دستور غذا: قارچ stroganoff ارائه می شود عطر و طعم بدون گوشت

Beef Stroganoff بود مادر من شرکت-شام غذای اصلی. او نمی توانست تصور آن را بدون هاردی نوار از گوشت گاو. هنوز آشپز جیمی الیور آن را می بیند یکی دیگر از راه های بدون گوشت اما پر از عطر و طعم.

الیور که نوشته 22 پرفروشترین اشپزی و لذت بردم از 20 سال کار تلویزیون را نشان می دهد که هدف برای الهام بخشیدن به خانه آشپز به طبخ از ابتدا بسته خود را Stroganoff با وحشی داخلی و قارچ. اجزای دیگر افزایش بافت و طعم از جمله ترد cornichons (به فرانسوی ترشی) و معطر کیپر. ظرف روباز در خامه, whisky-مشخصی سس خامه.

این دستور که از جدیدترین کتاب آشپزی “نهایی سبزی: آسان و خوشمزه وعده های غذایی برای همه” (Flatiron, کتاب, $35).

قارچ Stroganoff

عملکرد: 2 نفر

مواد تشکیل دهنده

14 اونس وحشی و داخلی قارچ تازه

1/2 پیاز قرمز بزرگ

روغن زیتون

2 حبه سیر

4 کوچک ترشی پیاز خشک

2 cornichons

4 عدد جعفری تازه ایتالیایی

1 قاشق غذا خوری کوچک کیپر

3 قاشق غذا خوری ویسکی

پاپریکا دودی

3 اونس کاهش چربی خامه ترش

نمک و فلفل را به طعم و مزه

روش

1. دریافت تمام مواد آماده قبل از اینکه شما شروع به پخت و پز; تر و تمیز و پاک کردن قارچ پاره کردن آنهایی که بزرگتر و ترک هر گونه کوچکتر قارچ کل پوست کنده و ریز خلال پیاز قرمز و سیر و تکه های ریز ترشی پیاز و cornichons. انتخاب و تقریبا ریز ریز برگ جعفری و بطور عالی یا ظریف یا ریز ریز ریز کردن ساقه.

2. جای زیادی نچسب کتری حرارت بالا; اضافه کردن قارچ و پیاز قرمز. لرزش به یک تک لایه و خشک “سرخ” برای 5 دقیقه (این ها را دیوانه و طعم), تکان دهنده اغلب. نم نم باران با 1 قاشق غذا خوری روغن و سپس اضافه کردن سیر ترشی, پیاز, cornichons جعفری ساقه و کیپر. پس از 3 دقیقه پور در whisky شیب پان به دقت شعله یا نور با یک بازی (watch ابرو خود را). هنگامی که شعله های آتش فروکش اضافه کردن 1/4 قاشق چای خوری فلفل قرمز دودی خامه ترش و برگ جعفری; شیر یا خط با هم. شل با چلپ چلوپ آب جوش به یک پر رو قوام و فصل به طعم و مزه با نمک و فلفل. تقسیم بین صفحات ترشح بیش از یک کمی فلفل قرمز و خدمت با کرکی برنج.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>