پیتر هال: چگونه رفتار می تواند کمک به کنترل گسترش COVID-19


پاک کردن دستگاه خود را حداقل دو بار در روز یک بار در ناهار و یک بار در شام. مطالعه به تازگی منتشر شده تخمین می زند که ویروس ها مانند COVID-19 ممکن است قادر به ادامه به مدت نه روز در صاف شیشه ای و پلاستیکی با سطوح مانند صفحه نمایش تلفن همراه. NOEL CELIS / خبرگزاری گتی ایماژ

نظر: دارد کلید عادات ما می تواند همه را اتخاذ برای کمک به ایجاد گله ایمنی در برابر coronavirus از جمله تمیز کردن دستگاه تلفن همراه خود را دو بار در روز

در میان قتل عام از جنگ جهانی اول یک بیماری همه گیر آنفلوآنزا در زمان برگزاری در خط مقدم سنگر و پس از آن در سراسر جهان آلوده کردن یک چهارم از جمعیت جهان و در نهایت کشتار بیشتر مردم از جنگ خود را.

قبل از آن بیش از جایی بین 50 میلیون و 100 میلیون نفر از آنچه شناخته شده به عنوان “آنفولانزای اسپانیایی.” در حال حاضر پذیرفته مرگ و مير آنفولانزای اسپانیایی است بین یک تا سه درصد و در مجموع مرگ و میر تعداد تکان دهنده در بخشی به دلیل آن گسترده رسیدن به تکثیر در سراسر کشور پس از کشور در سراسر جهان است.

اسپانیایی آنفولانزای همه گیر باعث شد توسط یک ویروس است که در حال حاضر نام خانواده: H1N1.

H1N1 مطرح در سال 2009 دوباره به دور می رسد از سیاره اما تنها بخش کوچکی از تلفات آن در اول ظهور.


اورژانس بیمارستان نظامی در اردوگاه Funston کانزاس در سال 1918. قبل از آن بیش از همه گیری آنفولانزای اسپانیایی کشته و 50 میلیون و 100 میلیون نفر در سراسر جهان است.

اوتیس تاریخی Archives nat’l M / jpg

اگر چه در آن بود و نه یکسان ویروس شده اند می تواند به همان اندازه مرگبار در تئوری و در بخشی به دلیل پتانسیل آن برای کشتن افرادی که جوانتر از سن و نه در غیر این صورت در نظر گرفته در معرض آنفولانزا مربوط به مرگ و میر. مطلق مرگ و مير از سال 2009 H1N1 همه گیر شد 0.001 به 0.007 درصد است. تعداد کل مرده در این مورد بود در صدها هزار نفر در سراسر جهان با یک تناسب تعداد که تصور می شود در جنوب شرقی آسیا و آفریقا است.

چرا وسیع تفاوت در میزان مرگ و میر? این دو نسخه از H1N1 ندارد همان مبدا است و همچنین وجود یک فشار تکاملی برای نسخه های بعدی از همان ویروس به کمتر کشنده است. بنابراین دو نسخه از H1N1 می شده اند متفاوت در این جهات است.

اما فقط به عنوان مهم جهان متفاوت بود بیش از حد. شرایطی که تحت آن آنفلوآنزای اسپانیایی پیشی گرفت و جهانی شد شنیع. جنگ جهانی اول شده بود خشمگین برای چندین سال و خط مقدم که در آن بیماری پدید آمده بودند مکان های که در آن سربازان جوان زندگی می کردند در میان اجساد موش و آب آلوده و فرصت های محدود برای بهداشت شخصی.

در سال 2009 حتی فقیرترین کشورهای جهان بود و شرایط زندگی بهتر از کسانی که تجربه متوسط سرباز در سنگر های جنگ جهانی اول با وجود این سازمان ملل است که تا به حال حداقل توانایی ارائه تمیز کردن محیط برای جمعیت خود بودند و در سخت ترین ضربه از عفونت H1N1.

گسترش COVID-19 در چین — و موارد اخیر ظاهر می شود و نزدیک به خانه — مردم نگران یکی دیگر از آنفلوآنزای اسپانیایی سناریو. این خواهد بود یکی دیگر از آنفلوآنزای اسپانیایی اما ما فرصت مهم برای کنترل گسترش ویروس در درون خود ما جمعیت.

رفتار و گله ایمنی

گله ایمنی اشاره به توانایی جمعیت حیوانات به مقاومت در برابر عفونت توسط یک عامل بیماری زا مانند ویروس — چون به اندازه کافی تعداد زیادی از افراد در جمعیت humoural ایمنی است که توانایی سیستم ایمنی بدن برای تشکیل آنتی بادی در برابر یک عامل عفونی خاص.

با گله ایمنی توانايی انتقال در یک جمعیت است که به طور چشمگیری کاهش می یابد از طریق مکانیسم های ایمونولوژیک. این تئوری پشت واکسن که خاص افزایش ایمنی در (ایده آل) سهم بسیار زیادی از مردم چنین است که یک انتقال بیماری هرگز دستاوردهای یک جای پا است.

به عنوان بدن humoural پاسخ ایمنی منحرف عفونت پس از انجام رفتارهای است که مسدود کردن راه به بدن به یک عامل عفونی. با بخش بسیار زیادی از جمعیت به طور مداوم اجرای رفتارهای که باعث کاهش توانايی انتقال بیماری های فراگیر می تواند مانع و یا بسیار محدود و بدون ارتجاعی اندازه گیری شده است.

ما صحبت کردن در مورد چیز اشتباه?

در چارچوب این مفهوم از “رفتاری گله ایمنی” زمان بحث در مورد COVID-19 معمولی و رسانه های اجتماعی ممکن است با تمرکز بر چیز اشتباه. به جای صحبت کردن در مورد ترس القا counterfactual حالات (چه ifs) ما نیاز به تمرکز بر روی وردپرس استراتژی است که محدود کردن توانایی عفونت به پایی در جامعه ما.

یک واکسن خوب خواهد بود و در نهایت می رسند. اما در عین حال همه گیر مانند COVID-19 می تواند مانع افزایش شیوع رفتارهای پیشگیرانه در جمعیت عمومی است که مانع از گسترش آن.

این اقدامات شامل چند آشنا و کلمات قصار که هیچ کدام در حال اجرا به طور مداوم به اندازه کافی و چند ناآشنا آنهایی که خیلی نیاز به کار گرفته می شود تا به صورت جداگانه یکهو. و به زودی.

آشنا آنهایی که: شستن دست های خود را اغلب و به درستی پوشش دهان خود را (با بازوی خود را) در هنگام سرفه یا عطسه; اجتناب از تماس نزدیک با کسانی که در حال حاضر آلوده.

قبل از مسواک زدن خاموش فوق به عنوان آشکار ما باید از خودمان بپرسیم: آیا ما این با تکمیل قوام? آیا ما می توانیم بهتر انجام دهید ؟

همچنین نظر به زیر کمتر آشکار است اما به همان اندازه مهم است رفتار:

1. ضد عفونی کردن دستگاه تلفن همراه خود را روی صفحه نمایش دو بار در روز — از آن است که قابل حمل پتری دیش جمع شدن باکتری ها و بله ویروس ها. دستمال مرطوب ضد باکتری در اینجا لازم است به عنوان آنها به طور کلی کشتن ویروس ها به عنوان به خوبی. پاک کردن دستگاه خود را حداقل دو بار در روز یک بار در ناهار و یک بار در شام. مطالعه به تازگی منتشر شده تخمین می زند که ویروس ها مانند COVID-19 ممکن است قادر به ادامه به مدت نه روز در صاف شیشه ای و پلاستیکی با سطوح مانند صفحه نمایش تلفن همراه.

2. اجتناب از دست زدن به صورت خود را. دهان و بینی و چشم و گوش تمام مسیرهای به بدن خود را برای ویروس ها و انگشتان خود را به طور مداوم در تماس با سطوح است که ممکن است حاوی ویروس. این روش ساده اندازه گیری ضروری است برای کنترل عفونت.

3. استفاده از ماسک تنها اگر شما به خودتان بد و اجتماعی تجلیل به افرادی که مسئول هستند به اندازه کافی برای استفاده از آنها را زمانی که بیمار است.

4. خود قرنطینه اگر شما بیمار هستید و باید یک تب.

5. تعامل با شبکه های اجتماعی خود را به اشفتگی فکری موقتی ساده دیگر تغییرات رفتاری.

تقویت گله ایمنی از طریق رفتار بسیار مهم است برای جلوگیری از COVID-19 گسترش یافته است. در دریا از ترس تحریک ابهامات این چیزی است که ما در کنترل به صورت جداگانه و یکهو.

اجازه دهید بهتر است در مورد اجرای فوق احتیاطی رفتار با ثبات بالا و بیش از مدت طولانی.

و در اینجا یک طرف به نفع ما خواهد بود در جلوگیری از بسیاری دیگر از بیماری های عفونی از جمله آنفلوانزای فصلی.

پیتر هال استاد در دانشکده بهداشت عمومی و سلامت سیستم در دانشگاه واترلو است.


نامه به سردبیر ارسال شود باید به [email protected].

اینجا را کلیک کنید به گزارش تایپی.

وجود دارد بیشتر به این داستان ؟ ما می خواهم برای شنیدن از شما در مورد این و یا هر گونه دیگر داستان شما فکر می کنم ما باید در مورد می دانیم. ایمیل [email protected].

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>