کشمیر اتفاقات در دهه 1930

آقا
بجا دیدگاه توسط C. L. منشی در مورد اتفاقات در کشمیر در طول اوایل دهه 1930 ، 1930s حوادث در دره کشمیر و بقیه از دولت بودند ذکر شده در روزانه, تراشه, 21.09.2019 تحت عنوان جامو و کشمیر در و قبل از آشفته 1947. برخی از گزیده ای در حال تکثیر در زیر:
در 13 ژوئیه 1931 حوادث مشخص شده توسط کشتار مسلمانان معترض بودند احساساتی به حداقل می گویند. اتفاقاتی که به دنبال آن بودند به همان اندازه غم انگیز است. G. S. Raghavan سابق سردبیر, به روایت این اتفاقات در سرینگر در کتاب خود “هشدار کشمیر”.
با توجه به Raghvan “یک بخش از سرکش جمعیت اقدام نسبت به یک مکان به نام Maharaj گنج است که یک کسب و کار محل و غارت بیش گسترده ای در منطقه دنبال کرد. از Bohri Kadal به Ail Kadal کشش طولانی هندو مغازه ها مورد حمله قرار گرفت. محلات دیگر مانند صفا, Kadal, گنجی Khud و Nawa Kadal بیش از حد تشکیل مراکز لوت. بازار خیابان آشغال شد با اموال از حساب کتاب سوخته شد: هندو داران بودند تعرض در دوزخ غالب…هندو تجار از دست lakhs ارزش کالا. آقای ویکفیلد تأیید کرده است که این مقالات بودند تا پراکنده در مورد جاده ها که ماشین خود را نمی خواهد با تصویب آن نیز شهادت او که نه تنها محمدی گله و شکایت به او در مورد داشتن محل تاخت و تاز شده توسط غارتگران”. (جورج ویکفیلد نخست وزیر بود جامو و کشمیر که در آن زمان.) Raghvan می رود: “فوق العاده ترین بخش از داستان است که تقریبا همزمان با این اتفاقات در سرینگر وجود دارد شورش را در یک محل به نام Vichar نق نقو از حدود 5 یا 6 مایل دور. گفته شده است که جنایات بی حد و حصر بودند متعهد وجود دارد; مردان داشتن lakhs شد به کاهش ساخته و زنان قرار گرفتند و به بدترین شکل ممکن ترین و زشت ضرب و جرح. یک نیروی نظامی اعزام شد تا به جای خود اما در آن زمان ویران شده بود به پایان رسید.”
خرید اینترنتی از سال 1931 در Mirpur, کتلی و مناطق دیگر:
این جمعی دیوانگی و سپس گسترش به مناطق دور افتاده از Mirpur, کتلی, Rajouri و بخش های دیگر این منطقه است. خواص اصلی/سیک ها به خانه هایشان غارت شده و سوخته. مردم بی گناه بودند بیرحمانه کشته شدند و بسیاری از آنها به اسلام گروید. این اتفاقات شناخته شده به عنوان “88 NA Shaurash’ (شورش از سال 1988 Bikram یا 1931 مسیحی عصر) هنوز هم در حافظه نه تنها بقای آن زمان بلکه از آنها نسل بعدی. Sukkchainpur و Samwal در Mirpur و Solahn, سری, Rajoa, Khui Rata, چاولا, Panjeri, Dhana در کوٹلی شد تقریبا به طور کامل نابود شده است.
پروفسور Suresh Chander

مقاله قبلیبودجه سال 2020 و بازتاب در J&K

پیشرو روزانه از Jammu and Kashmir , هند

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>