لوئیس برادلی و Marika Sandrelli: ‘Post-traumatic رشد’ – آشنایی با راه های جدید به زندگی از طریق تروما


COVID-19 متزلزل شده ما جمعی راه دانستن و انجام به هسته. ما زندگی را از طریق جمعی تروما اما ما مجبور به تعظیم تحت وزن خود. CAITLIN OCHS / ایسنا

نظر: “پس از زلزله چرا ساختن چیزی بهتر است ؟ آیا فقط زنده در زیر آوار.”

در بیش از 170 کشور در سراسر جهان و شهروندان روبرو هستند جمعی از تروما است. در یک ماده از هفته ها یا ماه های نامرئی دشمن — یک ویروس هنوز به خوبی درک — کشته شدن هزاران متوقف اقتصاد جهانی قرار داده و تقریبا همه ما تعاملات اجتماعی در خود نگه دارد. محل کار و مدارس شده اند ابداع بهداشت-مراقبت زنجیره تامین در حال ضعف و سفر و کسب و کار آورده شده است به توقف screeching.

این اصطلاح برای آنچه که همه ما رو توسط جمعی از تروما است.

آن را ناشی از “مبارزه, پرواز, یا یخ” پاسخ که ادعا میکند خود را هنگامی که یک رویداد استرس زا خرد ما احساس امنیت. در برخی از زمان و یا دیگر در طول این دوره ممکن است ما تجربه همه چیز از احساس درماندگی شوک انکار و یا کفر. ممکن است ما خودمان را به راحتی اشتباه گرفته اند, مشکل تمرکز و تصویب خوابی. برخی از ما خواهد بود شناسایی و با هر منفی ممکن است نتیجه در حالی که دیگران ممکن است احساس عجیب و جدا. حتی بیشتر نگرانکننده ممکن است ناهماهنگی ما تجربه زمانی که ما گرفتن خودمان احساس لحظات شادی.

ما همه ممکن است درخواست خود بپرسیم: “چه چیزی اشتباه است با من؟” واقعیت این است که ما به طور معمول در پاسخ به یک وضعیت غیر طبیعی است, اما ممکن است راه هایی برای کمک به ما برای جلوگیری از این جزر و مد امواج احساسات. نتیجه اجتناب ناپذیر ندارد به یک شبکه منفی است. در طول زمان بسیاری از مردم از ظهور تروما پس از رشد از تجربه.

در حالی که مفهوم اختلال استرس پس از سانحه تنها وارد فرهنگ ما در اوایل 1980s امروز آن را به خوبی درک و تقریبا انتظار می رود پاسخ به یک تجربه ترسناک که قطع ما از ابتکار ایمنی و عشق است. تروما قدرت می آید از رندر ما ناتوان است.

اما آنچه که کمتر به خوبی قابل درک است که ظرفیت ما گاهی اوقات برای گردش که قدرت بازگشت.

وجود دارد بسیاری از درخشان متفکران که انسانیت و فصاحت افزایش یافته است مایل بالاتر از درد و رنج خود را ارائه 30,000 پا و چشم انداز در زندگی عمیق ترین حقایق است.

شاید هیچ بیشتر مثال از ویکتور فرانکل یک جوان موفق, متخصص مغز و اعصاب و روانپزشک که تحمل وحشت غیر قابل بیان از آشویتس. او در کتاب انسان در جستجوی معنی, نوشته شده تنها چند ماه پس از جنگ جهانی دوم به خود جلب کرد به نزدیک او به چالش کشیده معمولی روانشناسی positing که پیدا کردن معنی در درد و رنج زندگی-تغییر — در مورد صرفه جویی در زندگی — پیگیری.

اما در جامعه امروز ما مایه می گیرد تلاش برای شادی ما رو دید دست از ارزش بودن هنوز هم با درد و رنج ما. ما ممکن است راحت تر با این ایده که تروما می تواند هیچ ارزش به دلیل مختلف امکان خواهد ما نیاز به حفاری به کار سخت از درون گرایی.

هیچ چیز ارزش کار آسان است — چیزی است که به ویژه برای کسانی که قادر به reframe تجارب منفی خود را به عنوان راه خود بیشتر آگاهی و افزایش محبت و روابط عمیق تر — هنوز هستند کسانی که دقیقا نوع بینش است که محققان همواره در ارتباط با پس از سانحه رشد.

در کتاب خود Upside: علم جدید پس از سانحه, رشد, روزنامه نگار کهنه کار و جیم رندن می نویسد: “درد و رنج … ثابت می شود یک جور کاتالیزور که تحت فشار قرار دادند و مردم را به پیدا کردن معنا در زندگی خود را.” او به نقل از کار ریچارد Tedeschi و لارنس, Calhoun, از دانشگاه کارولینای شمالی در شارلوت دو روانشناسی اساتید که ضمیمه moniker پس از سانحه رشد به مفهوم در حال ظهور ققنوس از خاکستر یک تراژدی است.

به عنوان آنها مصاحبه بیوه اسرای جنگی و افراد غیر فعال در حوادث یک روند شروع به پدیدار شود.

رندن می نویسد که “تجارب تلخ بود قطعا باعث درد و رنج … اما درد و رنج بود بخشی از یک مقدار بزرگتر تجربه کنند.”

او به نقل از Tedeschi و گفت: “پس از زلزله چرا ساختن چیزی بهتر است ؟ آیا فقط زنده در زیر آوار نیست فقط ساخت ساختمان پیش فرض که شما تا به حال قبل از.”

در COVID-19 متزلزل شده ما جمعی راه دانستن و انجام به هسته. ما زندگی را از طریق جمعی تروما اما ما مجبور به تعظیم تحت وزن خود.

حتی به عنوان ما در حال درد و رنج ما می توانیم از خود بپرسیم چگونه می تواند به ما — به عنوان افراد و جوامع — ظهور از این بهتر و قوی تر و مهربانتر از قبل ؟

لوئیس برادلی است که رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت از کمیسیون بهداشت روانی کانادا; Marika Sandrelli است تبادل دانش, رهبر, بهداشت روان و ماده با استفاده از خدمات در فریزر سلامت.


نامه به سردبیر ارسال شود باید به [email protected].

اینجا را کلیک کنید به گزارش تایپی.

وجود دارد بیشتر به این داستان ؟ ما می خواهم برای شنیدن از شما در مورد این و یا هر گونه دیگر داستان شما فکر می کنم ما باید در مورد می دانیم. ایمیل [email protected].

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>