دولت مجموعه 3-عضو تحدید حدود Comm برای J&K

پنل ممکن است گزارش در یک سال

SC صندلی به چرخش STs به رزرو

Sanjeev Pargal

جامو Mar 6: خاموش کردن منتقدان که تا به حال شده است با هدف قرار دادن بی جی پی برای تاخیر در راه اندازی تحدید حدود کمیسیون دولت مرکزی امروز دستور داد قانون اساسی از سه عضو پانل به رهبری عدالت Ranjana Prakash دسای یک قاضی بازنشسته دیوان عالی کشور برای تحدید حدود از مجمع و مجلس حوزه در قلمرو اتحادیه جامو و کشمیر و شمال شرقی متحده است.
به منظور راه اندازی تحدید حدود کمیسیون جامو و کشمیر صادر شده توسط اتحادیه وزارت قانون و عدالت است.
اگر منظور نیست ذکر است این دوره زمانی که در آن کمیسیون تحدید حدود خواهد شد و ارسال گزارش آن گفت: انتصاب عدالت دسای خواهد شد برای یک دوره یک سال و یا تا سفارشات بیشتر هر کدام که زودتر که نشان داد که این کمیسیون ممکن است یک سال زمان برای تثبیت مرزهای 90 مجلس کرسی اعطا شده به مجلس قانونگذاری در قلمرو اتحادیه جامو و کشمیر.
دو اعضای سابق مقام تحدید حدود کمیسیون شامل Sushil چاندرا, انتخابات, کمیسیون و دولت در انتخابات کمیسر اتحادیه خاک که اتفاق می افتد به شایلندرا کومار در حال حاضر.
این کمیسیون را محدود کردن حوزه از قلمرو اتحادیه مطابق با مفاد قسمت پنجم جامو و کشمیر سازماندهی مجدد قانون 2019 و تحدید حدود قانون سال 2002 وزارت قانون و عدالت سفارش گفت.
در حالی که تقسیم جامو و کشمیر را به دو سرزمین های اتحادیه از طریق سازماندهی مجدد قانون که تصویب شده توسط مجلس در تاریخ 6 اوت سال گذشته این اتحادیه با وزارت خانه افزایش یافته بود کرسیهای مجلس جامو و کشمیر توسط هفت در نظر گرفتن مجموع کرسی به 114-24 که متعلق به پاکستان اشغال کشمیر (PoK) در حالی که انتخابات برگزار خواهد شد و برای 90 نفر.
سابق ایالت جامو و کشمیر تا به حال 111 کرسی از جمله 24 محفوظ است برای PoK در حالی که انتخابات برگزار شد برای 87 کرسی است. با ایجاد لاداخ به عنوان قلمرو اتحادیه چهار کرسی از این منطقه کاهش می یابد و مجلس باقی مانده بود با 83 کرسی است. اما با افزایش هفت کرسی J&K UT باید یک مجمع از 90 کرسی است. دو MLAs نامزد خواهد شد به خانه بود که موقعیت های قبلی نیز می باشد.
در گذشته مجمع کشمیر تا به حال 46 کرسی جامو 37 و لاداخ چهار.
تحدید حدود از مجلس حوزه گذشته برگزار شد در 1994-95 در طول جمهور حکومت زمانی که صندلی از سابق دولت و مجلس مطرح شد از 76 تا 87. جامو منطقه کرسی افزایش یافت و از 32 به 37 کشمیر را از 42 تا 46 و لاداخ را دو تا چهار. اما تحدید حدود منجمد شد در سال 2002 پس از آن در کنفرانس ملی دولت به ریاست دکتر فاروق عبدالله در خطوط با تصمیم گرفته شده و سپس توسط دولت مرکزی به رهبری اتل بیهاری واجپایی.
انتخابات مجلس برگزار خواهد شد تنها پس از تحدید حدود از مجمع حوزه به اتمام است.
با توجه به منابع وجود دارد می تواند کاملا متفاوت مونتاژ حوزه های مختلف با مرزهای به عنوان آن را نمی خواهد الزام آور در کمیسیون تحدید حدود به چوب به این بخش وجود داشته است که در قبلی جامو و کشمیر دولت و مجلس است.
تحدید حدود از کرسیهای مجلس تبدیل شده است و ضرورت آن را به عنوان به عنوان درمان جدید مجمع در مجموع با رزرو برای برنامه ریزی طبقات و برنامه ریزی قبایل. برنامه ریزی طبقات برخوردار رزرو در دولت قبلی مجلس نیز که در آن هفت حوزه بودند برای آنها محفوظ از جمله Chhamb, Domana تومان پورا سامبا, Hiranagar, Chenani و Ramban, همه در منطقه جامو در حالی که STs شده بود را تکذیب کرد, سیاسی رزرو.
“STs خواهد شد سیاسی رزرو برای اولین بار در تاریخ جامو و کشمیر” منابع اشاره کرد.
ممکن است در اینجا ذکر می شود که کرسی متعلق به SCs تا به حال به چرخش پس از هر دو نظر اما در سابق J&K دولت, مجلس, چهار انتخابات برگزار شد در همان كرسي بدون چرخش آنها. تحدید حدود کمیسیون می تواند در حال حاضر رزرو صندلی در مناطق مختلف برای SCs گفتند.
تحدید حدود کمیسیون نیز ترسیم Lok سبها و مونتاژ حوزه از شمال شرقی ایالت آسام آروناچال پرادش مانیپور و Nagaland.
قلمرو اتحادیه جامو و کشمیر به وجود آمد, در تاریخ 31 اکتبر 2019 پس از مغبون دولت دوباره سازمان دهی شد و باز دو اتحادیه سرزمین لاداخ بودن دیگر.
تحدید حدود کمیسیون در هند یک قدرت بالا بدن که سفارشات را به زور از قانون است و نمی توان نام در سوال قبل از هر دادگاه.
عدالت Ranjana Prakash دسای که منصوب شده است رئیس کمیسیون تحدید حدود است قاضی سابق دیوان عالی کشور است. او به عنوان قاضی Apex دادگاه از سپتامبر 13, 2011-اکتبر 29, 2014.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>