اویو می پرسد برخی هند کارکنان به مرخصی بروید با محدود, مزایای, کاهش, ثابت, پرداخت تمام 25 pc

دهلی نو Apr 22: اویو روز چهارشنبه خواسته برخی از کارکنان خود را در هند به مرخصی بروید با منافع محدود از آوریل 4 چهار ماه و همچنین از تمام کارکنان در این کشور را به قبول یک برش در خود حقوق ثابت 25 درصد با توجه به تاثیر COVID-19 در صنعت مهمان نوازی.
این شرکت در حال حاضر دارای حدود 10 ، 000 کارمند در کشور است.
“ما تا به حال به تصمیم گیری سخت قرار دادن برخی از OYOpreneurs در یک ترک با منافع محدود (LwLB) از آوریل 4 سال 2020 به مدت چهار ماه تا مرداد سال 2020” اویو هند و آسیای جنوبی مدیر عامل شرکت Rohit کاپور گفت: در یک ایمیل ارسال به کارکنان آن دیده شده است توسط PTI.
کسانی که در جریان این ترک خواهد فایده مزایای مانند ادامه بیمه پزشکی و والدین, بیمه, مدرسه هزینه و بازپرداخت سابق gratia حمایت او اضافه شده است.
“علاوه بر این به همکاران ما در LwLB در صورت وجود پیش بینی نشده, اورژانس های پزشکی, ما را حمایت فراتر از بیمه مقدار اگر نیاز به طوری ناشی میشود” کاپور گفت.
همه این همکاران باقی می ماند انتگرال به اویو خانواده و “ما امیدواریم که ما می خواهد در یک موقعیت به استقبال آنها را به full-نقش زمان هر چه زودتر به جای بعد,” او اضافه شده است.
اویو است در نظر گرفتن تمام اقدامات لازم برای کاهش COVID-19 تاثیر و اطمینان از موفقیت طولانی مدت و روزی خود را از کسب و کار در حالی که وجود دارد هیچ کار کاهش با وجود اقتصادی فشارهای کاپور گفت.
وقتی پرسیده شد که در مورد تعداد کارکنان آن است که با قرار دادن در ترک این شرکت حاضر برای به اشتراک گذاشتن هر شماره.
این شرکت تایید کرد که کارکنان دریافت سابق gratia مقدار برابر با مجموع 60 درصد از ثابت ماهانه حقوق و دستمزد پرداخت در دو قسط مساوی در سراسر ماه مه و ژوئن.
اویو نیز دشوار است اما گام های لازم برای هند به موجب آن این شرکت خواسته است همه کارکنان به قبول کاهش ثابت خود را جبران 25 درصد است. این موثر خواهد بود برای آوریل-ژوئیه سال 2020 حقوق و دستمزد کاپور گفت.
“همه مزایای دیگر و شرایط قرارداد خود را بدون تغییر باقی خواهد ماند. همچنین توجه داشته باشید که این عمل خواهد بود به گونه ای برنامه ریزی شده که در پست پیشنهاد قطع پرداخت ثابت غرامت برای هر کارمند است و نه کمتر از Rs 5 لاخ در سال.
“این تضمین درصد زیادی از همکاران ما در پایین مقیاس پرداخت هیچ تاثیر,” او اضافه شده است.
در اوایل این ماه, OYO آغاز شده بود با قرار دادن برخی از کارکنان خود را در furloughs یا موقت برگ در ایالات متحده و دیگر انتخاب بازارهای حساب رکود در صنعت مهمان نوازی به دلیل COVID-19 بیماری همه گیر.
“اویو شده است یک نام تجاری پیشرو در صنعت مهمان نوازی و از این رو درآمد تاثیر بحران قابل توجه است – حدود 50-60 درصد افت درآمد در حال حاضر… برای ما نظیر هتل های زنجیره ای در صنعت, درآمد, رها, تاثیر است به عنوان بالا که بیش از 75 درصد” OYO, بنیانگذار و مدیر عامل گروه Ritesh Agarwal گفته بود در آن زمان. (PTI)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>