Eriksmoen: جشن نمایشنامه نویس نسبت به خیلی از موفقیت ادبی خود را به زندگی در داکوتای شمالی

اندرسون هم در دولت و ارائه او را با خود اولیه و مربیان قرار گرفتن در معرض به تئاتر تجربه و آموزش و پرورش به عنوان یک نمایشنامه نویس و شکل گیری اجتماعی و ایدئولوژی سیاسی که تا به حال تأثیر عمده ای در همه نمایشنامه های او. اندرسون نوشت: بیش از 30 نمایشنامه برای برادوی و اهدا شد جایزه پولیتزر و نیویورک درام حلقه منتقدان جایزه.

قبل از تبدیل شدن به یک نمایشنامه نویس موفق او به عنوان یک معلم و مدیر روزنامه نگار و مقاله نویس روزنامه. اگر چه او بهتر است به عنوان یک نمایشنامه نویس او همچنین اشاره کرد شاعر و ترانه سرا و یکی از آهنگ های خود را تبدیل به یک ضربه برای بینگ کرازبی فرانک سیناترا و ویلی نلسون.

جیمز ماکسول اندرسون متولد آذر. 15, سال 1888 در اقیانوس اطلس Pa. به ویلیام “Linc” و Perrimela (استفان) Anderson. Linc شد گرد واعظ باپتیست و خانواده بود به طور مداوم در حرکت زندگی در ده مکان های مختلف در سراسر اوهایو و پنسیلوانیا و آیووا قبل از جابجایی به جیمز تاون, N. D. در سال 1907. ماکسول گفت: “کلیسا بود یک ضریب ثابت است و ما به این کتاب مقدس هست فقط گوش دادن.”

Linc شد فصیح sermonizer از “آتش و گوگرد انواع” اما ماکسول شناسایی شده است که خود را موعظه تر بودند “salesmanship” از اعتقادات قلبی و او بعدها ادعا کرد: “من می دانستم که آن همه قرار داده است.” ماکسول شروع به سوال “سنتی عرصه قدرت” و او در ابتدا با ابراز مخالفت نسبت به پدر خود دین زمانی که در سن 8 او حاضر به غسل تعمید شود.

WDAY logo

گوش زندگی می کنند

پخش زنده

زمانی که او تبدیل شده است 13, ماکسول شروع به کمک خانواده اش از نظر مالی با تبدیل شدن به یک مزرعه کارگر اما او جدی توسعه mastoid عفونت است که او را مانع از کار و رفتن به مدرسه برای یک سال. زیرا او محدود به اتاق خود در خانه ماکسول شد یک خواننده حریص “هر قطعه از ادبیات او می تواند دست خود را بر روی.” او مصرف می شود با این نسخهها کار در تمام کلاسیک رمان نویسان اما “اولویت خود بود و شعر” به خصوص آثار جان کیتس و پرسی شلی.

زمانی که Andersons نقل مکان کرد به جیمز تاون در سال 1907 ماکسول ارشد در مدرسه بالا است. به عنوان شانس آن را داشته دبیرستان تا به حال فقط استخدام جدید, سرپرست, آرتور جرثقیل که در حال حاضر تاسیس یک شهرت به عنوان یکی از پیشرو مربیان در داکوتای شمالی. بعد در سال 1913 جرثقیل شد اول رئیس جمهور از آنچه که در حال حاضر Minot State University و در سال 1949 او شد فرماندار وایومینگ.

جرثقیل به رسمیت شناخته شده است که ماکسول بود و استعداد فکری و دو تا از دوستان خوب شد. آنها به طور مشترک در حد معمول است از آنجایی که آنها هر دو خوانندگان مشتاق مترقی در تفکر خود و فرزندان مبلغان. ماکسول فارغ التحصیل شد و در سال 1908 و ثبت نام در دانشگاه داکوتای شمالی در گرند فرک. توسط 1910 پدرش تا به حال تبدیل شدن به یک واعظ باپتیست در گرند فرک و ماکسول مجددا به خانواده اش پیوست.

به دلیل جرثقیل را تحت تاثیر قرار ماکسول برنامه ریزی شده در حال تبدیل شدن به یک معلم و مدیر مدرسه, و او تحصيلات دانشگاهي خود را در زبان انگلیسی در UND. اما مورد علاقه خود را به مربيان نيز خارج از این بخش در درجه اول اساتید فردریک کخ از تئاتر هنرهای اورین لیبی از تاریخ, جان, Gillette, جامعه شناسی و Gottfried Hult یونانی بود که یک شاعر منتشر شده است.

کخ فارغ التحصیل از دانشگاه هاروارد آمد به UND در سال 1905 به تدریس تئاتر در کلاس های, با اهداف نهایی برای دانش آموزان قادر “به مطالعه درام ادبیات; به ترویج هنر تئاتر با بحث خوب بازی می کند; به تحریک و توسعه آرمان بالاتر برای درام آمریکایی; و به آغاز یک حرکت برای ایجاد به عنوان به زودی به عنوان عملی یک دانشگاه تئاتر در UND.”

در سال 1910 Maxwell Anderson پیوست و با کخ در سال تاسیس جوراب و Buskin جامعه بعد از تغییر نام داکوتای گالری. هدف از این جامعه بود به پیاده سازی کخ اهداف و کخ به نام اندرسون دستیار کارگردان. در حالی که در UND اندرسون نوشت: دو نمایشنامه است که تولید شده توسط جامعه; “از دست رفته کارگران عشق” یک کمدی موزیکال و “Masque از Pedagogues” یک طنز در مورد UND و برخی از اساتید.

زمانی که اندرسون نبود درگیر در تئاتر فعالیت و یا حضور در کلاس درس او منتظر جداول در یک چنگال بزرگ, کافه مشغول به کار در شب کپی میز برای چنگال بزرگ هرالد ویرایش Dacotah سالانه (UND سالنامه) و مورخ مارگارت Haskett یک همکلاسی که رشد کرده بود تا در یک مزرعه در نزدیکی Bottineau. آنچه قابل توجه است این است که زمانی که اندرسون فارغ التحصیل با مدرک لیسانس به زبان انگلیسی در 14 ژوئن 1911 او برآورده از کالج های مورد نیاز در سه سال است. او قادر به انجام این کار است زیرا او گرفت و تصویب آزمون های مهارت برای تعدادی از دروس و در نتیجه نمی باید آنها را.

پس از دریافت مدرک خود را او امضا قرارداد به مدیر و معلم انگلیسی در Minnewaukan یک شهر از 500 نفر در شهرستان بنسون. مادر من, بئاتریس (اولسون) Eriksmoen در مدرسه ابتدایی وجود دارد در آن زمان و پس از نمرات 1-12 تمام شد در همان ساختمان او به یاد او. قبل از دوره مدرسه آغاز شد و در سپتامبر اندرسون ازدواج خانم Haskett در پدر و مادر خود را’ مزرعه در تاریخ 7 اوت.

اندرسون در نظر گرفته شد بسیار عالی معلم در آغاز راه است. او به چالش کشیده دانشجويان ذهن بسیاری از خوانش اختصاص داده و به آنها آموخت که در تمام ادبیات کلاسیک وجود دارد حداقل یک موضوع مرکزی است که فرار از هر کتاب و یا داستان. برای بسیاری از تکالیف, دانش آموزان خواسته شد برای شناسایی موضوع و سپس توجیه و یا مخالفت با آن. در سال 1912 سوسیالیسم تبدیل شدن به محبوب در برخی از قطعات از داکوتای شمالی و سوسیالیستی نامزدها انتخاب شدند به عنوان شهرداران راگبی و ژنراتور.

یوجین Debs نامزد برای رئیس جمهور ایالات متحده و او تور داکوتای شمالی جمع آوری جمعیت زیادی در تظاهرات. اندرسون در نامه ای به یکی از UND اساتید تاریخ سپتامبر. 15, سال 1912 نوشته است که او تا به حال تبدیل شدن به یک سوسیالیست. این بود گزارش داد که “اندرسون صفحه اصلی (در Minnewaukan) شد مکه از روشنفکران محلی بحث در مورد چنین چیزهایی به عنوان هنر و سوسیالیسم.”

پس از حمایت منافع سوسیالیسم و صلح طلب اظهارات در یک دبیرستان, کلاس, مدرسه, مدیره تصمیم به تمدید قرارداد او و اندرسون چپ داکوتای شمالی برای حضور در مقطع تحصیلات تکمیلی. اندرسون تلخ بود در مورد دولت اما ابراز عمیق مطیع عشق از داکوتای شمالی و UND. او نوشت که او در بر داشت به طور متوسط در شمال Dakotan برای کمک کردن به یک دیگر و که آنها “بیشتر علاقه مند به ایجاد زیبایی یا کشف حقیقت از سود ساخت.”

او همچنین تشکر UND “بودن وجود دارد زمانی که او تا به حال مورد نیاز آن را بسیار بد” است و نشان داد که او به احتمال زیاد نمی توانست موفق نمایشنامه نویس اگر او تا به حال نه با حضور در دانشگاه. در ماه اوت سال 1947 اندرسون ساخته شده دلتنگ بازگشت به خانه در داکوتای شمالی, صرف مدت زمان طولانی در هر دو چنگال بزرگ و Minnewaukan.

ما ادامه خواهد داد داستان Maxwell Anderson هفته آینده.

بایگانی: “آیا شما می دانید که” ستون

“آیا شما می دانید که” نوشته شده است توسط Curt Eriksmoen و ویرایش شده توسط Jan Eriksmoen از فارگو. ارسال نظرات و پیشنهادات خود را تصحیح و یا پیشنهادات خود را برای ستون به Eriksmoens در [email protected]

Curt Eriksmoen, Did You Know That? columnist

کوتاه و مختصر Eriksmoen آیا می دانید که ؟ مقاله نویس


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>