ی دستور غذاها: پخت این خوشمزه رفتار درمانی است

در این نگران کننده زمان, خانوادگی, آشپزخانه تبدیل به یک محل برای پیدا کردن آسایش. برای بسیاری از آن شده است یک زمان به کشف کنند که پخت می تواند درمانی. دستگاه های همزن, مخلوط کردن و تاشو است که مراقبه یک ریتم تکراری است که می فرستد از یک تسکین دهنده ضرب و شتم.

وجود دارد فرار در غلظت مورد نیاز برای پخت نیاز برای اندازه گیری های دقیق و پایبندی به روش های خاص. را خوش طعم سس بلونز و بداهه می تواند منجر به ، تکرارشونده در یک دستور برای خمیر پای و نتایج می تواند تیره است.

پخت ارائه می دهد یک برنده فرصت پر کردن خانه با عطر کشنده تبدیل مواد اولیه به چیزی کاملا browned و زیبا. از تنور آب میوه های خلاق می توانید پا زدن در با توجه به ارائه. Garnishes از نعناع تازه خوراکی گل و میوه می توانید پیدا کردن راه خود را به بشقاب یا دیس چیده شده را با توجه به بیکر هوی و هوس و چشم برای زیبایی.

سخاوت می تواند کلیدی در تلاش برای افراط ورزیدن و قرار دادن بر روی وزن افزایش وزن شده است که لقب “قرنطینه ده.” به اشتراک گذاری پخته فضل با دوستان و همسایگان.

نه نادیده گرفتن است که بسیاری از آنها تبدیل توجه خود را به تولید خانه-نان پخته شده, من با تمرکز توجه به دیگر ظرافتهای در دستور العمل در اینجا. هر درمان است که میوه های مشخصی, یکی جام جم-صدر شیرینی دیگری یک موز برکت شکلات-کف کرم پای, و یک سوم آن را یک ادم وارونه سیب ترش.

تماس همسایگان و اجازه دهید آنها را می دانیم که مواد غذایی راحتی در حال آمدن است. اجازه دهید آنها را در شادی است.

بادام پف قرص

نم نم باران شکر و تخم مرغ و نم نم قطعه قطعه مهره در بالای بادام پف قرص نان. (عکس نیک Koon)

عملکرد: دو قرص, 8 تا 10 برش هر

مواد تشکیل دهنده

شیرینی:

1 فنجان (2 چوب) کره به علاوه کره برای لیز کننده پان تقسیم با استفاده از

2 فنجان کتان غیر سفید آرد همه منظوره تقسیم با استفاده از

1 1/4 فنجان آب تقسیم شده و با استفاده از

3 تخم مرغ بزرگ در دمای اتاق

1 قاشق چای خوری عصاره بادام

شکوه:

1 (10 اونس) شیشه مربا یا نوشیدنی شیرین شده با شکر یا جایگزین های شکر 1/2 فنجان بادام خرد شده

شکر و تخم مرغ: 1 پیمانه پودر شکر 2 تا 3 قاشق غذا خوری شیر 1/2 قاشق چای خوری عصاره وانیل

روش

1. تنظیم دندانه دار کردن فر به موقعیت وسط. پیش گرم کردن فر را به 350 درجه می باشد. گریس زیادی rimmed ورق پخت.

2. با استفاده از نوک انگشتان و یا شیرینی برش برش 1 چوب کره را به 1 فنجان آرد تا زمانی که مخلوط به شکل درشت و خرده. هم بزنید در 1/4 فنجان آب سرد است. فرم را به توپ و در نیمه تقسیم کنید. در تهیه ورق پت هر نیمه به یک 3-توسط-11-inch, مستطیل فاصله مستطیل 4 اینچ از هم جدا. اسلاید های فلزی شکر و تخم مرغ کاردک برای تکان دادن در آب سرد غوطه ور در کنار و بیش از بالا به سطوح صاف.

3. محل 1 فنجان آب در میان ماهی تابه بزرگ و اضافه کردن 1 کره چوب. را به جوش را روی حرارت بالا تکان دهنده تا کره ذوب به طور کامل. حذف از گرما و پور را به کاسه مخلوط از مخلوط کن برقی. اضافه کردن 1 فنجان آرد هم بزنید و با شور و نشاط تا مخلوط به شکل یک توده. اضافه کردن تخم مرغ ها در یک زمان ضرب و شتم و پس از هر علاوه بر این. ضرب و شتم در عصاره بادام. تقسیم کره مخلوط نصف. رها کردن توسط قاشق در بالای هر یک از شیرینی پایه پوشش کاملا بالا و دو طرف. پخت 1 ساعت یا تا زمانی که قهوه ای طلایی است. فراست تاپ با مربا و کنار بگذارید تا خنک شود.

4. در حالی که پاف خنک کننده تهیه شکر و تخم مرغ. مخلوط پودر شکر و شیر و وانیل را نازک شکر و تخم مرغ. وقتی که کاملا سرد, نم نم باران پاف با شکر و تخم مرغ. نم نم تاپ با آجیل.

منبع: اقتباس از “شاه آرتور آرد بیکر همدم” (میهن $35).

اپل گردو وارونه ترش

اپل گردو وارونه ترش می تواند در خدمت با خامه یا بستنی. (عکس از کتی توماس)

عملکرد: 8 نفر

مواد تشکیل دهنده

پوسته:

3 فنجان آرد همه منظوره (نگاه کنید به طبخ را توجه داشته باشید)

1 قاشق چای خوری نمک

3/4 فنجان (1 1/2 چوب) کره سرد

6 قاشق غذاخوری آب سرد

شکوه:

3/4 فنجان گردو خرد شده 1/2 فنجان قهوه شکر (بسته بندی شده) 1/4 فنجان کره ذوب شده

پر:

1/2 فنجان شکر

3 قاشق غذا خوری آرد همه منظوره

1 قاشق غذا خوری دارچین

خرج کردن از نمک

خرج کردن از جوز زمین

5 بزرگ ترش سیب سبز مانند مادربزرگ اسمیت, پوست کنده, توپودری, برش در 1 اینچ تکه

اختیاری برای سرو: خامه یا بستنی

طبخ توجه داشته باشید: برای صرفه جویی در وقت جایگزین یک بسته از نورد شیرینی خمیر مانند Pillsbury پای يافته (نوع که نورد و ورق چهارم به فروش می رسد و در یخچال لبنی بخش).

روش

1. تنظیم دندانه دار کردن فر به موقعیت وسط و پیش گرم کردن فر را به 350 درجه می باشد.

2. جای آرد و نمک را در کاسه; هم بزنید تا ترکیب. برش کره را به چند قطعه و برش را به آرد با یک شیرینی برش یا دو چاقو. به تدریج با اضافه کردن آب سرد مخلوط کردن فقط تا زمانی که مخلوط مخلوط و به شکل یک خمیر. فرم به 2 دیسک های بسته بندی در پلاستیک بپیچید و در یخچال به مدت 1 ساعت. (نگاه کنید به طبخ توجه داشته باشید برای یک میانبر.)

3. ترکیب گردو, شکر قهوه ای و کره. به پایین 10 اینچی پای تابه. رول 1 دیسک در یک سطح به آرامی floured. پوشش با شکوه با خمیر. فشار پایین به آرامی.

4. ترکیب پر کردن مواد تشکیل دهنده را در یک کاسه متوسط. پور بر روی پوسته پایین و حتی از سیب. رول دوم دیسک از خمیر و محل در بالای مخلوط سیب.

5. از پای نمی خواهد پر کردن ظرف. اصلاح پوسته لبه تا لبه ظرف و مطبوعات لبه ها با هم. رول لبه سمت مرکز از پای به شکل 1/4-inch برابر در اطراف پای. این را از لبه خارج از پای کمی دور از طرف پان نوعی رامی. برش سه 1/2-inch منافذ.

6. جای پای تابه بر روی یک ورق پخت و یا ژله رول ماهی تابه. پخت 75 دقیقه است. سرد و غریب برای 15 دقیقه. با استفاده از دستکش فر یا potholders محل خدمت بشقاب بیش ترش و برعکس برای حذف آن از پان. اگر مورد نظر خدمت با بستنی یا خامه در سمت.

سیاه, پایین پای کرم موز

سیاه, پایین پای کرم موز ساخته شده است با زمین کماج و شکلات تلخ و شیرین. (عکس از کتی توماس)

عملکرد: 8 نفر

مواد تشکیل دهنده

2 جعبه (5.3 اونس هر) همه کره کماج مانند واکر کماج شکسته

1/4 قاشق چای خوری نمک, تقسیم, استفاده از

5 قاشق غذا خوری کره بدون نمک و 3 قاشق غذاخوری ذوب شده 2 قاشق غذا خوری سرد

3 اونس شکلات تلخ و شیرین در 3 همجنس باز دیدن کوک نت

2 فنجان شیر کامل

1/2 فنجان شکر دانه ریز

1/4 فنجان آرد ذرت

4 زرده تخم مرغ بزرگ

اختیاری: 1 قاشق غذا خوری رم

1 فنجان سرد heavy whipping cream تقسیم با استفاده از

1 قاشق چای خوری عصاره وانیل

2 عدد موز پوست کنده

1 1/2 قاشق غذاخوری پودر شکر

طبخ توجه داشته باشید: من با استفاده از معامله گر جو پوند به علاوه تیره شکلات بلژیکی (1 اونس برابر است با 2 مربع به علاوه یک مثلث کوچک).

روش

1. محل کماج و نمک را در یک پردازنده مواد غذایی. روند در طولانی پالس تا زمین ریز و شروع به چوب به طرف. اضافه کردن کره ذوب شده و پالس فقط تا گنجانیده شده است. انتقال به یک پای 9 اینچ پان; با فشار به طور مساوی بر روی پایین و دو طرف از پان. در فریزر.

2. محل 2 اونس شکلات را در یک کاسه کوچک; را کنار بگذارند. در ماهی تابه سنگین, ماهوت پاک کن زدن, شیر, شکر, آرد ذرت و باقی مانده نمک. ماهوت پاک کن زدن در زرده; محل بر روی حرارت متوسط به بالا, دستگاه های همزن به طور مداوم فقط تا زمانی که مخلوط جوش و بسیار ضخیم و حدود 4 تا 5 دقیقه. حذف از گرما. اندازه گیری از 1/2 فنجان داغ بریزید و اضافه کردن به کاسه شکلات; اجازه دهید برای نشستن یک دقیقه و هم بزنید تا شکلات ذوب. در ضمن ماهوت پاک کن زدن 2 قاشق غذا خوری کره سرد را بریزید در قابلمه; هم بزنید در رم (در صورت استفاده) و انتقال کاستارد به دولایه کاسه. یخچال تا سرد, گاه تکان دهنده در حدود 2 ساعت است.

3. در ضمن هم بزنید شکلات بریزید و هم بزنید سپس در 1 قاشق غذا خوری خامه و وانیل. حذف پوسته پای از فریزر و گسترش شکلات مخلوط در سراسر پایین. یخچال برای شرکت کردن.

4. کار بر روی پوسته پای, برش موز به 1/4 اینچ ضخامت برش اجازه دادن به آنها را به سقوط به پوشش پایین. قاشق سرد بریزید بیش از موز; صاف بالا. در یخچال به مدت 2 ساعت به مجموعه.

5. شلاق باقی مانده خامه را با پودر شکر تا متوسط سفت قله فرم حدود 1 دقیقه. آیا بیش از نه ضرب و شتم.گسترش در بالای بریزید و در یخچال به مدت حداقل 20 دقیقه و یا تا زمان سرو. پای تهیه می شود به این نقطه 6 ساعت قبل از سرو در یخچال نگهداری می شود.

6. فقط قبل از خدمت, استفاده از سبزیجات, peeler, اصلاح باقی مانده 1 اونس شکلات و نم نم در بالای پای.

منبع: اقتباس از rachelraymag.com و مریم Mannone

یک پخت و پز سوال ؟ تماس با کتی توماس در [email protected]

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>