مایک Smyth: خط لوله هواداران جشن می گیرند اما این جنگ بیش نیست


تظاهر کنندگان راه اندازی یک محاصره در نزدیکی Swartz Bay B. C. کشتی ترمینال در Jan. 20 در حمایت از مرطوب’suwet’en ارثی رهبران مبارزه ساحلی GasLink خط لوله است. فرستاده شده / فایل های PNG

خط لوله هواداران در جشن حیاتی حکم دادگاه در ترانس کوه پروژه. اما می تواند B. C. s خط لوله جنگ ادامه خواهد یافت ؟

B. C. خط لوله هواداران هنوز برای جشن گرفتن این روز را نقطه عطفی در پیروزی دادگاه دادن چراغ سبز — دوباره — برای ترانس کوه خط لوله گسترش است.

این پروژه دچار بسیاری از موانع و آمار بسیاری از موانع است که آن را تکان دهنده بود برای خط لوله حامیان به تجربه چنین صریح قانونی ، به اتفاق آرا حکم توسط دادگاه فدرال تجدید نظر گفت: به وضوح و با زور و اجبار که ضد خط لوله اول سازمان ملل نیست خوب بکار بردن قدرت وتو به توقف پروژه های آنها مخالفت می کنند.

دادگاه حاکم است به خصوص قوی در مواردی که برای اولین بار سازمان ملل خود را تقسیم می شوند و یک اقلیت بومی صداهای تهدید به توقف یک پروژه با حمایت اکثریت نهفته بومی باند. که شامل هر دو ترانس کوهستان و ساحلی GasLink خطوط لوله پروژه دریافت کرده اند که حمایت از سازمان ملل به طور مستقیم در امتداد مسیر خط لوله.

حاکم تقویت شده موجود تعهد دولت به معنی مشورت با سازمان ملل نهفته پروژه های. اما فرد اول سازمان ملل نمی تواند استفاده از آن به عنوان بهانه ای برای متوقف کردن پروژه های آنها نمی مانند.

“این قانون مورد روشن است” قضات نوشت. “اگر چه مردم بومی می تواند ادعا خود را سازش مخالفت با یک پروژه آنها نمی تاکتیکی با استفاده از فرآیند مشاوره به عنوان وسیله ای برای سعی کنید آن را وتو کند.”

این است که چیزهای قدرتمند برای خط لوله حامیان و به نظر می رسد برای روشن شدن مسیر رو به جلو برای هر دو مورد مناقشه خطوط لوله در B. C.

اما همانطور که همیشه مورد مخالفان نمی خواهد تسلیم.


مرطوب’suwet’en ارثی ستاد از سمت چپ راب آلفرد جان Ridsdale و آنتوانت Austin مخالفت ساحلی GasLink خط لوله در طول یک تظاهرات در Smithers, B. C., on Jan. 10, سال 2020 است.

JASON FRANSON / کانادا پرس

“قانونی مبارزه به مراتب بیش از,” سون Biggs یک تغییر آب و هوا مبارز با محیط زیست گروه ایستاده است.زمین به من گفت شنبه.

“اولین کشورهای درگیر در چالش با توجه به قانونی خود, گزینه,” او گفت: پیشنهاد تجدید نظر به دادگاه عالی کانادا امکان پذیر است.

اما دادگاه تجدید نظر حکم دادگاه است تا جامد است که من نمی شود جای تعجب نیست اگر این کشور را از اتهام به سادگی حاضر به شنیدن در این مورد. آیا معنی مبارزه است و خطوط لوله در حال حاضر خواهد شد به سرعت و بدون هر گونه ساخته اپوزیسیون ؟

به سختی.

“هنگامی که مردم احساس می کنند که قوانین ناعادلانه آنها گاهی اوقات انتخاب به گام تا شکستن قانون و پس از آن صورت عواقب ناشی از آن اقدامات” Biggs گفت. “ما در حال آمادگی برای ادامه جنگ.”

پتانسیل برای رویارویی بسیار واقعی است.

یک بومی مقاومت گروه به نام خانه کوچک رزمندگان در حال حاضر تهدید به محاصره یک ترانس کوه کارگران اردوگاه برنامه ریزی شده برای یک سایت نزدیک به ویکی در B. C. داخلی. و ضد خط لوله ارثی روسای مرطوب’suwet’en اول کشور در شمال B. C. گفت: آنها نیروبخش برای اجرای پلیس اقدام ساحلی GasLink پروژه.

B. C. عادت کرده است به فعالیت های زیست محیطی و نافرمانی مدنی. بیش از 300 نفر را بازداشت کرده و در تلاش برای جلوگیری از ساخت و ساز از ترانس کوه خط لوله گسترش بیش از چند سال گذشته. و مردم با دیگر خاطرات را به یاد بیاورید طولانی و گرم تابستان 1993 هنگامی که پلیس حدود 900 anti-ورود معترضان در Clayoquot صدا محاصره است.

در این اتاق از خط لوله شرکت, شرکت مقامات نیروبخش برای درگیری و امید معترضان به سادگی به لنگی و اجازه می دهد خود را به تواند لود شده به برنج واگن.

حمایت این هفته نقطه عطفی روشن دادگاه برنده, خط لوله, طرفداران احساس می کنند باید حرکت در حال حاضر به سرانجام رسیدن پروژه های خود را ساخته شده است حتی اگر مخالف تشدید.

msmyth@postmedia.com

twitter.com/MikeSmythNews


اینجا را کلیک کنید به گزارش تایپی.

وجود دارد بیشتر به این داستان ؟ ما می خواهم برای شنیدن از شما در مورد این و یا هر گونه دیگر داستان شما فکر می کنم ما باید در مورد می دانیم. ایمیل vantips@postmedia.com.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دانلود مقاله رایگان