حزقیال وحشی-برنج و نان را دلچسب علاوه بر این به suppertime

حزقیال نان است که بر اساس چندین دانه های اشاره شده در کتاب مقدس در کتاب حزقیال فصل 4 آیه 9: “و شما را از گندم و جو و لوبیا و عدس و ارزن و املای; قرار داده و آنها را به یک کشتی و نان را برای خودتان.” من تا به حال با توجه به این تظاهرات چندین بار ارجاع این اطلاعات است.

به جای مرجع که چاپ شد در آشپزی من بود حزقیال 23:19-20. (خواننده عزیز من مصرانه از شما را به نگاه است که یکی برای خودتان!) من و یک خنده خوب است. چگونه می تواند در آن اتفاق می افتد ؟ من مطمئن هستم که برخی از کسیکه شوخی زننده کند ویرایشگر کپی در Rodale کتاب شده است خنده از آنجایی که این از دست رفته همه proofreaders از جمله من برای این همه سال! چه کسی می دانست که کتاب مقدس می تواند بسیار تحریک آمیز?

من آگاهانه در دانشگاه مینه سوتا مطبوعات و صحیح مرجع خواهد بود در نسخه جدید این کتاب است.

در ابتدا لوتری در چهارشنبه لنت ما را از آنچه ما تماس با ما سوپ-و-نان suppers — که زمانی که ما شروع به لذت بردن از انواع نان خانگی و بسیاری از تازه بوداده و سبزیجات, سوپ و سالاد. در این سال ما را حزقیال نان چند بار فقط برای تفریح همراه با سایر علاقه مندی ها. ما تمام زمان های مورد علاقه است اما ما وحشی برنج سه دانه نان. همچنین به افتخار کسانی که به آن نیاز دارید پیشنهاد ما فاقد گلوتن نان. در اینجا دستور العمل های اولیه برای دو نان.

WDAY logo

گوش زندگی می کنند

پخش زنده

Wild Rice Three Grain Bread and Ezekiel Bread are made from a variety of healthful ingredients. (Susanna Ojakangas / For the News Tribune)

وحشی برنج سه دانه نان و حزقیال نان ساخته شده از انواع سالم مواد لازم. (سوزانا Ojakangas / اخبار تریبون)

حزقیال نان

باعث می شود دور 2 قرص.

این دلچسب نان ساخته شده با غلات سبوس دار و حبوبات. تمام دانه های در دسترس هستند در تمام فروشگاه های مواد غذایی و سوپر مارکت ها در پخت بخش است. من دوست دارم به طبخ عدس به جای خرد کردن آنها را به آرد به خمیر راحت تر به مخلوط. اگر شما مشکل پیدا کردن هر یک از آرد فقط جایگزین مقدار مساوی از یکی دیگر از غلات آرد.

½ فنجان سبز و صورتی و یا قهوه ای عدس برداشت و شستشو

آب برای پخت عدس

1 بسته یا 1 اندک قاشق غذا خوری مخمر خشک فعال

2¾ فنجان آب گرم

5 قاشق غذا خوری روغن زیتون

1 قاشق غذا خوری نمک

1 قاشق غذا خوری عسل

4 فنجان آرد گندم کامل

½ فنجان هر جو و املای (یا سویا) آرد

¼ فنجان هر ارزن و آرد چاودار

در یک ماهی تابه ترکیب عدس و پوشش را با آب. را به بجوش و خروش آمدن روی حرارت متوسط و طبخ تا زمانی که عدس در حال سقوط از هم جدا در حدود 2 ساعت است. تخلیه اجازه دهید سرد و مش عدس.

در یک کاسه بزرگ نم نم مخمر بیش از ¼ فنجان آب هم بزنید و بگذارید تا مخمر فوم. اضافه کردن باقی مانده 2½ فنجان آب همراه با پوره عدس و روغن و نمک و عسل و 1 فنجان از آرد کامل گندم. مخلوط کردن پوره عدس و جو املای (یا سویا) و چاودار آرد. همچنین ضرب و شتم و بگذارید 15 دقیقه یا تا زمانی که خمیر شروع به نگاه پف کرده. هم بزنید در باقی مانده آرد کامل گندم تا زمانی که سفت اما نه خشک. مخلوط کردن حدود 10 دقیقه با دست یا با ماشین تا زمانی که خمیر صاف است. خمیر ممکن است کمی چسبنده به دلیل غلات سبوس دار اما نمی توان به اضافه کردن بیش از حد آرد. به نوبه خود خمیر را به آرامی کاسه روغن, پوشش و اجازه افزایش تا حدود دو برابر و در حدود 1 به 1½ ساعت.

به نوبه خود افزایش یافته است خمیر را روی یک سطح به آرامی floured و در نیمه تقسیم کنید. شکل هر نیمه به صاف قرص گرد. محل آرامی روغن ورق پخت. اجازه افزایش تا حدود دو برابر 45 دقیقه تا 1 ساعت است. در ضمن از پیش گرم کردن فر را به 350 درجه می باشد. پخت به مدت 1 ساعت یا تا زمانی که یک سیخ چوبی قرار داده شده را به یک قرص نان بیرون می آید و خشک است. سرد بر روی قفسه سیم.

Wild Rice Three Grain Bread can be made in a simple loaf pan, or braided into a centerpiece-worthy presentation. (Susanna Ojakangas / For the News Tribune)

وحشی برنج سه دانه نان را می توان در ساده loaf pan یا بافته به یک محور شایسته ارائه شده است. (سوزانا Ojakangas / اخبار تریبون)

وحشی برنج سه دانه نان

باعث می شود 1 بزرگ بافته قرص یا سه پان قرص.

این بوده است که ما تمام زمان های مورد علاقه نان به عنوان آن به نظر می رسد که یک تکه از این دانه دار و کمی شیرین نان صدر با slathering از کره همه من نیاز به جلب رضایت من است.

2 بسته یا 2 قاشق غذا خوری مخمر خشک

2½ فنجان آب گرم

1 فنجان شیر خشک فوری

2 قاشق غذاخوری کره ذوب شده

2 قاشق چای خوری نمک

½ فنجان عسل

1 فنجان نپخته جو نورد

1 فنجان آرد چاودار

1 فنجان آرد گندم کامل

4 به 4½ فنجان آرد نان

2 فنجان پخته شده و برنج وحشی

1 تخم مرغ مورد ضرب و شتم با 1 قاشق غذا خوری آب برای لعاب

در مورد ½ فنجان دانه آفتابگردان

در یک کاسه بزرگ حل کردن مخمر در آب است. اضافه کردن شیر خشک و کره و نمک و عسل. هم بزنید در جو آرد چاودار و گندم و آرد و 2 فنجان آرد نان را به یک خمیر نرم. اضافه کردن وحشی برنج و اجازه دهید مخلوط پایه برای 15 دقیقه. هم بزنید در کافی از باقی مانده نان آرد را خمیر سفت. پوشش دهید و بگذارید 10 دقیقه. به نوبه خود خمیر را روی یک floured هیئت مدیره. مخلوط کردن برای حدود 10 دقیقه, اضافه کردن کمی بیشتر آرد در صورت نیاز. بازگشت خمیر را به کاسه پوشش و اجازه افزایش حدود 2 ساعت یا تا زمانی که دو برابر شد.

در تمیز به آرامی روغن شمارنده بالا تقسیم خمیر را به سه قسمت.

برای دور قرص شکل هر بخش به صاف توپ گرد و محل بر روی یک ورق پخت روغن. اجازه افزایش تا تقریبا دو برابر شده است. در ضمن پیش گرم کردن فر را تا 375 درجه است. براش قرص را با ضرب و شتم تخم مرغ و نم نم با دانه آفتابگردان. پخت به مدت 35 تا 40 دقیقه یا تا زمانی که یک سیخ کباب قرار داده شده به مرکز یک قرص نان بیرون می آید پاک است.

به صورت یک نوار مستطیل شکل در هر قسمت به یک رشته 36 اینچ طولانی است. بهم تابیدن و بافتن رشته های با هم. محل آرامی روغن بزرگ (14 اینچ) پیتزا تابه. خرج کردن به پایان می رسد با هم. قلم مو با تخم مرغ مورد ضرب و شتم و نم نم با دانه آفتابگردان. پخت در 375 درجه به مدت 40 تا 45 دقیقه یا تا زمانی که نان آزمایشات انجام شده در مرکز است و به سادگی browned.

بئاتریس Ojakangas است دلوت مواد غذایی نویسنده و نویسنده از 31 آشپزی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>