Eriksmoen: Doctor who grew up in N. D. نگه داشته فضانوردان در مدار سالم

Hordinsky شد پرواز جراح (دکتر اولیه) برای سازمان ملی هوانوردی و فضا (ناسا) و بيماران فضانوردان آمریکایی. او با ناسا از سال 1972 تا 1981 در کل زمانی که Skylab آمریکا ایستگاه فضایی عملیاتی شد.

Skylab مجاز فضانوردان در فضا برای مدت طولانی از زمان و این زمان طولانی زندگی در پاکسازی محیط زیست تحت تاثیر قرار بدن خود را در راه های بسیاری. این تغییر عملکرد تمام ارگان های بدن به ویژه قلب و معده و روده و چشم و مغز است.

در زمین گرانش می کشد مایعات بدن به سمت قسمت های پایین تر بدن اما در ایستگاه فضایی مایعات حرکت از قسمت های پایین تر به سمت بالاتنه و این توزیع مجدد مایعات باعث می شود قلب برای تبدیل شدن به بزرگ که بر مقدار اکسیژن که به مغز می رسد. این توزیع مجدد مایعات نیز می گیرد در چشم موثر بر چشم انداز.

در ایستگاه فضایی نیز وجود دارد که مقدار قابل توجهی از استخوان و هدر رفتن عضله. این بود برخی از مسائل جدید که Hordinsky نیاز به دقت مانیتور در حالی که فضانوردان در فضا است.

WDAY logo

گوش زندگی می کنند

پخش زنده

جری روم Hordinsky متولد شد Aug. 3, 1942, به Bohdan و ایرنه (Tysowsky) Hordinsky در کالوش یک شهر کوچک در غرب اوکراین است. Bohdan Hordinsky داشت و مورد احترام در اتحاد جماهیر شوروی تحت کنترل جمهوری اوکراین شد و بنا به گزارش “یوزف استالین پزشک شخصی برای مدتی.”

مدت کوتاهی قبل از جری تولد کالوش کاهش یافت و به ارتش آلمان نازی و اشغال شده بود توسط رایش سوم که به طور سیستماتیک اقدام به کشتن تمام یهودیان در این شهر است. پس Hordinsky تا به حال بسیاری از یهودیان به عنوان بیماران و تا به حال ادامه درمان به آنها پس از اشغال آلمان, او می دانست که او و خانواده اش در معرض خطر بودند و تصمیم به فرار از کشور.

این Hordinsky فرار از خانواده به وین اتریش به پایان رسید و تا حل و فصل در یک شهر کوچک در رشته کوه های آلپ اتریش. “هنگامی که جنگ به پایان رسید آنها نقل مکان کرد به سالزبورگ, اتریش که در آن Hordinsky به رهبری سازمان ملل متحد بیمارستان.”

در دسامبر. 14, 1947, خانواده سوار یک کشتی به رهبری ایالات متحده و وارد در شهر نیویورک در روز کریسمس. Hordinsky تمرین پزشکی در بیمارستان سنت جیمز در نیوجرسی و در سال 1949 از نقل مکان به Bottineau, N. D., جایی که او به صرف یک سال به عنوان کارآموز در بیمارستان. در سال 1951 خانواده نقل مکان به دریک و دکتر Hordinsky تاسیس خود عمل وجود دارد.

بایگانی: “آیا شما می دانید که” ستون

در سال های اولیه آن بسیار آشکار است که جری Hordinsky بود و استعداد فکری و او را به سنت پل به شرکت های معتبر سنت توماس از آکادمی نظامی برای دبیرستان و راهنمایی. پس از فارغ التحصیلی او با حضور در دانشگاه مینه سوتا که در آن او با تمرکز بر مهندسی و از پیش برنامه رشته پزشکی فارغ التحصیل شده و با مدرک لیسانس در رشته علوم در ریاضیات کاربردی.

در سپتامبر. 16 سال 1963 Hordinsky شروع مدرسه پزشکی در دانشگاه داکوتای شمالی که در آن زمان تنها دو سال برنامه. برای نهایی خود را دو سال او با حضور در دانشگاه نورث وسترن در شیکاگو دریافت مدرک پزشکی خود را در سال 1967. Hordinsky محبوس در شیکاگو Cook County, بیمارستان, درآمد مجوز خود را به عمل پزشکی است.

در سپتامبر. 20, 1968, Hordinsky داوطلب خدمت سربازی در ارتش ایالات متحده به عنوان یک جراح پرواز با پیش بینی فرصت نهایت کار برای ناسا. او را به بوستون جایی که او مدرک کارشناسی ارشد در بهداشت صنعتی از دانشگاه هاروارد در سال 1972 و پس از آن به دانشگاه رفت و اوکلاهما که در آن او گواهی در هر دو شغلی و هوافضا پزشکی است.

پس Hordinsky دیگر موظف به خدمت در ارتش با توجه به ترخيص در 19 مارس 1971 او استخدام شده توسط ناسا به پرواز جراح. در زمان Hordinsky استخدام شد ناسا بود و پایانی از آپولو مرحله از فضای آن برنامه و طرح به خوبی در دست انجام برای راه اندازی یک ایستگاه فضایی به مدار در بهار 1973. در دسامبر. 11 سال 1972 آخرین آپولو پرواز صورت گرفت و در 14 ماه مه سال 1973 موشک حامل ایستگاه فضایی Skylab بود به مدار راه اندازی شد.

Skylab بود 169,950-پوند ایستگاه فضایی است که شامل یک کارگاه آموزشی و رصدخانه خورشیدی برای سه نفر از اعضای خدمه. در مه 25, اولین پرواز سرنشین دار به ایستگاه فضایی Skylab راه اندازی شد با فضانوردان چارلز کنراد, Paul Weitz و یوسف Kerwin روی.

علاوه بر اثرات آن بر بدن در حال حاضر قبلا ذکر شد نیز وجود دارد که نگرانی های دیگر. با کاهش اکسیژن به مغز کنترل احساسات کاهش یافته بود و از آنجا که سه فضانوردان خواهد بود زندگی و کار در بسیار تنگ و چهارم شانس عاطفی شعله ور شدن یو پی اس افزایش یافته است.

یکی دیگر از نگرانی های بزرگ بود و حالت تهوع در فضا است. فضای بیماری یا “فضای اقتباس سندرم” است تهوع “تجربه به عنوان بسیاری از نیمی از تمام فضا مسافران در انطباق خود با وزنی هنگامی که در مدار.” پس از تعدادی از پیاده روی در فضا شدند, برنامه ریزی برای فضانوردان Skylab در آن می تواند کشنده برای آنها به استفراغ در حالی که در یک دست کت و شلوار فضایی. “استفراغ می تواند لام داخل کلاه خیره کننده فضانورد و از آنجا که کلاه نمی تواند حذف شود” استفراغ می تواند استنشاق و یا مسدود کردن اکسیژن در سیستم گردش خون.

Hordinsky به دقت بررسی تمام فضانورد پزشکی انتقال داده ها از Skylab به مانیتور در مرکز پزشکی اشاره کرد هر چیزی که نوسان از حد نرمال است. هر شب او را نگه رادیویی کنفرانس با فضانوردان برای استخراج هر یک از نگرانی های خود را و یا نگرانی و پس از آن توصیههایی به آدرس نگرانی های خود را درست و پزشکی ناهنجاری است.

اولین سرنشین دار Skylab (به نام Skylab 2) ماموریت به طول انجامید 28 روز و خدمه به زمین بازگشت و در 22 ژوئن 1973. Skylab 3 راه اندازی شد در تاریخ 28 ژوئیه و فضانوردان باقی مانده در فضا برای 59.5 روز. Skylab 4 راه اندازی شد Nov. 11 و فضانوردان به زمین بازگشت و در فوریه. 8 سال 1973 داشتن شده است در فضا برای 84 روز.

Astronaut Owen K. Garriott, Skylab 3's science pilot, performs an extravehicular activity at the Apollo Telescope Mount of Skylab in 1973. Public Domain / Wikimedia Commons / Special to The Forum

فضانورد اوون K. Garriott, Skylab 3 علوم خلبان انجام یک extravehicular activity در آپولو تلسکوپ کوه Skylab در سال 1973. دامنه های عمومی / Wikimedia Commons / ویژه به فروم

خیلی از Hordinsky کار رخ داده است پس از فضانوردان به زمین بازگشته است. او فرار گسترده آزمون به مدت سه روز در هر یک از مردان با سنگین تاکید بر ساخت خاصی که ذهن و بدن بودند تطبیق درستی به محیط گرانشی پشت بر روی زمین است.

زیرا ناسا متوجه شدم که بیشتر موثر برنامه شاتلهای فضایی بود که در حال حرکت رو به جلو برنامه ریزی اندازی Skylab 5 لغو شد. اواسط 1970s بود یک دوره تنش بین ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی است و هر دو کشور توافق کردند که برای انجام یک فضای مشترک سرمایه گذاری به نام پروژه آزمایشی آپولو-سایوز (ASTP). در 15 ژوئیه 1975 هر دو ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی راه اندازی جداگانه فضاپیما که لنگر انداخت/پیوست و با هم در جولای 17 و تیم را فضای مشترک سرمایه گذاری و آزمایش است.

پس از 44 ساعت با هم فضاپیما جدا شده و تیم ها به زمین بازگشته است. پس از فرود ایالات متحده خدمه بود که در معرض گازهای سمی است که به طور تصادفی بادی به داخل کابین هواپیما و فضانوردان در بیمارستان بستری شد به مدت دو هفته. این تنها عمده موضوع سلامت است که Hordinsky قادر به جلوگیری از در طول زمان خود را به عنوان جراح پرواز و آن را کاملا خارج از کنترل است.

با هیچ فضای بیشتری پروازهای برنامه ریزی شده تا سال 1981 Hordinsky به آلمان رفت و به عنوان معاون پرواز جراح برای آژانس فضایی اروپا. از سال 1982 تا سال 1999 او برای اداره هوانوردی فدرال به عنوان آن بالینی و تحقیقات پزشکی افسر و سپس به عنوان مدیر خود را Aeromedical پژوهش را بدست آورد. بسیار از کار خود را درگیر نوشتن گزارش در مورد بهداشت و مسائل ایمنی در او مشاهده و مواجه می شوند در حالی که او اولیه پرواز جراح برای فضانوردان درگیر در سفر به فضا.

دکتر جری Hordinsky درگذشت Oct. 20, 2000.

“آیا شما می دانید که” نوشته شده است توسط Curt Eriksmoen و ویرایش شده توسط Jan Eriksmoen از فارگو. ارسال نظرات و پیشنهادات خود را تصحیح و یا پیشنهادات خود را برای ستون به Eriksmoens در [email protected]

Curt Eriksmoen, Did You Know That? columnist

کوتاه و مختصر Eriksmoen آیا می دانید که ؟ مقاله نویس


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>