Melana رابرتز و Gisèle Yasmeen: باز به ما تبدیل مواد غذایی-سیستم ؟


بروس پرنده اجلاس به یک گوساله تازه متولد شده خود را در مزرعه ای در نزدیکی کرمونا آلتا., چهار شنبه, مارس 25 سال 2020 در سراسر جهان در میان COVID-19 آنفولانزای همه گیر. جف مک اینتاش / PNG

نظر: 4.4 میلیون کانادایی — بیشتر از همیشه قبل از — در حال حاضر مواد غذایی نا امنی و اجتماعی و اقتصادی اثرات COVID-19 در حال ساخت بدتر.

مواد غذایی مانند پناهگاه است یک ضرورت زندگی است. در سراسر کشور COVID-19 کشیده شده است با توجه به precariousness و وابستگی متقابل از سیستم غذایی ما.

بیشتر از همیشه کانادایی در حال تجربه چالش های تغذیه خود را. مردم مجبور به انتخاب بین پرداخت اجاره و یا قرار دادن مواد غذایی بر روی میز از جمله افرادی که در حال حاضر مشکل انجام این کار به دلیل فقر و یا تحرک مسائل. در حال حاضر بسیاری از این موانع با توجه به درآمد از دست رفته از بحران از جمله مواد غذایی کوچک کسب و کار.

وزیر کشاورزی و کشاورزی-مواد غذایی ماری کلود Bibeau اذعان به تازگی ارزش غذایی و کشاورزی کارگران است. این بحران خواسته است که ما از پرسش های جدی در مورد نابرابری ساختاری در سیستم غذایی ما. در حالی که ارائه پشتیبانی اضطراری ضروری است COVID-19 می توانند با ارائه باز کردن برای چیزی بسیار بیشتر است. در حال حاضر زمان برای پاسخ با تقویت داخلی عرضه مواد غذایی زنجیره ای و ساختمان قوی تر اجتماعی و شبکه های ایمنی برای اطمینان مردم می توانند دسترسی به اصول.

هر کس در کانادا است که دچار این بیماری همه گیر به همان اندازه. آمار جدید نشان می دهد 4.4 میلیون کانادایی — بیشتر از همیشه قبل از — در حال حاضر مواد غذایی نا امنی و اجتماعی و اقتصادی اثرات COVID-19 در حال ساخت بدتر. ناامنی غذایی در بومی و racialized خانواده است که در حال حاضر دو تا سه برابر میانگین ملی است.

اگر چه 107 دلار-میلیارد بسته محرک یک شروع خوب است, آن را نمی کند به دنبال آدرس های موجود جهانی و داخلی بی عدالتی است که باقی بماند در سیستم غذایی ما. برای مثال در حالی که مهاجر کارگران کشاورزی نقش مرکزی در مواد غذایی داخلی تولید خواهد شد و معاف از ممنوعیت سفر هستند سازمان هایی که از آنها حمایت بخشی از برنامه ریزی و اجرای یک پاسخ برای اطمینان از حفاظت از خود را? علاوه بر این در حالی که تطبیق جهانی برنامه های اجتماعی برای پاسخ به بحران ستوده است که این ضریح حق غذا طبق اعلامیه حقوق بشر در سال 1948 به تصویب رسید?

فعلی صنایع غذایی سیستم است که نیاز به تغییر و تحول است. تولید مواد غذایی پردازش و توزیع حساب برای حداقل یک چهارم از جهان انتشار گازهای گلخانه ای. چگونه می خواهد پاسخ ما به COVID-19 آدرس بحران آب و هوا?

این یک فرصت برای ارائه مشوق به پشتیبانی از انتقال به اگرواکولوژی که کاهش انتشار گازهای گلخانه ای فروشگاه کربن و کاهش اتکا به آفت کش ها و کودهای شیمیایی و سوخت های فسیلی — ورودی است که علت بدهی بیماری و تهدید تنوع زیستی. به تازگی تشکیل ائتلاف در حال دفاع که فقط. برای پیشبرد پایدار تولید مواد غذایی سالم دولت کانادا باید با کار استان به دستور پایدار مواد غذایی سالم تهیه برای نهادهای عمومی مانند دانشگاهها و بیمارستان ها و زندانها و ادارات دولتی. این فرایند در حال حاضر در جریان است در بهداشت و درمان.

بسیاری در سراسر کشور در حال کار به سمت هدف دستیابی به سالم فقط و پایدار سیستم های مواد غذایی. مدرسه برنامه های غذایی, مواد غذایی و مراکز و مواد غذایی جامعه مراکز در حال حاضر منبع سالم و مواد غذایی محلی. در حال حاضر اعضای ائتلاف برای مدرسه سالم مواد غذایی در حال کار با استان ها و شهرداری ها برای کشف گزینه های در طول بیماری همه گیر در ادامه به ارائه وعده های غذایی سالم برای کودکان در حالی که پیوستن به دستورالعمل های بهداشتی. 2019 بودجه فدرال متعهد به در حال توسعه یک مدرسه ملی مواد غذایی برنامه در همکاری با استان. این است که دیر شده است. کانادا باقی می ماند تنها G7 کشور بدون برنامه به ضرر سلامت و رفاه کودکان ما.

رژیم غذایی-بیماری های مربوط به هزینه های اقتصاد ما حدود 26 میلیارد دلار در سال است. سرمایه گذاری در حال حاضر پرداخت خواهد شد پایین جاده با نگه داشتن افراد سالم است. بیشتر چه تصور کانادا کشاورزان در حال رشد مواد غذایی سالم برای جوامع محلی به عنوان اولویت مخالف قریب به اتفاق تاکید بر رشد کالاها برای صادرات ؟

کانادا واردات 30 درصد از مواد غذایی خود را و در عین حال بیش از 50 درصد از آنچه که ما تولید و صادر می شود و با وجود موانع interprovincial تجارت است. COVID-19 و سفت کردن مرزها بر شکنندگی رویکرد فعلی. اولویت رشد سالم و پایدار مواد غذایی برای جوامع محلی می تواند به کاهش آسیب پذیری ما به بحران, در حالی که ساختمان سلامت آب انعطاف پذیری و احیای اقتصاد روستایی.

یک مطالعه منتشر شده در سال 2015 نشان داد که جایگزینی 10 درصد از 10 میوه و سبزیجات در انتاریو با محلی رشد تولید را در $250 میلیون افزایش استانی تولید ناخالص داخلی و ایجاد 3,400 شغل جدید است. اگر این انجام شد, در سراسر کشور, تاثیر قابل توجه خواهد بود.

این COVID-19 همه گیر آورده است بسیاری از مسائل مربوط به تمرکز است. اجازه دهید این باز برای سرمایه گذاری در املاک غذا تحول سیستم را به اطمینان حاصل شود که هر کس در کانادا است که قادر به تغذیه خود در سالم و با وقار راه است.

Melana رابرتز رئیس هیئت مدیره از مواد غذایی امن کانادا. Gisèle Yasmeen است مدیر اجرایی مواد غذایی امن کانادا یک شبکه ملی از سازمان ها و افراد مشغول به کار برای به صفر رساندن گرسنگی و سالم و غذای سالم و پایدار سیستم های مواد غذایی.


نامه به سردبیر ارسال شود باید به [email protected]

اینجا را کلیک کنید به گزارش تایپی.

وجود دارد بیشتر به این داستان ؟ ما می خواهم برای شنیدن از شما در مورد این و یا هر گونه دیگر داستان شما فکر می کنم ما باید در مورد می دانیم. ایمیل [email protected].

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>