باج جعلی به دنبال ایمیل کلاهبرداری تکاپو در فضای مجازی

دهلی نو: کشور فدرال امنیت سایبر آژانس هشدار کاربران اینترنت در برابر مداوم “جعلی” کمپین ایمیل که ادعا می کند به ضبط ویدئو های شخصی از یک کاربر که می تواند منتشر شود اگر یک مقدار باج در رمزنگاری ارز را پرداخت نکرده است.

کامپیوتر Emergency Response Team هند (CERT-در) در آخرین مشورتی گفته است در حالی که وجود دارد این است که “هیچ نگرانی” در مورد چنین ایمیل های کاربران باید به روز رسانی و یا تغییر کلمه عبور خود را مورد استفاده برای ورود به هر یک از رسانه های اجتماعی خود را و یا دیگر سیستم عامل های آنلاین اگر آنها پیدا کردن آنها به خطر بیافتد.

“در ایمیل و اخاذی کمپین scammers ارسال ایمیل های متعدد به مردم بیان کرد که رایانه های خود را هک شد یک ویدیو گرفته شده با استفاده از وب کم خود و که آنها می دانند که رمز عبور خود را,” مشاوره نیز قابل دسترسی است.

این ایمیل های جعلی کلاهبرداری و هیچ چیز به نگرانی در مورد آن اضافه شده است.

CERT-در ملی فناوری arm برای مبارزه با حملات سایبری و حفاظت از فضای سایبر.

آژانس اشاره محتویات یک نمونه “اخاذی’ ایمیل در مشاوره:

اولا scammer خواهد سعی کنید برای گرفتن گیرنده را به توجه با نوشتن رمز عبور قدیمی خود را در پست الکترونیکی.

پس از آن scammer خواهد کرافت یک داستان حاوی کامپیوتر jargons به منظور متقاعد کردن گیرنده که scammer است که یک هکر بسیار ماهر.

داستان خواهد دولت است که هکر قرار داده بود نرم افزارهای مخرب در انجمن سایت و در حالی که کاربر به تماشای ویدئو از وب کم خود و صفحه نمایش هک شد نقض تمام مخاطبین خود از مسنجر FaceBook و ایمیل.

مشورتی می گوید که این می تواند به “گام نهایی” قبل از اینکه به دنبال باج.

آن را اضافه می کند که scammer خواهد شد و سپس باج تقاضا در فرم از بیت کوین (crypto ارز).

“در حال حاضر کلاهبردار یا سایبر جنایی را به یک مهلت 24 ساعت به پیروی و تهدید برای ارسال ویدئوها به بستگان و همکاران و غیره از کاربر” آن را گفت.

CERT-در گفت کاربر راز عبور کد ذکر شده در ایمیل جعلی می تواند “واقعی کلمه عبور استفاده شده توسط دریافت کننده ایمیل در گذشته اما مهاجم نمی دانم آنها با هک کردن حساب خود بلکه از طریق به بیرون درز نقض داده به اشتراک گذاشته آنلاین.”

“گیرنده باید از ارسال هر گونه پرداخت به scammers و اگر کلمه عبور ذکر شده در حال استفاده هستند و یا آشنا گیرندگان توصیه به تغییر رمز عبور در هر سایت است که آنها در حال استفاده از آن را گفت. (سازمان)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>