرزند.

ورود خرده فروشی جهان

Coulombe ورود به دنیای خرده فروشی آغاز شد و در سال 1958 زمانی که او را استخدام کرد Rexall مواد مخدر به زنجیره ای از فروشگاه های راحتی پس از مدل 7-Eleven. او آماده برای این پروژه مشغول به کار به صورت رایگان در فروشگاه مواد غذایی محلی برای یادگیری خرده فروشی طناب و گرفتن همسر و پسر جوان در, درایو در سراسر لس آنجلس به مطالعه جمعیتی از محله های مختلف.

پسرش او آموخته اعداد با شمارش فضاهای پارکینگ در پتانسیل مکان های فروشگاه.

با Rexall را پشتوانه Coulombe باز و فرار شش عاجلانه بازار در منطقه لس آنجلس. زمانی که این شرکت بعد تصمیم به شاتر فروشگاه Coulombe خریداری آنها را به جای.

تولد معامله گر جو

عاجلانه بازار همچنان به فعالیت به عنوان فروشگاه های راحتی برای یک دهه دیگر اما در اواسط دهه 1960 آنها را تهدید می کردند 7-Eleven گسترش به کالیفرنیا. که باعث Coulombe به ارزیابی مجدد بازی خود را طرح — یک فرایند است که منجر به تولد معامله گر جو.

Coulombe می خواستم برای ایجاد چیزی متفاوت — فروشگاه ارائه یک ترکیب منحصر به فرد از محصولات که با قیمت مناسب. رو با تغییر جمعیت او شناسایی بازار هدف خود را به عنوان بسیار تحصیل کرده اما underpaid مصرف کنندگان با پیچیده سلیقه.

اولین معامله گر جو باز در ارریو بلوار در پاسادنا در سال 1967 است و هنوز هم در عمل. Coulombe و متعلق به اداره معامله گر جو بخش خصوصی قبل از فروش آن به آلمانی تخفیف مواد غذایی خرده فروش Aldi نورد در سال 1979.

باب Phibbs مدیر عامل شرکت خرده فروشی دکتر نیویورک-بر اساس خرده فروشی شرکت مشاوره گفت: Coulombe منحصر به فرد استراتژی کار می کرد.

“او را دیدم قدرت خصوصی مارک های طولانی قبل از دیگران انجام داد و او نیز ارائه شده بسیار سرپرستی فروشگاه پرنیان با پیراهن هاوایی,” او گفت:. “شما زمانی که شما راه می رفت به یک معامله گر جو که آن را منحصر به فرد — و نه مانند یک رالف یا چیزی شبیه به آن.”

Coulombe همچنین طراحی و نوشت: معامله گر جو تبلیغاتی, کاتالوگ, بی باک, بروشور شامل انیمیشن و جذاب اطلاعات در مورد محصولات ویژه.

شرکت به فروش می رسد

اولین معامله گر جو باز در ارریو بلوار در پاسادنا در سال 1967 است و هنوز هم در عمل. Coulombe و متعلق به اداره معامله گر جو بخش خصوصی قبل از فروش آن به آلمانی تخفیف مواد غذایی خرده فروش Aldi نورد در سال 1979.

Leroy واتسون خاطرات خوشی از معامله گر جو. او ابتدا کارمند استخدام Coulombe به عنوان یک مدیر فروشگاه در یکی از عاجلانه بازار و زمانی که معامله گر جو راه اندازی شد او ابتدا کارمند شرکت نیز وجود دارد. او به عنوان یک مدیر فروشگاه و بعدها معاون ارشد رئیس جمهور از عملیات.

“جو شگفت انگیزی به کار” گفت: واتسون 87 که در حال حاضر زندگی در واشنگتن است. “او بسیار فرد متفکر و او در زمان مراقبت از کارکنان خود را. او ساخته شده مطمئن شوید که آنها به دست آورده و دستمزد خوب و حال خوب مزایا و شرایط کار. من به یاد داشته باشید من می توانم صبر کنید برای رسیدن به محل کار هر روز صبح.”

Coulombe ماند به عنوان مدیر عامل تا سال 1988 زمانی که نزدیک 60 سالگرد تولد او تصمیم به بازنشستگی برای کشف زندگی فراتر از آن به عنوان “معامله گر جو.” این شرکت تا به حال 19 فروشگاه های پس از آن و پس از رشد به بیش از 500 مکان در 42 ایالت و ناحیه کلمبیا.

یک الگو برای دیگر مواد غذایی زنجیره ای

خرده فروشی تحلیلگر برت Flickinger سوم گفت: معامله گر جو تبدیل به یک الگو برای دیگر مواد غذایی زنجیره ای به دنبال تقلید از این شرکت فرمول برد.

“جان Mackey, Whole Foods’ مدیر عامل و موسس همیشه می گفت که معامله گر جو خود بود سخت ترین رقابت” Flickinger گفت. “بسیاری از مواد غذایی منطقه ای خرده فروشان مانند بریستول مزارع و مشابه زنجیره ای در سراسر ایالات متحده و کانادا سعی کردم به تقلید از عناصر خاص اما هیچ کدام تا کنون قادر به تکراری که موفقیت است.”

معامله گر جو هنوز هم حفظ عطر و طعم منحصر به فرد Coulombe تاسیس برای, مواد غذایی زنجیره ای و شرکت به دست آورده نمرات از مشتریان وفادار در طول راه. محصولات مانند دو باک چاک شراب, آوکادو, شکلات تیره کره بادام زمینی فنجان یخ زده مرغ نارنجی و درخت چنار تراشه در ادامه به فروشندگان.

سال بعد

در سال های بعد خود Coulombe نشسته بر روی تعدادی از شرکت های بزرگ تخته از جمله امپریال بانک, Cost Plus World Market, بریستول مزارع و دین جین. او به طور پیوسته تا زمان بازنشستگی از هیئت مدیره از هزینه به علاوه در سال 2013 در سن 83.

“او درگیر شد در بسیاری از انسان دوستی” پسر خود را گفت. “او بر روی تخته در کتابخانه هانتینگتون این Colburn مدرسه و لس آنجلس Opera. او واقعا دوست داشت کمک کردن. ما در حال رفتن به از دست مشاوره و کنجکاوی فکری.”

جو Coulombe است جان سالم به در برد با همسرش آلیس Steere Coulombe او سه فرزند و همسران: جو Coulombe و همسرش وندی سیاتل; شارلوت Schoenmann و استوارت از Albuquerque, New Mexico; و مادلین Coulombe و نایجل سیمپسون, از ملبورن استرالیا است. او نیز جان سالم به در برد با شش نوه: Daniel and Julia Coulombe; Genevieve و گابریل Schoenmann; و ادت و والری سیمپسون.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>