ی دستور غذاها: که می تواند از ماهی تن در شربت خانه خود را می توان مورد استفاده برای ایجاد برخی از شگفت انگیز وعده های غذایی

من بیشترین احترام را برای کنسرو ماهی تن. به من اعتماد کن هر کسی که صرف روز تابستان ایستاده بیش از یک فشار بسیار زیادی canner پر لیتر شیشه ماهی, ارزش, کسانی که کمی مرتب فروشگاه خرید قوطی. من سال به مشتاق در اعماق دریا ماهیگیر بودند معطر با صدها پوند ماهی: albacore مارلین و بزرگ-چشم ماهی تن.

کنسرو آن نیز تولید شده بو که می تواند فرشتگان گریه و گربه ها جمع.

کسانی که می-ماهی-در-خانه روز گذشته. قدردانی من برای ماهی تن را تطبیق پذیری هرگز مشکلاتی روبرو شد. من خوشحال برای پیدا کردن یک خاکستری 2003 موضوع Saveur magazine میان یک پرتاب کردن پشته. پوشش جلال کنسرو ماهی تن. مدتها پیش نوشته بودم در مورد داستان در داخل با این تیتر که به عنوان خوانده شده “چرا ما عاشق کنسرو ماهی تن.”

در حالی که کنسرو ماهی تن یک محصول فوق العاده به طور کلی کتی توماس ترجیح می Genova-نام تجاری تن ماهی بسته بندی شده در روغن زیتون. (عکس نیک Koon)

“من اینجا هستم تا برای حفظ” نوشت: نویسنده کلمن اندروز “است که کنسرو ماهی تن — تقریبا هر نوع, اما به خصوص albacore بسته بندی شده در روغن زیتون … یکی از بزرگ و پز لذت از زندگی روزمره است.”

در حال حاضر به لطف Phil من خرید-آن-در-یک-می توانید با شوهر دوم خود را حفظ ماهی یک چیزی از گذشته. خود را سالاد تن ماهی باور نکردنی است. به خشک 5 – یا 6 اونس می تواند از تن او می افزاید: حدود 3 قاشق غذا خوری سس مایونز, ریز تکه قرمز و پیاز و کرفس و سپس حدود 2 قاشق چای خوری پودر کاری. پودر کاری (به طور کلی ترکیبی از زمین هل, فلفل, دارچین, میخک, تخم گشنیز, زیره سبز, دانه رازیانه و جوز) به تن یک کشنده معطر لبه.

اهل توسکانی تن ماهی و لوبیا, سالاد

اگر شما یک زن و شوهر از قوطی تن ماهی و لوبیا cannellini در شربت خانه خود را, این ساده, اهل توسکانی ظرف می تواند سریع, غذای اصلی یا پیش غذا. در این ظرف کیفیت تن ماهی باعث می شود یک تفاوت بزرگ. به دنبال ماهی که بسته بندی شده در روغن زیتون. اکثر سوپر مارکت ها حمل حداقل یک نام تجاری. من معمولا خرید Genova با نام تجاری گیدر بسته بندی شده در روغن زیتون.

عملکرد: 4 اصلی-البته وعده یا 6 وعده غذا

مواد تشکیل دهنده

1/3 متوسط پیاز قرمز پوست کنده خرد شده

2 قاشق غذا خوری سرکه شراب قرمز

2 (15 اونس) قوطی لوبیا cannellini شستشو تخلیه

1/4 فنجان روغن زیتون فوق العاده خالص

نمک و فلفل سیاه تازه زمین به طعم و مزه

8 تا 10 اونس کنسرو ماهی تن (بسته بندی شده در روغن زیتون ترجیح داده)

1 قاشق غذا خوری جعفری خرد ایتالیایی

اختیاری چاشنی: گوجه فرنگی گیلاس

روش

1. جای پیاز و سرکه در nonreactive کاسه برای 15 دقیقه. تخلیه پیاز.

2. محل لوبیا در خدمت کاسه. اضافه کردن پیاز و روغن زیتون و نمک و فلفل. به آرامی شیر یا خط.

3. تخلیه ماهی تن. شکستن به تکه یا تکه با چنگال. پراکنده در بالای لوبیا. با جعفری بپاشید. در صورت دلخواه چاشنی زدن با گوجه فرنگی.

تن ماهی برنج و قارچ غذای مرکب از گوشت وارد

تن ماهی برنج و قارچ غذای مرکب از گوشت وارد می شود صدر با هر نوع ترقه یا خرده خرده نان. (عکس از کتی توماس)

کوتاه مدتی در ’70s از یک مجله خریداری شده در فروشگاه مواد غذایی چک کردن این غذای مرکب از گوشت وارد است مجلل نسخه از تن دروغ است که محبوب بودند در ’50s. من به یاد داشته باشید سیب زمینی-تراشه صدر تن گوشت مصرف شده در خانه در شب جمعه; آنها شامل ماکارونی و خامه سوپ قارچ. این برنج پر از تفسیر باعث می شود یک بازی گاه به گاه سس سفید با پنیر از ابتدا (Mornay سس) و صدر با خرده ترقه. چند دهه پیش استفاده کردم saltine کراکر به عنوان یک شکوه. در حال حاضر من با استفاده از هر آنچه که مورد پسند cracker من در دست یا من جایگزین درشت پودرهای سوخاری.

عملکرد: 4 تا 5 نفر

مواد تشکیل دهنده

1/2 پوند قارچ تازه ورقه شده

4 قاشق غذاخوری کره, تقسیم, استفاده از

1/2 فنجان تکه کرفس

1/4 فنجان پیاز خرد شده

2 قاشق غذا خوری آرد همه منظوره

2 فنجان شیر

1 قاشق چای خوری نمک

فاصله از زمین کاین

1/4 قاشق چای خوری خشک زمین خردل

2 (5 اونس) قوطی کنسرو ماهی تن تخلیه

2 فنجان برنج پخته شده — از هر طیف

اختیاری: 1/4 فنجان بادام چاک دار

1/2 فنجان پنیر چدار خرد شده

1/3 فنجان خرده ترقه

روش

1. فر قبلا گرم به 375 درجه است. ذوب 2 قاشق غذاخوری کره را در یک, بزرگ, عمیق کتری را روی حرارت متوسط به بالا. اضافه کردن قارچ و کرفس و پیاز; طبخ تا زمانی که پیاز نرم, گاه تکان دهنده در حدود 6 دقیقه است. نم نم با آرد; هم بزنید تا ترکیب. حذف از گرما; به تدریج به هم بزنید و در شیر و اضافه کردن ادویه جات ترشی جات. کوک روی حرارت متوسط به بالا; را به جوش. جوش تکان دهنده به طور مداوم تا ضخیم به قوام آبش سوپ حدود 2 تا 3 دقیقه (آن را ضخیم تر زمانی که پنیر اضافه شده است). را کنار بگذارند.

2. تخلیه و پوسته پوسته شدن ماهی تن را با چنگال. در یک کاسه بزرگ ترکیب تن ماهی و برنج و بادام (در صورت استفاده) و پنیر (رزرو 2 قاشق غذا خوری پنیر به استفاده از در بالا). اضافه کردن قارچ مخلوط و بازی شیر یا خط. در 2 لیتر غذای مرکب از گوشت وارد.

3. ذوب مانده 2 قاشق غذاخوری کره و مخلوط با خرده ترقه. نم نم خرده و باقی مانده پنیر را در بالای مخلوط در غذای مرکب از گوشت وارد. پخت 30 تا 35 دقیقه یا تا زمانی که لوله کشی در سراسر.

پاستا با تن ماهی و کیپر

پاستا با تن ماهی و کیپر را می توان با پاستا فوزیلی یا هر پاستا کوچک. (عکس از کتی توماس)

هر سبک و اندک ماکارونی استفاده می شود در این آسان برای آماده سازی دستور العمل از نویسنده کتاب آشپزی, Marion, کانینگهام. یک دانش آموز از جیمز ریش کانینگهام نویسنده از نسخه تجدید نظر شده از “فانی کشاورز آشپزی.” اگر شما می خواهم به اضافه کردن برخی از تکه هویج را به مخلوط زمانی که براث اضافه شده است در گام #2.

عملکرد: 4 نفر

مواد تشکیل دهنده

حدود 4 لیتر آب به همراه 1 قاشق غذا خوری نمک برای پخت و پز ماکارونی

4 1/2 فنجان (حدود 1 پوند) نپخته ماکارونی کوچک مانند کوچک پوسته های فسیلی یا rotini

3 قاشق غذا خوری کره

10 تا 12 اونس کنسرو ماهی تن خشک و فلس دار

1 فنجان سوپ مرغ

1 1/2 قاشق غذاخوری خشک کیپر

3 قاشق غذا خوری جعفری خرد شده یا ریحان

چاشنی زدن در کنار: قاچ لیمو

روش

1. قرار دادن آب و نمک در قابلمه بزرگ روی حرارت بالا; را به جوش. اضافه کردن ماکارونی و طبخ al dente با توجه به بسته جهت. تخلیه; لرزش صافی به حذف آب اضافی.

2. قرار داده و کره را در ماهی تابه متوسط روی حرارت متوسط. اضافه کردن ماهی تن و شکستن تا با یک چنگال به قطعات نیش اندازه. اضافه کردن براث و بجوش و خروش آمدن 5 دقیقه. جای ماکارونی در کاسه بزرگ. اضافه کردن تن ماهی مخلوط کیپر و جعفری. بازی شیر یا خط; طعم و تنظیم ادویه به عنوان مورد نیاز است. تصویب قاچ لیمو به صورت اختیاری استفاده کنید.

منبع: اقتباس از “یادگیری به طبخ با ماریون کانینگهام توسط ماریون کانینگهام (ناف, $29.95)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>