Shivratri در تبعید

Dr Vinay Thusoo
چه مدت است که بیش از حد طولانی برای کشمیری Pandits به جشن Shivratri در تبعید. سی سال در تبعید تغییر نکرده است. کشمیری Pandits همچنان به انجام -Vatak Puja – به مناسبت مراسم ازدواج شیوا و پارواتی با Barvas در حضور.
این جشنواره که هر کشمیری پاندیت جشن با هیاهو اما هنگامی که در مقایسه با راه Shivratri جشن گرفته شد آنها را در دره حاشیه کمتر در اهمیت و بزرگی چون اکثر کشمیری Pandits خود را از دست داده دائمی پین کد.
وجود دارد برخی از آداب و رسوم/آداب و رسوم متصل به چگونه باید جشن Shivratri. پست تبعید اکثریت کشمیری Pandits بودند در انکار و کشمیری pandits به نظر می رسید برای تبدیل شدن به زندانیان حافظه خود را از روستایی مبدا. وجود دارد بی پایان داستان کشمیری Pandits با چمدان هنوز نصف بسته بندی شده که به جامو و سایر نقاط کشور به صورت یک ماده از چند روز و در فکر آن بود مختصر تعطیلات. چند هنوز هم انتظار بیش از یک ربع قرن بعد از آن برای بازگشت. وقتی تاریخ Shivratri آمد نزدیک تر خانواده ها با هم جمع شده و despondently تعجب چه باید بکنید و چگونه به آن را انجام دهد. درست شد از هر کشمیری Pandit-آیا زندگی در اردوگاه های حمل و نقل و یا پناه در تک اتاق اتاق های اجاره ای, تلاش برای آشنا کردن خود با محیط جدید-قلب قلب مایل به جشن Shivratri در مربوطه بومی ،
به جشن Shivratri در یک محیط جدید به یک چالش برای هر خانواده است. در شرایط عادی این خانواده ها استفاده می شود یا انجام یک havan و یا در برخی از موارد خاص تغییر محل الوهیت. نه شرایط و نه محل معمول برای کشمیری Pandits. اما این تعهد ما به ایمان ما که نمی هیجان صرف نظر از این واقعیت است که ما مجبور به ترک.
اما به دنبال گسترده اجازه دهید ما را ببینید که چه چیزی تغییر کرده است با جشن Shivratri. من نمی خجالتی و دور از گفت که اگر چه ما آن را جشن می گیرند; تا حد زیادی از آن را از دست داده است شین به دلایل مختلف. البته بسیاری تغییر کرده است پس ما مجبور تبعید اما روح Shivratri را هرگز نمی میرند.
اجازه دهید من به شما بگویم که چگونه من و خانواده در جشن Shivratri. من بزرگ شده در یک خانواده مشترک. Shivratri به من بدان معنی است که همه اعضای خانواده در هر کجا که آنها را جمع آوری در یک مکان به جشن می گیرند. آن را همیشه استفاده می شود به خانواده ریونیون شد و کمتر از یک جشن تابع که هنوز هم طنین انداز است در ذهن من. جشن Shivratri استفاده می شود به مدت سه تا چهار روز. در طول این زمان کودکان و نوجوانان مورد استفاده قرار گیرد به pampered زیادی توسط خانواده است. به مناسبت ‘سلام’ شد بسیار عزیز به هر بچه چرا که در این روز بزرگان خانواده به آنها هدیه و یا پول نقد به خرید همه چیز از انتخاب خود.
تا کنون پس از مهاجرت خانواده ها رو پراکنده و بی خانمان و مجبور به قرار دادن یک کار بسیار دشوار است تا دوباره خود را. هر کجا که آنها موفق به گرفتن برخی از فضا برای اقامت جایی که آنها تبدیل به خانه دوم خود را و وجود خود را فروتن راه آنها جشن Shivratri. برای نسل جوان از جشن کمتر از بزرگان به دلیل نگهداری آنها یادآوری آن لحظات گرانبها از گذشته است.
اگر حافظه من در خدمت من حق آن نم نم باران در این مناسبت فرخنده از Shivratri و در کشمیر آن اجباری بود برای بارش برف رخ می دهد در Herath(Shivratri) در روز است.این Pandits در نظر گرفته بارش برف در روز به عنوان یک الهی نشانه آن است که نماز خود را پذیرفته شدند. البته برف نمی کند دیگر در اردوگاه های پناهندگان در جامو و دهلی نو است. زمانی که کشمیری Pandits جشن Herath امروز در حالی که در تبعید, من مطمئن هستم که خداوند شیوا شده است سخاوتمندانه به اندازه کافی به ما را قبول نماز در تبعید.
با گذشت هر روز ما اعتقاد بیشتر لنگر به سنت های قدیمی که مایل به بازگشت به دره و جشن Shivratri با عزیزان ما در دره و شکست طرح نابکار از امثال جبار خان قرن 19 افغانستان والی کشمیر که تصمیم به تست ایمان کشمیری Pandits, مقرر برای جشن ‘Mahashivratri’ در ماه جولای و نه در زمستان و در روز موعود و آن را برف.
نویسنده جمهور, J&K فروم برای صلح و آشتی( Regd.)
feedbackexcelsior@gmail.com

مقاله قبلیJKSSB تصویب 222 پست برای 5 جدید GMCs, 47 پست ها از دیگر depts

پیشرو روزانه از Jammu and Kashmir , هند

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دانلود مقاله رایگان
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıhtml nullednulled themes1xbetMobil Ödeme İle NakitMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme