تومار می پرسد کشاورزان به ثبت نام تحت PMFBY قبل از آخرین تاریخ

دهلی نو: وزیر کشاورزی نارندرا سینگ تومار روز جمعه خواسته کشاورزان به جلو آمده به ثبت نام تحت بيمه طرح PMFBY قبل از آخرین تاریخ و حفاظت در برابر kharif 2020 محصول از دست دادن با توجه به پیش بینی نشده و بلایای طبیعی.

تومار گفت: ثبت نام از کشاورزان تحت Pradhan Mantri Fasal بیما Yojana (PMFBY) به صورت مداوم Kharif-2020 فصل در جریان است در نوسان کامل در سراسر کشور و ترغیب بیشتر کشاورزان را از مزایای این طرح است.

برش تاریخ به صورت مداوم Kharif 2020 فصل در چند متحده و اتحادیه مناطق ممکن است با پایان تاریخ 31 ژوئیه سال 2020 است. مرکز ساخته شده است ثبت نام رایگان برای همه کشاورزان که فقط نیاز به پرداخت یک مقدار حق بیمه در حال حاضر او اضافه شده است.

از طریق یک پیام ویدیویی وزیر به دادگاه تجدید نظر به تمام کشاورزان برای محافظت از خود در برابر از دست دادن مالی با توجه به شکست های محصول/خسارت وارده به عنوان یک نتیجه از بلایای طبیعی است.

پس از راه اندازی این طرح در سال 2016 کشاورزان پرداخت حق بیمه از 13,000 تومان کرور روپیه اما آنها دریافت کرده ادعا می کند به لحن 64,000 تومان کرور روپیه است.

هر کشاورز که مایل به ثبت نام تحت PMFBY باید تماس خود را در نزدیکترین بانک اولیه کشاورزی اعتبار جامعه مشترک مرکز خدمات (CSC), ایجاد سطح کارآفرینان (VLEs) در دفتر کشاورزی بخش و یا نماینده شرکت بیمه ثبت نام کنید.

کشاورزان نیز باید گزینه ثبت نام کنید از طریق ملی محصول بیمه, پورتال (NCIP) و یا محصول بیمه, برنامه, او گفت:.

وزیر خواسته کشاورزان برای حمل Aadhaar شماره بانک دفترچه حساب پس انداز زمین رکورد/قرارداد اجاره و اظهارنامه گواهی برای تکمیل فرایند ثبت نام.

“در این فصل همه کشاورزان ثبت نام در طرح خواهد بود رندانه در مورد وضعیت درخواست خود را از طریق SMS به طور منظم خود به شماره تلفن همراه ثبت نام” او اشاره کرد.

مرکز ساخته شده است این طرح داوطلبانه برای همه کشاورزان از Kharif-2020 فصل بعد. این طرح اجباری برای تمام loanee کشاورزان است.

“در حال حاضر کشاورزان با وام غرامت می توانید انتخاب کردن از این طرح با ارسال یک بیانیه ساده به بانک شعبه هفت روز قبل از برش تاریخ ثبت نام” تومار گفت.

تحت این طرح کشاورزان می توانند خود را دریافت محصولات غذایی (غلات و دانه های روغنی) بیمه در حداقل نرخ حق بیمه از 2 درصد از مبلغ بیمه و تجاری و باغبانی محصولات کشاورزی در 5 درصد از مبلغ بیمه شده در Kharif سال 2020 است. باقی مانده حق بیمه خواهد بود و یارانه توسط مرکز و ایالات متحده. این PMFBY تضمین حفاظت از محصول در از دست دادن برای کل برداشت چرخه از قبل از کاشت به, پس از برداشت و فعالیت های.

علاوه بر این وجود ریسک جامع پوشش در برابر خشکسالی سیل و طغیان رود, لغزش بی موقع بارش باران یا رگبار تگرگ, طبیعی, آتش سوزی و طوفان به صورت ایستاده محصول به عنوان پوشش در برابر یا رگبار تگرگ و گردباد و unseasonal بارندگی پس از برداشت محصول است.

در بیانیه ای جداگانه به وزارت کشاورزی گفت: ارائه آموزش به 29,275 مقامات از بانک ها و شرکت های بیمه مشترک مراکز خدمات دولت در سطح بانکداران کمیته ایجاد کرد سطح کارآفرینان دولت و در سطح منطقه کشاورزی سازمان ،

علاوه بر این شرکت های بیمه نیز ارائه آموزش برای ذینفعان مختلف. این وزارتخانه همچنین با هدف ارائه آموزش به 600 مدیران Kisan مراکز تماس. (سازمان)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>