SC Collegium تصویب ارتفاع 3 ماموران قضایی به عنوان J&K HC قضات

رئیس جمهور مجوز برای Oswal سوگند هنوز هم در انتظار

Mohinder می Verma

جامو Feb 20: دیوان عالی کشور Collegium به ریاست رئیس دادگستری هند عدالت Sharad Arvind Bobde را تایید کرده است این پیشنهاد برای ارتفاع سه مقام ارشد قضایی ماموران به عنوان قضات از جامو و کشمیر بالا دادگاه فرستاده تصمیم خود را به اتحادیه قانون وزارت برای ترخیص کالا از گمرک.
در حال حاضر این قانون در وزارت بهداشت برای تصمیم گیری در چهار نامهای که ماه گذشته دادگاه عالی Collegium توصیه کرده بود به نام مدافع جاوید اقبال ونی از طرفداران’ سهمیه بندی.
همانطور که در دیوان عالی کشور Collegium وضوح کپی از آن در دسترس است با تراشه تصویب شده است اعطا شده به این طرح به ارتفاع سه مقام ارشد قضایی ماموران یعنی Vinod Chatterji Koul, سانجی دهار و Puneet Gupta به عنوان قضات از J&K دادگاه عالی.
نام این سه قضایی افسران توصیه می شود به دیوان عالی کشور Collegium توسط Collegium از J&K دادگاه عالی متشکل از رئیس دادگستری گیتا Mittal اول puisne قاضی دادگستری راجش Bindal و عدالت علی محمد Magrey در ماه ژوئیه سال گذشته است.
Vinod Chatterji کال است که در حال حاضر رئیس J&K مالیات بر فروش استیناف دادگاه در حالی که به عنوان سانجی دهار توسط ثبت کننده کل J&K دادگاه عالی و Puneet گوپتا در حال حاضر نوشته شده به عنوان عضو J&K ویژه, دادگاه, Jammu.
ماه گذشته دادگاه عالی Collegium مورد تایید بود به نام مدافع جاوید اقبال ونی و فرستاده همان به اتحادیه قانون وزارت برای انتصاب او به عنوان J&K بالا قاضی دادگاه.
در حال حاضر اتحادیه قانون وزارت را به یک تماس در چهار نام–Vinod Chatterji Koul, سانجی دهار و Puneet گوپتا از ماموران قضایی’ سهمیه بندی و جاوید اقبال ونی از طرفداران’ سهمیه بندی.
پس قانون وزارت را تایید نام خواهد شد به دفتر نخست وزیر برای تصمیم نهایی اتحادیه دولت و پس از آن به رئیس جمهور هند برای صدور حکم انتصاب.
“دو سوم از تحریم قدرت بالا دادگاه محفوظ است و به صورت نوار و یک سوم از نیمکت” منابع و افزود: طبق این تفاهم نامه از روش وکلا با حداقل 10 سال تجربه در عمل و در حال سقوط در این گروه سنی از 45-55 سال در نظر گرفته شده برای این پست از دادگاه عالی قضات است.
“پاکسازی چهار نام برای ارتفاع به عنوان قضات از J&K دادگاه عالی در یک زمان کوتاه به وضوح نشان می دهد که دیوان عالی کشور می خواهد برای افزایش استحکام کار از J&K دادگاه عالی در اسرع وقت به عنوان با توجه به کمبود قضات lakhs از موارد از طبیعت های مختلف در حال انتظار در هر دو جامو و سرینگر بال” منابع و افزود: “به همان اندازه مشتاق است رئیس دادگستری J&K دادگاه عالی عدالت گیتا Mittal به طوری که اختیار از موارد میدارد تا در حرکت”.
در مورد Rajnesh Oswal بود که به عنوان قاضی منصوب از شایع دادگاه عالی برای قلمرو اتحادیه جامو و کشمیر و اتحادیه سرزمین لاداخ توسط رئیس جمهور هند رجوع اطلاع رسانی مورخ ژانویه 29, 2020, منابع گفت: “مجوز اداره سوگند به Oswal شده است دریافت کرده و از رئیس جمهور هند تا تاریخ”.
“این است که عمدتا به دلیل طبق پروتکل معاون فرماندار نمی لذت بردن از قدرت کافی برای اداره سوگند قاضی دادگاه عالی” منابع و افزود: “این رئیس جمهور است که به تصمیم گیری در مدیریت سوگند به Rajnesh Oswal به عنوان قاضی J&K دادگاه عالی”.
مربوط به ذکر است در اینجا که J&K بالا دادگاه را تحریم کرده است که قدرت از 17 قضات که شامل 13 عضو و 4 اضافی قضات است. در حال حاضر وجود دارد تنها هشت قضات از جمله رئیس دادگستری گیتا Mittal. دیگر قضات دادگاه عالی در حال عدالت راجش Bindal عدالت علی محمد Magrey عدالت Dhiraj سینگ Thakur عدالت Tashi Rabstan عدالت, Sanjeev Kumar Shukla, عدالت, Sanjay Kumar Gupta و عدالت Sindhu Sharma.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود مقاله رایگان