رکود بزرگ دستور می روند مثل این کره بادام زمینی نان

من تصمیم به ترکیب آن روند پس از توجه به یک دستور غذا برای کره بادام زمینی نان در دستور فروم در ق.

“من ساخته شده با کره بادام زمینی نان از سال 1932 پنج گل آرد, آشپزی از طریق گلن & دوستان” در این پست عنوان شد. “خوشمزه است و طعم مانند کره بادام زمینی کوکی!”

به عنوان یک فن از هر دو کره بادام زمینی کوکی ها و آشپزی, من به دنبال لینک “گلن و دوستان, پخت و پز” یک کانال یوتیوب توسط یک کانادایی تیم امیدوار کننده “آسان به دنبال دستورالعمل در مورد مواد غذایی, پخت و پز دستور العمل های آبجو و کوکتل.”

کره بادام زمینی نان تصویری آغاز شد و با یک توضیح از آرد شرکت کتاب آشپزی.

WDAY logo

گوش زندگی می کنند

پخش زنده

“اگر شما در کانادا” گلن گفت: “شانس هستند شما باید یکی از این آشپزی را در گنجه خود را. آنها برای اولین بار چاپ شده این در سال 1913 و آن را اساسا یک جامعه کتاب آشپزی. آنها به کانادا زنان خانه دار برای ارسال در دستور العمل های مورد علاقه خود را. و پنج گل آرد — یا دریاچه از جنگل فرز شرکت ساخته شده است که پنج گل آرد آن را با هم به یک کتاب آشپزی. و از آن شده است در چاپ فرم از آن پس تا سال 1967 …

“چیزی که من واقعا در مورد این کتاب آشپزی,” او گفت:, “این است که آنها به عنوان شما را از طریق سال و شما نگاه کنید در این دستور شما می بینید کمی فوری در مورد آنچه آن را مانند به در کانادا که در آن زمان خاص. و بنابراین این یکی از 1932 نشان می دهد بسیاری از دستور العمل های که از افسردگی عصر که در حال مرتب کردن بر اساس از ‘چگونه به’ دستور — اما آن را نیز نشان می دهد که بسیاری از دستور العمل های که در آن جشن, ‘بیایید با هم و اقتصاد سر در گم می شود اجازه دهید یک زمان خوب است.'”

این روزها البته هر دو کانادایی ها و آمریکایی ها در حال پیدا کردن راه های گرفتن در حالی که نه گرفتن با هم.

که توضیح می دهد که چرا من ساخت کره بادام زمینی نان.

خبر خوب این است که من می تواند این نان سریع و بدون رفتن به فروشگاه برای هر مبهم یا گران مواد لازم: این نان از کالاهای اساسی مانند کره بادام زمینی و نمک و بکینگ پودر و شیر. تمام من مجبور به انجام همه چیز را مخلوط با هم در یک کاسه و طبخ نان برای یک ساعت و voila! — آماده بود به همراه من شکستن قهوه. خبر بد است ؟ نان خانگی نان نمی طعم بسیار بادام زمینی اذوقه و نوشابه و آن هم پاشیده مانند اقتصاد ما زمانی که من سعی کردم به برش یک تکه.

اما در اینجا بیشتر خبر خوب: 1932 کتاب آشپزی نیز ارائه می دهد راهنمای غنی تر و بیشتر مانند کیک نسخه از این نان: فقط اضافه کردن دو عدد تخم مرغ و تنظیم برخی از مواد تشکیل دهنده دیگر. در اینجا هر دو نسخه — اما من می خواهم نشان می دهد واقعا بالاتر بره کره بادام زمینی در هر دو.

در حالی که من مطمئن هستم که من را با کره بادام زمینی نان دوباره, من در حال حاضر در جستجوی دیگر افسردگی دوران دستور العمل های. یک دوست به من گفت که در مورد “رکود بزرگ کیک” است که همچنین ساخت باز گشت (اخیرا برجسته در ان بی سی “امروز” نشان می دهد). در ضمن من فقط کشف “داستان ها و دستور العمل های از رکود بزرگ دهه 1930” توسط جانت ون کهربا Paske صفحه اصلی اقتصاددان و به روز شده توسط ریتا ون کهربا. و یک همکار سابق پیشنهاد من خواندن “یک میدان وعده غذایی: یک تاریخچه آشپزی رکود بزرگ” توسط جین Ziegelman و اندرو کو (هارپر 2017). اگر شما می دانید برخی از خوب و با صرفه دستور ارسال آنها را در راه من [email protected]

کره بادام زمینی نان

دستور از “یک راهنمای خوب پخت و پز” گردآوری شده توسط سازندگان از پنج گل آرد (1932 edition) از طریق گلن و دوستان, آشپزی, کانال در یوتیوب.

مواد لازم:

  • 2 فنجان آرد همه منظوره
  • 1/4 فنجان شکر
  • 4 قاشق چای خوری بکینگ پودر
  • 1/2 قاشق چای خوری نمک
  • 1-1/3 فنجان شیر
  • 1/2 فنجان کره بادام زمینی (یا بیشتر به سلیقه)

دبستان:

  • گریس یک قرص نان تابه.
  • فر قبلا گرم به 325 یا 350 درجه (325 کار برای فر).
  • در یک کاسه مخلوط همه مواد تشکیل دهنده دیگر قبل از اضافه کردن کره بادام زمینی.
  • پخت برای حدود 1 ساعت.

جایگزین:

برای غنی تر و کره بادام زمینی نان با کیک-بافت مانند استفاده از دو عدد تخم مرغ. کاهش بکینگ پودر 3 قاشق چای خوری شیر 1 فنجان. افزایش قند 1/2 فنجان. کشمش ممکن است اضافه شده در صورت دلخواه (یا چیپس شکلات).

برای اطلاعات بیشتر:

برای ایده های بیشتر, بازدید, جدید, ق, انجمن اختصاص داده شده به کره بادام زمینی نان در https://www.reddit.com/r/peanutbutterbread/.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>