به خاطر سپردن قوی شاعر از دره

Versha Koul
پاکستان با حمایت مالی تروریسم در گذشته بیش از سه دهه گذشته صورت گرفته تلفات سنگین و خرد اقتصاد J&K. مایه تاسف است زمانی که تمام جهان در حال مبارزه با این جنگ در برابر مخوف COVID-19 پاکستان است که خم جهنم به ارسال آن مسلح desperadoes در J&K برای دامن زدن به مشکلات در حالی که قابل تشخیص تغییر در وضعیت قابل مشاهده است بر روی زمین.
تروریست ها که زیاده روی در قتل راست از سال 1989 پس از تفنگ صادر شد به کشمیر از پاکستان منجر به کشته شدن شخصیت های مشهور سیاسی رهبران دانشگاهیان روشنفکران مذهبی و اجتماعی و رهبران سیاسی که تا به حال کمک زیادی در زمینه های مربوطه خود را به پرورش سن pluristic شخصیت کشمیر.
در میان شخصیت قوی که کاهش یافت و به گلوله تروریست ها در طول دهه نود شامل
اد Sarwanand Koul Premi مشهور فکری متفکر و آزادی جنگنده که تا آخرین نفس خود را مشغول به کار برای پرورش اوراق قرضه هندو اخوان المسلمین در کشمیر و حتی نه به نفع مهاجرت اقلیت مسلمانان از دره که بیش از ده ها تن از اعضای این اقلیت ناچیز از جمله برخی از شناخته شده KP رهبران و روشنفکران صدای سکوت بود توسط پیامبران از عذاب تا پس از آن. به نام چند در میان آنها شامل جانباز BJP رهبر Tika لعل Taploi برجسته سیاسی-اجتماعی رهبر Pt Prem Nath Bhat, قاضی Neelkant Ganjoo, Ashok دارند Qazi یک KP فعال و Rajinder Tickoo دیگر فعال اجتماعی. علاوه بر آنها کهنه و سیاستمدار سابق MLA میر مصطفی VC کشمیر دانشگاه ، Masherul
الحق سر اگر HMT واحد J&K, H L Khera نیز حذف توسط تروریست های پاکستانی برای ایجاد ترس و روان پریشی در میان توده ها به طوری که هیچ کس نباید آنها را به چالش.
با وجود کشتار اعضای جامعه اقلیت به زور خود را به خروج دسته جمعی تیم های لیگ برتر در بازدید از روستا به روستا در منطقه که ساکنان کاملا چند اقلیت اعضای جامعه خود را به ترک نیست ولی به هر قیمتی به عنوان جامعه هزاران سال از اصل و نسب با آن است. “ما نمی توانیم به ترک کشمیر که ما هزاران سال از بناهای مذهبی و مراکز فرهنگی”, تیم های لیگ برتر شده بود گفت: به برخی از کشمیری Pandits خود را در روستای همسایه پس از مهاجرت اقلیت ها آغاز شده بود از دره.
“چگونه می تواند ما را ترک دره و زندگی دور از ما Ishtdevtas و Devis” او گفته بود این پاندیت در روستای همسایه مشاوره آنها را به فکر می کنم از ترک کشمیر به عنوان مسلمانان برادران ما هستند و ما باید با هم زندگی می کردند برای قرن ها با هم. “من ایمان بر آنها و من از اعتقاد راسخ دارد که آنها نمی خواهد آسیبی به ما می آیند چه چیزی ممکن است” چیزی است که Premi گفته بود این پاندیت.
Premi هرگز خواب است که او را ملاقات چنین پایان سریع و کشته خواهد شد همراه با پسر جوان خود را Ravinder Koul بود که فقط یک سال پیش از طریق ماهواره دست تروریست ها در این روز سرنوشت ساز مه 1as او همیشه در طول زندگی اش کار می کرد برای رفاه مردم در منطقه خود را صرف نظر از دین است.
او تا به حال تشویق کودکان مسلمان را عقب مانده و منزوی کرد Soaf شالی در Kokermag tehsil از Anantnag در جنوب کشمیر به سود آموزش و پرورش و مدیریت کتاب ها و لباس برای کودکان فقیر یا از جیب خود و یا با کمک دوستان خود. یک فرد بسیار مورد احترام در منطقه Premi که علاوه بر یک قدرت مذهبی هندو مقدس بود و همچنین به مطالعه کتاب های مقدس دیگر ادیان از جمله اسلام و مسیحیت و سیک ها Bhudists و Jainis. اما متاسفانه این مرد که خوش بینی که تفنگ نمی تواند حکومت جای شب بسر بردن در کشمیر و آن را به زودی خواهد افتاد خاموش شد و ثابت شد که اشتباه بود و او نیز در امان با سوداگران مرگ است.
تیم های لیگ برتر تا به حال تاثیر Hetal-e-کشمیر غلام احمد Mehjoor در او و او در نظر او به عنوان معلم (استاد) و الهام بخش شاعر که در ابتدا هدایت تیم های لیگ برتر در نوشتن شعر و Premi شد او سرسخت تحسین.
در میان تحسین بسیاری از Mahjoor, یکی بود اواخر Pt. Sarwanand Koul Premi. او یکی از قوی ارقام در تاریخ کشمیری شاعرانه فرهنگ است. Premi متولد شد و در روستای کوچک soaf شالی از Anantnag منطقه در 2 نوامبر 1924. او کسی است که بعدها در زندگی خود ترجمه Srimad Bhagavad Gita در کشمیری و اردو می نوشتن زندگینامه Saint-شاعره تاریخ بهونی.
پس از عبور از خود را در زمان پذیرش از دانشگاه لاهور با تمایز در سال 1939 او شروع به کار خود را با همه-هند ریسندگی انجمن (Khadi Bhandar) که معروف بود به نام گاندی آشرام و Khaddar بندر. این زمان در زندگی خود را هنگامی که او تحت تاثیر گاندی و فلسفه نیز درگیر کردم در آزادی هند مبارزه Britisher را استعمار. در طول جنبش هند ترک او رفت و زیرزمینی که در آن زمان او 17 سال داشت.
اولین شعر Roouda Jarea منتشر شد زمانی که او 20 سال است. در حالی که کار در Khaddar Bhandar در Pampore است که نزدیک به Matri Gaam از اقامت Mahjoor. یک روز تیم های لیگ برتر همراه با همکار و دوست دوران کودکی شری ارژن Dev Duda رفت و به دیدار Majhoor. در اولین جلسه تیم های لیگ برتر نشان داد و او را Roouda Jarea و شاعر بزرگ شد و چشم پر از اشک. سال 1944 زمانی که Mahjoor شد فیلسوف, راهنمای, از تیم های لیگ برتر. رابطه خود را آنقدر سالم است که Premi همراه Majhoor برای دیدار با فرماندار J&K در سرینگر در 9 ژوئن 1945. این حادثه ذکر شده است توسط Mahjoor در دفتر خاطرات خود را که در حال حاضر با J & K, آکادمی هنر, فرهنگ و زبان. خاطرات منتشر شده توسط آکادمی. یکی می تواند درک تاثیر Mahjoor در تیم های لیگ برتر در مجموعه خود را از آیه “پان-Tsaaddar”. Premi شده این نویسنده بیش از 24 کتاب را ترک کرده است و بسیاری از نسخه های خطی.
یک تکه بزرگ از Premi کار در کشمیری که در آن او نوشته شده و یک زندگینامه saint-شاعر میرزا کاک ترجمه نثر تاگور معروف Gitanjali به کشمیری.
بزرگ پیرو گاندی که آغاز زندگی خود را در گاندی آشرام شد شهید-او را دوست دارم. مجذوب با تصویر پدرش آقای Rajinder Koul Premi به یاد می آورد شب شوم از مارس 28 سال 1990 زمانی که چند شبه نظامیان barged به خانه اش و به لحظه زندگی خود را تغییر. آن شب گرم و به زودی پس از روشنایی Sandhya چونگ (یک لامپ روشن در غروب آفتاب با کره روشن) آقای Premi خانواده آغاز شده بود آماده برای شام. آن را در اطراف ساعت 9 زمانی که آقای Premi شنیده ام برخی از عجیب و غریب creaking سر و صدا در خارج در عرض چند ثانیه وجود دارد دست کشیدن بر روی درب. Rajender koul در را باز کرد و سه جوان نظامیان barged به خانه خود را. آنها شروع به غارت همه چیز را که در راه خود را. آنها خواسته بانوان به حذف تمام قیمتی جواهرات و اشیای قیمتی بر روی آنها و دست آن را بیش از. آنها را به عنوان آنها گفته شد همه ترسیده بود. چند دقیقه بعد در حالی که دور انداختن کتاب ها را از قفسه جوان مبارز در سراسر کپی از قرآن است. Premi خواسته های شبه نظامی برای ادای احترام به کتاب مقدس. او حیرت زده برای دیدن یک نسخه از قرآن را در یک پاندیت ، مصرف تمام مواد با ارزش از خانه خود را. بعد از آنها خواسته Sarwanand Koul Premi برای آمدن با آنها را به عنوان فرمانده خود را می خواهم به صحبت کردن با او. مشکوک برادر کوچکتر آقای Premi, Verinder Koul Premi خواسته داعش و به او اجازه دهید همراه خود را پدر. نظامی ربایان سوگند بر خدا, قرآن, Khana Qaba که هیچ آسیبی انجام می شود به آنها را.
در 1st مارس 1990 تعداد کمی از مقامات پلیس به نام آقای Premi و به او گفت که آنها پیدا کرده اند و پدر و برادر خود را. این بود مختصری از بیوگرافی لحظه امداد برای آقای Premi. در روز بعد مقامات به آنها گفت که هر دوی آنها مرده یافت شد مخربی همه امیدوار چپ در درون Mr Premi.
او نوشته است تعدادی از مقالات که پسرش Rajinder koul Premi خوانده شده در همایش ها و سمینارها. پسر خود را متعهد شده است به انتشار چپ پشت خطی از پدرش. منتشر شده كه ترجمه اردو از گیتا, رامایانا در کشمیری هر دو Nastalik و Nagri. کشمیری ترجمه گیتا تعیین شده است در سمعی و بصری فرم است.
مذهبی شعر در قالب bhajans که تشکیل شده در هر دو Nastalik و Nagri در روند چاپ و نشر.
پسر خود را چاپ و نشر کار خود را به حفظ کشمیری ادبیات. با توجه به خروج وجود ندارد قابل توجه خوانندگان. او منتشر کرده است کار خود را از خود و از توزیع آن را رایگان از هزینه.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>