این که زمان از سال زمانی که بسیاری از آمریکایی ها در حال فکر کردن در مورد قطعنامه برای تغییر در خانه و در محل کار. بیشتر از کار من کمک به مدیران و تیم خود را تغییر آنها نیاز به طوری که آنها با موفقیت دیدار با اهداف بزرگتر. این هیچ کار آسان است.

گرفتن یک گروه از مردم در همان صفحه را تغییر معنی گاهی اوقات غلبه بر چندین برنامه های شخصی قبل از ما می توانید موافقت کنید به اهداف مشترک. و این به چالش کشیدن!

اما ساخت یک تغییر که آیا به صورت جداگانه و یا در یک گروه نیاز به بیش از یک تعهد به یک هدف و فقط “برای رفتن آن.” یک مطالعه انجام شده در سراسر کشور به رسمیت شناخته شده درمانگاه بهداشت نشان داد که تنها یک هفتم مردم را به تغییرات آنها می دانند که تفاوت را به کیفیت خود را از زندگی یا زندگی خود را. این کمی برای انجام با تعهد و همه چیز را با توانایی شخصی به جهش لازم برای موفقیت است.

ساخت تغییر به معنی غلبه بر عمیقا ریشه دوانده که عادات تغذیه عاطفی نیاز دارد. بنابراین چنین تغییر نیاز به 3 چیز است: که شما با جدیت متعهد به هدف خود که طرح خود را حق گام برای کمک به شما در حرکت رو به جلو است که شما باید نوع مناسب از پشتیبانی.

بیایید می گویند که من می خواهم برای تبدیل شدن به یک شنونده بهتر و من این را به عنوان یک هدف.

اول من نیاز به ارزیابی تعهد من برای تبدیل شدن به یک شنونده بهتر. در یک مقیاس از 1 تا 5 من رای دادن من میل در 4 یا بالا ؟ اگر نه من و نه موفق خواهد شد در تلاش است. اگر پیدا کنم من ولرم حدود یک هدف خاص من انرژی در اطراف تغییر را نمی خواهد به اندازه کافی برای کمک به من را تغییر دهید. شاید یک همکار یا اعضای خانواده است که بعد از من به این تغییر و یا آن را فقط برای تلفن های موبایل خوب به یک شنونده بهتر. اما این کافی نیست. هدف من باید منعکس کننده در دستور کار من و باید آن را قوی اولویت برای من.

دومین طرح من باید منعکس کننده میکرو شیفت به سمت هدف. بیش از حد اغلب فاصله بین چشم انداز و که در آن یکی در حال حاضر برگ بیش از حد گسترده یک شکاف به منظور حرکت رو به جلو است. به عبارت دیگر ممکن است ما باید یک تصویر روشن از آنچه موفقیت به نظر می رسد و یک درک خوب از شکاف میان جایی که هستیم و جایی که ما می خواهیم. ما حتی ممکن است افزایشی نقاط عطف ما می خواهیم برای رسیدن به آن به ما می گویند که تلاش های ما در حال موفقیت است. اما این هنوز کافی برای یک پلان.

تغییر سفر باید شکسته نیش اندازه حرکت رو به جلو به طوری که مغز را به رسمیت می شناسد موفقیت و تشویق به رفتن نگه دارید. بنابراین در مثال من مایل به یک شنونده بهتر از آن ممکن است بیش از حد بزرگ یک پرش برای من در ابتدا به نظر شخصی دستور کار گذشته هنگام گوش دادن به دیگران است. شاید اولین میکرو تغییر خواهد بود به مکث 5 ثانیه پس از دیگری فرد پس از اتمام صحبت کردن قبل از من در پرش. یا شاید تصمیم گرفتم که من باید بپرسید یک سوال در مورد آنچه آنها می گویند قبل از فرض من می دانم آنچه آنها در حال صحبت کردن در مورد. قطعات نیش اندازه به ما اجازه می دهد به احساس می کنید که ما در حال موفقیت است و یک هویج برای مغز برای حرکت رو به جلو به جای عقب نشینی و بازگشت به راحت عادات قدیمی.

و در نهایت حق نوع پشتیبانی مورد نیاز است به منظور احساس یکی است رسیدن به موفقیت است. این می تواند در بسیاری از اشکال. یکی می توانید استخدام یک مربی می توانید بپرسید 2-3 اعتماد دوستان و یا همکاران را تشویق و نگه دارید به ما پاسخگو باشد. و برای برخی از, آن است که به اندازه کافی به اطراف خود با افراد مثبت که در باور شما و تلاش های خود را. هر معنی که از پشتیبانی شما به دنبال, شما باید مطمئن شوید که شما حذف منفی موانع در فرم از مردم که نمی خواهند شما را به تغییر.

این ممکن است صدای عجیب و غریب. اما همه ما موجودات عادت و اگر کسی در دایره شروع به رفتار متفاوت ما را ناخودآگاه احساس تفاوت و تلاش برای آرام کردن اختلال. بنابراین مراقب باشید از کسانی که در دایره خود را از نفوذ که ممکن است ماهرانه تلاش برای خرابکاری در تلاش های خود را. در مثال من از تبدیل شدن به یک شنونده بهتر, من ممکن است کسی که باعث سرگرم کننده از من مایل به تغییر است. و یا آنها ممکن است کسی که دارای یک بسته طرز فکر و این منعکس شده است چیزی شبیه “آه آن را. شما می توانید خلیفه جدید کلاهبرداری است.” مراقب باشید از این جریان زیرزمینی است که می تواند به شما فشار به عقب و جلوگیری یا از بین بردن آنها.

اگر شما به دقت فکر می کردم به این سه مرحله شما می توانید در رسیدن به اهداف شما هرگز فکر ممکن است. هر بار که شما به جای یک فقیر عادت با یک بهتر است و یا شما تغییر یک رفتار است که اجازه می دهد تا شما را به کار در یک ظرفیت بالاتر این افزایش به شما به ارتفاع اجازه می دهد شما را به دیدن بیشتر مناظر و فرصت هایی است که یک بار قابل رویت نیست برای شما. برای موفقیت شما!

Patti پنبه کار می کند با مدیران و صاحبان کسب و کار و شرکت های خود را به بالا بردن و حمایت رهبری در همه سطوح. تماس با ما در اینجا از طریق ایمیل در Patti@PattiCotton.com.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de