دهلی نو: هند و آمریکای جنوبی شیلی آغاز مذاکرات برای توسعه یک موافقتنامه تجارت آزاد با توجه به افزایش دو راه تجارت و روابط اقتصادی میگویند.
هر دو کشور با امضای یک توافقنامه تجارت ترجیحی (PTA) در 8 مارس 2006 و در آن به اجرا در آمد از ماه اوت سال 2007.
در سال 2016 هند و شیلی گسترش دامنه این توافق از جمله محصولات بیشتر است.
دو کشور را دوباره آغاز مذاکرات برای دوم توسعه تجارت توافقنامه رسمی گفت.
اولین دور از مذاکرات با شیلی در دوم گسترش از هند-شیلی انجمن اولیا و مربیان بود و به تازگی به این نتیجه رسیدند.
“هر دو طرف باید تصمیم به برگزاری دور بعدی مذاکرات در سانتیاگو در شیلی در ماه مارس و یا در نیمه اول آوریل” رسمی اضافه شده است.
در انجمن اولیا و مربیان دو شرکای تجاری به طور قابل توجهی کاهش و یا حذف عوارض واردات برخی کالاهای داد و ستد بین آنها است.
این مقام گفت: هند صادرات سبد با شیلی متنوع و در نظر داشتن طیف گسترده ای از تعرفه خطوط (یا محصولات) ارائه شده توسط شیلی گسترش انجمن اولیا و مربیان به نفع هر دو کشور است.
در میان کشورهای آمریکای لاتین شیلی یکی از بزرگترین شرکای تجاری هند است.
هند تجارت دو جانبه با شیلی را اندکی کاهش به دلار 2.22 میلیارد دلار در 2018-19 از دلار 2.85 میلیارد دلار در 2017-18.
هند-صادرات به شیلی شامل تجهیزات حمل و نقل دارو نخ از الیاف پلی استر و لاستیک و لوله تولید فلزات مقالات پوشاک آلی/معدنی و مواد شیمیایی کشاورزی, منسوجات readymade garments, پلاستیک, محصولات چرمی, محصولات, محصولات مهندسی بدلی, جواهرات, محصولات ورزشی و صنایع دستی.
عمده اقلام واردات از شیلی سنگ معدن مس و کنسانتره ید مس آند كثدس مس و مولیبدن سنگ معدن و کنسانتره لیتیوم کربنات, فلز, ضایعات, مواد شیمیایی, خمیر و کاغذ از ضایعات میوه و آجیل به استثنای کاشو کود و ماشین آلات. (سازمان)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im