دستور العمل: چگونه به یک افسانه ای خرد شده سالاد

من اصلا از بسیار. در واقع به سختی در همه به جز پیاده روی صبح و سگ strolls در محله. مواد غذایی من تحویل داده و شانس و به پایان می رسد استخراج از الکسیس دختر من که برنامه شامل آموزش دانش آموزان دبیرستانی از طریق زوم — و-تحصیل دو فرزند 10 و 5. بنابراین او دارای مقدار زیادی از زمان برای قرار دادن تازه و کاملا رسیده گیلاس برای من به عنوان به خوبی به عنوان آرد همه منظوره و حوله کاغذی.

من فرار پناهگاه در محل محوطه. برای هفته من سعی کردم به چشم پوشی از درد در دندان. هر روز به ارمغان آورد افزایش حساسیت به فشار و گرما و سرما. اما زمانی که درد مرا از خوردن من یک قرار ملاقات برای اولین بار با دندانپزشک برای معاینه و سپس با دندانپزشک برای یک کانال ریشه.

این بازدید مورد نیاز درایوهای بالا و پایین بزرگراه ساحل اقیانوس آرام در ساحل نیوپورت یک مسیر است که به من در زمان گذشته پیتزا فروشی Mozza. حتی با دندان درد من تصور خوردن, خوشمزه, سالاد خرد شده ایجاد شده توسط برنده جایزه آشپز/رستوران نانسی سیلورتن.

او سالاد ترکیبی از بهترین طعم و بافت خوبی برنامه ریزی شده antipasto صفحه گرامافون. خرد شده کاهو است سقوط با پنیر پنیر پرولون کالباس pepperoncini گوجه فرنگی و radicchio. درهم و برهم کردن از اغوا کننده قطعات توسط سوفی با مزه تند سرکه شراب پونه-amped پانسمان.

نانسی خرد شده سالاد

عملکرد: 4 نفر

مواد تشکیل دهنده

1/2 پیاز قرمز کوچک (نیم برش از بالا به پایین) بسیار نازک

1 سر کوچک کاهو, توپودری

اختیاری: 1 متوسط سر radicchio

1 پاینت کوچک گیلاس و گوجه فرنگی نصف شده و یا quartered

نمک حلال

1 1/2 فنجان کنسرو لوبیا garbanzo خشک

4 اونس پنیر پنیر پرولون قطعه قطعه 1/8 اینچ ضخامت و برش به 1/4-inch wide نوار و یا برش را به مکعب های کوچک

4 اونس قطعه قطعه جنوا کالباس برش به 1/4-inch نوار گسترده ای

5 pepperoncini ساقه بریده و دور انداخته نازک (در حدود 1/4 فنجان)

حدود 1/2 فنجان پونه و سرکه بریزید (دستور العمل شامل — دیدن طبخ یادداشت) به علاوه موارد بیشتر به سلیقه

آب لیمو 1/2 به علاوه موارد بیشتر به سلیقه

اختیاری: پونه کوهی خشک شده برای آبپاش

طبخ یادداشت: برای پونه و سرکه بریزید ترکیب 2 1/2 قاشق غذا خوری سرکه شراب قرمز 2 قاشق غذاخوری پونه خشک 1 قاشق غذا خوری آب لیمو تازه به علاوه موارد بیشتر به سلیقه و 2 حبه سیر پوست کنده (1 شکست و 1 خرد شده) 1/2 قاشق چای خوری نمک کوشر (به علاوه موارد بیشتر به طعم و مزه), 1/4 قاشق چای خوری فلفل سیاه تازه زمین (به علاوه موارد بیشتر به سلیقه); ماهوت پاک کن زدن به ترکیب و اجازه می دهد برای استراحت 5 دقیقه. اضافه کردن روغن زیتون در جریان نازک, دستگاه های همزن به طور مداوم. طعم و اضافه کردن نمک و فلفل و/یا آب لیمو در صورت نیاز. استفاده از حدود نیمی از این مخلوط را در نانسی خرد شده سالاد. اگر هنوز هم دست نخورده حذف شکست سیر قبل از استفاده از.

روش

1. محل برش پیاز در کاسه کوچک آب یخ و خود را کنار بگذارند. حذف و دور بیرونی برگ کاهو. جدا کردن برگ کاهو پشته 2 یا 3 برگ در بالای یکدیگر و بریدن از آنها درازا 1/4 اینچ ضخامت دارد. تکرار با باقی مانده برگ. نازک برش radicchio در راه همان است.

2. تخلیه پیاز و خشک پت. ترکیب کاهو radicchio (در صورت استفاده) و گوجه فرنگی و لوبیا garbanzo پرولون کالباس pepperoncini و برش پیاز در بزرگی کاسه. فصل را با نمک و بازی شیر یا خط به طور کامل ترکیب. نم نم باران با 1/2 فنجان سرکه بریزید و آب لیمو. طعم ادویه و نمک بیشتری اضافه کنید آب یا سرکه بریزید در صورت دلخواه. شمع سالاد را در یک دیس یا تقسیم در میان فردی صفحات ستون آن را مانند یک کوه (در مرکز). اگر با استفاده از نم نم با کمی پونه و خدمت می کنند.

منبع: اقتباس از “Mozza آشپزی” توسط نانسی سیلورتن (ناف, $35)

یک پخت و پز سوال ؟ تماس با کتی توماس در [email protected]

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>