تپه Dev شوراهای

پس Ladakh منطقه ساخته شده به عنوان یک اتحادیه قلمرو خاص توضیحات و تنظیمات جدید راه اندازی شد و انتظار می رود به خزش و حل و فصل در یک مدت زمان معقول اما حتی پس از هشت ماه شاید تحت این بهانه برخی از مدیران و روسای ادارات انتخاب برای دور زدن و sidetrack به تسلیم و تصویب تپه تحولات شورا در مصرف برخی از حیاتی پرسنل تصمیم گیری شد معادل رقیق و trivialising خودمختار شخصیت و اختیارات این شوراها. واقعیت این است که این افسران در حال صدور دستور ارسال و انتقال کارکنان مستقل از دانش و تایید و تصویب خودمختار هیل توسعه شوراها. مثل این نه تنها یک ناخالص سوء تفاهم و بی اعتمادی بین مقامات و شوراها در حال وقوع بود اما willy-nilly اجتناب ناپذیر سیاسی و قانونی مشکلات گرفتن ظاهر.
آن را ممکن است به یاد می آورد که یک قانون به تصویب رسید در سال 2018 زیاد قبل از تغییر سیاسی و قانون اساسی وضعیت و سپس کل ایالت جامو و کشمیر, vide که آن را روشن ساخته است که تمام کارکنان دولت در دو ولسوالی له و کارگیل در واقع شدند تلقی می شود و کارمندان مربوطه خودمختار هیل توسعه شوراهای Ladakh. اما طبق مفاد Ladakh خودمختار هیل شورای توسعه (اصلاح قانون) 2018 قضایی کارکنان و پرسنل پلیس نگهداری می شدند در خارج از حوزه اختیارات شوراها. از نظر اشتغال, اما نمی خواهد متفاوت باشد به ضرر کارکنان تحت اصلاحات. حتی در مسائل مربوط به خدمات از جمله سازماندهی دپارتمان پرس و جو و اقدام انضباطی علیه یک گمراهان کارمند موافقت و قبل از تصویب شورای اجرایی شد mandatorily مورد نیاز برای به دست آمده باشد. که تنها نشان دهنده قدرت اهمیت و زیاده روی تپه توسعه شوراها در امور به عنوان برشمرده در رابطه با کارکنان دولت. که بدیهی است که اجازه نمی دهد که ورزش از هر قدرت توسط مدیران و HoDs از ادارات دولتی مستقل از تصویب شوراهای مستقل در مناطق تحت مرجع.به قصد گسترش دامنه اختیارات شوراهای مستقل آن گنجانیده شده است گفت: قانون به صراحت که افسران اجرایی باید گزارش اقتدار را برای تمام سطح منطقه افسران و مقامات دولتی دیگر منتقل شده و در دو منطقه.
گفته شده است که جهل از قانون بود و هیچ عذر و بهانه نمی دانستند این روش در رابطه با نقل و انتقالات سفارش و ارسال به عنوان بسیاری از مدیران متخلف و HoDs در حال روشن, کاهش کمی و یا بدون یخ. افسران نیاز به به روز رسانی دانش خود را در مورد محلی و همچنین به عنوان مرکزی که قوانین ساخته شده اند قابل اجرا به اتحادیه سرزمین لاداخ. صرفا حضور در دفتر و نه bossing چیز بیش نیست را تشکیل می دهند تنها وظایف و کار دپارتمان سران و مدیران ادارات دولتی است اما چه مقدار از آنها خود را نگه دارید به روز شده و متبحر با قوانین مربوطه, روش, مقررات قدرت خود مقررات و دستورات کد کتاب مالیه کارکنان و اتحادیه های کارگری مسائل و موضوعات دیگر که به طور مستقیم با داشتن تحمل در کار خود را بدون هیچ گونه کاستی و یا قابل اجتناب سوتی هم که به همان اندازه مهم است. بنابراین انتظار می رود که به علت مراقبت از گرفته شده است, در آینده و در این میان همه از جمله تصمیمات گرفته شده در مسائل مربوط به پرسنل و نه تایید شده توسط شورای اجرایی خودمختار شوراها باید رو تایید و تصویب در نتیجه regularised زیر اصلاح قوانین.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>