سارا برگر ریچاردسون: COVID-19 اختلال نشان می دهد چالش های ما در گوشت عرضه


بیش از دو هفته گذشته یک سری از شیوع گزارش شده در کشتار امکانات در سراسر کشور است. کارکنان که کار آرنج به آرنج با یک ادعای دیگر کارفرمایان خود را بیش از حد آهسته در اجرای جسمی فاصله گرفته است. وجود دارد همچنین گزارش فدرال گوشت بازرسان خروج خدمات خود را در میان نگرانی ها در مورد ایمنی خود را در فدرال مجوز گیاهان. DOMINICK رویتر / خبرگزاری گتی ایماژ

نظر: کمتر امکانات کنترل اکثریت گوشت فرآوری شده در کشور در حالی که محلی کشتارگاه در ادامه به نزدیک باعث طولانی صبر کنید بار مسافت های طولانی تر برای حمل و نقل و افزایش هزینه های.

در حالی که زنجیره تامین در تلاش برای نگه دارید تا COVID-19 آشکار است چگونه فرسایش محلی کشتارگاه در سال های اخیر به خطر انداخته کیفیت و قابلیت اطمینان از گوشت ما عرضه.

ابتدا آن را کاغذ توالت. سپس آرد. سپس تخم مرغ است. خواهد گوشت بعدی خواهد بود ؟

بیش از چند هفته گذشته ما شاهد مصرف کنندگان احتکار مواد غذایی و وحشت خرید در سوپر مارکت ها. کارشناسان شد و سریع به ما اطمینان که ما زنجیره تامین قوی هستند و که آیتم های از دست رفته را به زودی پیدا کردن راه خود را به عقب بر روی قفسه های مواد غذایی. این تا حد زیادی درست بوده است. کاغذ توالت آرد و تخم مرغ به آرامی کرد.

اما آن را به طور فزاینده ای روشن است که این چالش به مواد غذایی در دسترس است و نه تنها مصرف کننده اضطراب و افزایش تقاضا است. ترک های در حال ظهور در سمت عرضه است.

COVID-19 است درخشید نور بر روی نامرئی کار می شود که ما مواد غذایی از مزرعه تا چنگال. این کارگران موقت خارجی که برداشت ما غذای کارکنان در پردازش امکانات که آماده سازی و بسته بندی مواد غذایی ما کامیونداران که حمل و نقل آن فروشگاه مواد غذایی کارمندان که در اجرای نقد و قفسه های انبار. ما با تکیه بر همه آنها و آنها در حال مبارزه است.

همچنین در COVID-19 crossfire هستند کارگران در کانادا کشتارگاهها و گوشت فرآوری گیاهان است. ما می دانیم که ایمنی و بهداشت شغلی خطرات در کشتارگاه گسترده از جمله آسیب های مربوط به حرکات تکراری برگزاری پوسچرهای نامناسب برای مدت طولانی و کار در دماهای احاطه شده توسط حرکت سریع وسایل تیز.

با COVID-19 بالقوه خطرناک شرایط کار ساخته شده است حتی بدتر.

بیش از دو هفته گذشته یک سری از شیوع گزارش شده در کشتار امکانات در سراسر کشور است. کارکنان که کار آرنج به آرنج با یک ادعای دیگر کارفرمایان خود را بیش از حد آهسته در اجرای جسمی فاصله گرفته است. وجود دارد همچنین گزارش فدرال گوشت بازرسان خود را خروج servicesamidst نگرانی در مورد ایمنی خود را در فدرال مجوز گیاهان.

مقررات برای intraprovincial گوشت فروش متفاوت از استان به استان اما گوشت که عبور استانی خطوط منوط به قوانین فدرال. تحت مقررات فدرال آن را غیر قانونی است به فروش گوشت است که بازرسی شده است. زمانی که بازرسان حاضر به نشان می دهد تا امکانات نمی روند حیوانات خود را. چندین درهای خود را بسته اند.

در انتاریو برگ افرا غذاهای بسته عمده مرغ گیاهی در برامپتون پس از سه نفر مشغول به کار در تاسیسات آزمایش مثبت برای COVID-19. در کبک Olymel را به آرامی باز آن گوشت خوک پردازش تسهیلات در Yamachiche این هفته پس از تعلیق فعالیت به مدت 14 روز و باعث تاخیر جدی.

در ایالات متحده برخی از جهان بزرگترین گوشت پردازنده نیز بسته شدن درهای خود را.

اگر بسته شدن چند بزرگ فدرال گوشت امکانات به طور قابل توجهی مختل زنجیره تامین در هفته های آینده ما به سرعت خواهد آموخت که محدودیت های فعلی ما مدل تولید گوشت.

برای سال های مواد غذایی محلی طرفداران شده اند صدایی زنگ مورد تمرکز کشتارگاه در کانادا. کمتر امکانات کنترل اکثریت گوشت فرآوری شده در کشور در حالی که محلی کشتارگاه در ادامه به نزدیک باعث طولانی صبر کنید بار مسافت های طولانی تر برای حمل و نقل و افزایش هزینه های.

حتی قبل از COVID-19 گیر بسیاری از تولید کنندگان که می خواستند خود را به فروش گوشت به صورت محلی گزارش چالش های جدی پیدا کردن یک کشتارگاه که آنها را به عنوان مشتریان. حالا که رمان Coronavirus مجبور است بزرگتر امکانات این روند هزاران نفر از حیوانات در یک زمان به بستن درهای خود را به عنوان به خوبی (حتی اگر تنها به طور موقت) عدم انعطاف پذیری از ما تولید مدل در حال تبدیل شدن روشن است.

هنگامی که در معرض آسیب پذیری در زنجیره تامین, آن است که مشترک برای مصرف کنندگان به دنبال منابع جایگزین برای مواد غذایی خود را اجتناب از فروشگاه های مواد غذایی و به جای خرید به طور مستقیم از کشاورزان می دانند و اعتماد است. بازارهای کشاورزان در حال حاضر تجربه با تغییر فروش به سیستم عامل آنلاین و عضویت بر اساس سبد غذایی در حال اجرا در ظرفیت کامل. در حالی که تقاضا برای محلی گوشت قطعا در حال افزایش است در هفته های آینده و ماه, بسیاری از نا امید خواهد شد به یاد بگیرند که تولید کنندگان باید جایی برای ارسال حیوانات خود را برای کشتار.

COVID-19 آوردن به تمرکز چگونه فرسایش محلی کشتارگاه در سراسر کشور را به خطر انداخته کیفیت و قابلیت اطمینان از گوشت ما عرضه. اگر ما می خواهیم به حمایت بیشتر اخلاقی و فقط سیستم غذایی در زمانی که این است که بیش از ما در حال رفتن به مجبور به تجدید نظر چگونه ما افزایش و کشتار حیوانات برای غذا.

سارا برگر ریچاردسون استادیار در دانشکده حقوق (قانون مدنی بخش) و عضو مرکز بهداشت, قانون, سیاست و اخلاق در دانشگاه اتاوا. او همچنین رئیس جمهور Canadian Association of Food قانون و سیاست است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>