بانوی mason صد ساله ورزشکار و قارچ mahila در میان زنان 15 اعطا ناری شاکتی جایزه

President Kovind presented the Nari Shakti Puraskar to Arifa Jan. Braving all the odds, Arifa Jan from Kashmir has taken up the daunting task to revive the Numdha handicraft. She has employed more than 25 Kashmiri artisans and trained more than 100 women. WomensDay
رئیس جمهور Kovind ارائه ناری شاکتی Puraskar به Arifa Jan. Braving همه شانس Arifa جان از کشمیر گرفته تا وظیفه دلهره آور برای احیای Numdha صنایع دستی. او شاغل بیش از 25 کشمیری صنعتگران و آموزش بیش از 100 زنان است. WomensDay

دهلی نو Mar 8:
یک بانوی سکسی, خروس بزرگ, یک صد ساله ورزشکار, Jharkhand لیدی نیا و “قارچ mahila” در میان زنان 15 اعطا ناری شاکتی Puraskar توسط رئیس جمهور Ram, Nath Kovind برای سهم خود را در بازیگری به عنوان تعویض بازی و کاتالیزور تغییر مثبت در جامعه است.
دولت اعطا به Nari شاکتی Puraskar هر سال به رسمیت شناختن بی امان خدمات از زنان نسبت به علت توانمندسازی زنان و رفاه اجتماعی.
برندگان برای سال 2019 هستند از زمینه ها به عنوان متنوع به عنوان, کشاورزی, ورزشی, صنایع دستی, ايجاد و حفاظت از حیات وحش نیروهای مسلح و آموزش و پرورش.
بینا Devi, از روی علاقه به عنوان شناخته شده ‘قارچ Mahila’ به صورت popularizing قارچ کشت یکی از awardees.
Devi, 43, قارچ رشد و ‘sarpanch’ از Dhauri Panchayat, Tetiabamber بلوک برای مدت پنج سال. او به آموزش کشاورزان در قارچ, کشاورزی, کشاورزی ارگانیک, حشرات موذی-کمپوست تولید ارگانیک, حشره کش سازی در خانه.
او اعطا شده است برای popularising تولید قارچ در پنج بلوک و 105 همسایه روستاها در مونگر منطقه تأثیر 1,500 زنان است. او درگیر شده است در گسترش سواد دیجیتالی و اهدا شد برای آموزش 700 زنان در چگونه به استفاده از گوشی های تلفن همراه توسط تاتا تراست.
یکی دیگر از awardee شد 103 ساله مان Kaur. شناخته شده به عنوان “معجزه از Chandigarh’, Kaur خود را آغاز ورزشی حرفه ای در سن 93.
او موفق به کسب چهار طلا (دو و میدانی) در دنیا, کارشناسی ارشد, ورزشی, قهرمانی, لهستان و تنظیم یک رکورد با تبدیل شدن به سریع ترین در جهان صد ساله در آمریکا, کارشناسی ارشد, بازی, 2016.
او شده است در ارتباط با مناسب جنبش هند و قدیمی ترین فرد برای راه رفتن در امتداد بالای برج آسمان اوکلند (2017).
این جایزه نیز اعطا Kalavati دوی 58-سال-بانوی پیر mason که در عمل به عنوان یک نیروی محرکه به سمت کاهش باز اجابت مزاج در منطقه Kanpur.
او مسئول برای ساخت بیش از 4000 توالت در روستاها و اطراف کانپور و رفته درب به درب برای ایجاد آگاهی در مورد مشکلات باز اجابت مزاج.
Padala Bhudevi, 40, شده است, کار برای توسعه قبیله ای زنان بیوه پودو اراضی از طریق یک سازمان مبتنی بر جامعه – CAVS (Chinnai Adhivasi Vikas جامعه) تاسیس شده و توسط پدرش در سال 1996.
او اهدا شد برای آموزش 30 در ساخت mehendi مخروط و محصولات مراقبت از مو.
با وجود اینکه با زور و اجبار ازدواج در سن 11 سال رو جسمی و روانی شکنجه از شوهر و در قوانین Padala Bhudevi آمده است یک راه طولانی به تنهایی تک بالا بردن سه دختر و با موفقیت به ایجاد انگیزه در زنان برای شرکت در agri-entrepreneural فعالیت های
Arifa Jan, 33 اهدا شد برای احیای هنر از دست رفته از Numdha صنایع دستی و آموزش بیش از 100 زنان در کشمیر. او شاغل 25 کشمیری هنر و صنعت مردم و افزایش دستمزدها از کارکنان از 175 تومان به 450.
Chami Murmu, 47, اعطا شده است برای کار خود را به عنوان پرشور زیست است. از روی علاقه شناخته شده به عنوان ‘بانوی نیا’ از Jharkhand, Murmu درگیر شده است در کاشت بیش از 25 لاخ درخت با جنگل اداره و بسیج بیش از 3000 زنان است.
او به طور فعال مشغول به کار نسبت به حفاظت از حیات وحش محلی با صرفه جویی در جنگل از tiber مافیا و Naxalites.
Nilza Wangmo, 40 است که یک کارآفرین در حال اجرا Alchi آشپزخانه رستوران اول به خدمت سنتی Ladakhi از جمله برخی از غذاهای نفیس و فراموش شده ی دستور غذاها.
او آموزش دیده است 20 نفر از مناطق دور افتاده از لاداخ که مدیریت رستوران و نشان داده شده است Ladakhi دستور در هتل های 5 ستاره در هند.
او نیز درگیر شده است در خیریه کار می کند با افراد گروه اقدام برای ورود و حقوق یک جنبش برای ایجاد تعصب-جامعه آزاد و حمایت آموزش دختران.
یکی دیگر از awardee توسط Rashmi Urdhwardeshe, 60, که, خودرو و R&D حرفه ای پس از 36 سال.
پس از 2014 شده است مدیر, تحقیقات خودرو, انجمن هند (آرای) بود که در سال 1966 تاسیس با حمایت از دولت است. او دارای تجربه غنی در زمینه خودرو تحقیق و توسعه و تست homologation, فریم, آزمون استانداردها و مقررات.
او باعث شد نسبت به انتشار گیری که در آن برای اولین بار تا کنون انتشار آزمایشگاهی تشکیل شد در هند.
Tashi و Nungshi Malik, 28, از Uttrakhand شد اولین زن دوقلو به مقیاس کوه اورست در سال 2013.
آنها کوچک اند Mt. کلیمانجارو در آفریقا در سال 2015 و Mt. Vinson جنوبگان در سال 2014 Puncak جایا در استرالیا در سال 2014 و Mt. البروس در اروپا در سال 2013.
Kaushiki Chakroborty, 38, is an Indian classical vocalist با بیش از 15 سال تجربه است و او Khayal و Thumri توان.
Avani Chaturvedi, 26, Bhawanna Kanth, 27, Mohana سینگ Jitarwal 28, شد, نیروی هوایی هند برای اولین بار زنان مبارز می باشد.
سه نفر القا شد به IAF اسکادران جنگنده پس از آنکه دولت تصمیم به باز کردن جریان برای زنان در گروه تجربی بر اساس. آنها اول شد زنان هندی خلبانان به پرواز انفرادی در یک MIG – 21 در سال 2018 است. Bhageerathi Amma, 105 و Karthyayini Amma, 98, گذشت کلاس چهارم سواد معادل امتحانات.
در 105 سال Bhageerathi اما قدیمی ترین سواد معادل یادگیرنده تحت کرالا دولت سواد ماموریت. او مجبور به ترک تحصیل به مراقبت از خواهر و برادر خود را هنگامی که او جوان تر بود. Karthyayini اما به نظر می رسد برای نوشتن چهارم استاندارد معادل دوره تحت کرالا سواد ماموریت Akasharalaksham طرح در ماه اوت سال 2018 است.
او صعود رتبه اول را به ثمر رساند و به 98 درصد علائم. او گفت که او خواهان روشن دهم استاندارد معادل معاینه زمانی که او تبدیل 100 و همچنین به دست آوردن مهارت های کامپیوتر. (PTI)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>