هری جروم تنظیم یک رکورد جهانی در 100 متر در سال 1960 و بعد از آن رفت و به کار با دولت فدرال برای ترویج مشارکت در ورزش است. بیل کانینگهام / PNG

تاریخ و دستاوردهای سیاه کانادایی ها به ندرت تدریس در مدارس و در نتیجه چه پدر ماه تاریخ سیاه کارتر G. Woodson, حال لابی علیه — تنزیل ارتباط از سیاه پوستان در جامعه با عدم به یاد داشته باشید تاریخ خود را.

با وجود مواجهه با تبعیض سیستماتیک سیاه کانادایی شده اند قادر به استقامت و پیروزی. دستاوردهای سیاه کانادایی هستند و نه چیزی از اهمیت تنها برای جامعه سیاه اما قابل توجهی برای همه کانادایی ها. تاریخ سیاه این پارچه از کشور ما است.

ورزش را فراهم می کند نمونه های بزرگ به تاکید این نقطه است. بسیاری از پیشگام سیاه ورزشکاران از کانادا تا حد زیادی ناشناخته برای بسیاری از کانادایی ها.

برای مثال جورج دیکسون اول کانادا سیاه بوکسور را به نفع خود یک جهانی مسابقات قهرمانی بوکس. خود آموخته بوکسور او اعتبار برای اختراع بوکس سایه و با استفاده از اولین معلق کیسه مشت زدن.

به همین ترتیب جان (ارتش) Howard شکست المپیک رنگ مانع بزرگ برای کانادا در سال 1912 توسط رقابت در بازی های تابستانی در استکهلم در حالی که باربارا Howard ونکوور شد اولین زن سیاه ورزشکار به نمایندگی از کانادا در سطح بین المللی رقابت در امپراتوری بریتانیا بازی در سال 1938.

تنش های نژادی قطعا آن را دشوار برای این ورزشکاران به رقابت اما سوابق خود را باید برای همیشه به شکل ورزش است. جان هوارد نوه هری جروم ونکوور را پشت سر هم بر روی دو و میدانی صحنه در سال 1960 با تنظیم یک رکورد جهانی در 100 متر — او بعد از مجموعه شش رکورد جهانی و برنده مدال برنز در بازی های المپیک سال 1964 به عنوان به خوبی به عنوان مدال طلا در تابه آمریکا و بریتانیا امپراطوری بازی. بزرگترین میراث هری جروم را ترک کند اما او عمر تعهد به ترویج مشارکت در ورزش برای همه کانادایی ها.

در طول تاریخ سیاه و ورزشکاران مجبور به مقابله با بسیاری از اشکال نژادپرستی از جمله باطل است که موفقیت خود را نتیجه ژنتیکی مزیت است که سیاه ورزشکاران لذت ببرید.

مسابقه است اجتماعی ساخت. مسابقه است بر اساس فیزیکی و قابل مشاهده است و نشان دهنده هیچ بیولوژیکی تفاوت. دانشمندان با انجام مجموعهای از مطالعات به بررسی رابطه بین مسابقه و موفقیت ورزشی. به بسیاری از این محققان وغصه هیچ ورزشی ژن که متمایز سیاه ورزشکاران از سیاه و سفید غیر ورزشکاران است. در عوض ما می توانیم نگاهی به شاهکار توسط سیاه پوستان در ورزش به سادگی به عنوان یک “استعاره ای برای مبارزه و پیروزی و استعداد” کانادا و شاعر برنده جایزه جورج الیوت کلارک به درستی آن قرار داده است.

در اوایل سال سیاه پوستان بودند اغلب ممنوع از شرکت در کانادا باشگاه های ورزشی. بوکس, مسابقات اسب سواری و قایقرانی در میان اولین ورزشی که در آن سیاه پوستان اجازه داده شد به رقابت در برابر سفید پوستان است. برای دیگر ورزش ها سیاه پوستان شروع به تشکیل خود را در لیگ.

رنگی هاکی لیگ یک میراث آهن زیرزمینی و مسلما یک میراث برای NHL. تاسیس در سال 1895 در نوا اسکوشیا رنگی لیگ برتر هاکی شد متشکل از فرزندان و نوادگان بردگان سابق. جامعه Africville به عنوان یک راه حل برای بسیاری از سیاه پوستان از جمله کسانی که تا به حال موفق به فرار میشوند.

در ابتدا یک کلیسا لیگ رنگی لیگ هاکی ترویج ورزشکاری به جای حیوان فیزیکی. اگر چه سابق مونترآل Canadiens بزرگ برنی (بوم بوم) Geoffrion است که اغلب با اعتبار اختراع slapshot, Eddie Martin استفاده از آن 30 سال قبل در رنگی لیگ هاکی به عنوان دیگر بازیکنان.

تاثیر سیاه بازیکنان در کانادا ملی ورزش های زمستانی است نه محدود به مرد بازیکنان. آنجلا جیمز’ بازی اغلب درو مقایسه Wayne Gretzky و علامت مسیه. یک پرکار گلزن جیمز led کانادا هاکی زنان تیم به چهار مسابقات قهرمانی جهان (از 1990 تا 1992 و 1994 و 1997). او در کانادا ورزشی سالن از شهرت و هاکی سالن از شهرت و فقط سیاه و سفید دوم ورزشکار به inducted into the International Ice Hockey Federation سالن از شهرت.

سیاه پیشگام ورزشکاران در ادامه به تاثیر امروز. ما نیاز به نگاه بسیار بیشتر از کانادا سه بار المپیک جنیفر هابیل. او اولین سیاه, کانادا به پیروزی در المپیک مدال در غواصی. ورزشکاران مانند آبل فراتر از ورزش خود را تبدیل شدن به exemplars برای دیگر ورزشکاران جوان به دنبال.

گاهی اوقات بزرگترین مانع برای اولین بار از دیدن کسی که به نظر می رسد مانند خودتان را به شما نشان می دهد می توان آن را در حالی که همچنین نشان دادن بقیه جامعه هر ورزش محدود نمی شود و یا تعریف شده توسط یک نژاد.

نیکول فورستر استادیار در دانشکده رسانه در دانشگاه رایرسون.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im