دیوید Fairey: وضع قانون پرداخت مرخصی استعلاجی طولانی سر رسیده


ونکوور ساحلی بهداشت اعلام COVID-19 شیوع در ایالات مرغ Co. نقشه های گوگل

نظر: به عنوان سلامت استان افسر دکتر بانی هنری گفت: کارکنان باید جریمه برای ماندن در خانه و در عین حال همان چیزی است که اتفاق می افتد به کارگران که اصلا دسترسی به پرداخت مرخصی استعلاجی.

کارگران در B. C. بدون اتحادیه توافق جمعی را بدون پرداخت مرخصی استعلاجی حقوق تحت استانداردهای استخدامی قانون — استان قانون است که شامل حداقل شرایط اشتغال برای همه کارگران مانند حداقل دستمزد و قانونی تعطیلات با پرداخت.

در مارس 23, در پاسخ به COVID-19 گیر دولت استانی ساخته شده دو تغییرات به اشتغال استاندارد عمل می کنند:

• ارائه برای محافظت ترک در صورتی که کارگران قادر به دلایل مربوط به طور مستقیم به COVID-19;

• ارائه تا سه روز بدون مزد کار-محافظت ترک در هر سال برای کارگران که نمی توانند کار کنند به علت سایر بیماری یا آسیب.

اما حوادث اخیر مانند کشف که 28 نفر از کارکنان ایالات مرغ در ونکوور آزمایش مثبت برای این ویروس به دلیل کارمندانی که احساس بیمار بودند و نگران از دست دادن پرداخت اگر آنها در بیمار نامیده می شود نشان می دهد که اشتغال استانداردهای قانون هنوز هم ناکافی به ارائه آسیب پذیر و کارگران با حقوق مناسب و حمایت در مواجهه با این بحران است.

پاسخ به سوالات در مورد COVID-19 شیوع در ایالات مرغ در آوریل 22, Premier جان هرگن اعلام کرد که مزایای استانی نیاز به افزایش تا برای بیمار و کارکنان و تحت شرایطی آن را غیر مسئولانه برای کارکنان به گزارش کار بیمار است. اما از آن است که ناعادلانه متهم به بیمار کارگران غیر مسئولانه بودن زمانی که آنها ایستاده به از دست دادن درآمد را گزارش نکرده برای کار در چنین شرایطی است. به عنوان سلامت استان افسر دکتر بانی هنری گفت: کارکنان باید جریمه برای ماندن در خانه و در عین حال این دقیقا همان چیزی اتفاق می افتد به کارگران که اصلا دسترسی به پرداخت مرخصی استعلاجی.

به تاریخ شده است وجود دارد هیچ اقدام دولت در این موضوع است. به وضوح اشتغال استانداردهای عمل ناکافی برای مقابله با فشار دادن نیاز به ارائه تمام کارگران با حق کار-محافظت پرداخت مرخصی استعلاجی به عنوان یک حداقل وضعیت اشتغال است.

علاوه بر اشتغال بیمه مرخصی استعلاجی سود مقررات ناکافی برای تضعیف کارگران در پایین پرداخت می شود مخاطره آمیز اشتغال از گزارش کار بیمار به دلیل محدود الزامات واجد شرایط بودن سطح پایین از مزایای و اداری ادعا می روند. برای واجد شرایط برای EI مرخصی استعلاجی مزایای کارکنان باید به حال 600 بیمه ساعت اشتغال در 52 هفته قبل ادعا عادی خود درآمد هفتگی کاهش 40 درصد و ارائه مدرک از بیماری یا آسیب دیدگی توسط تولید یک گواهی پزشکی. و حتی اگر آنها واجد شرایط برای EI مرخصی استعلاجی سود آن به مقدار تنها 55 درصد از درآمد خود را به حداکثر $573 یک هفته است که بسیار ناکافی برای کارگران کم درآمد است.

و در حالی که موقت جدید کانادا واکنش اضطراری بهره مند است اسمی در دسترس کارگران که قرنطینه و یا بیمار با توجه به COVID-19 آن را پوشش می دهد تنها کسانی که هنوز خیلی کار با توجه به بیماری که از آنها کسب 1000 $یا کمتر در چهار هفته سود دوره است. CERB پوشش نمی دهد از دست داد پرداخت برای کارگران که در خانه بمانند تا زمانی که احساس بد اما معلوم نمی شود COVID-19 و آنها قادر به بازگشت به کار در عرض یک هفته یا بیشتر به همین دلیل است که ما همچنان به مردم گزارش کار بد.

B. C. اشتغال استانداردهای قانون سال پشت دیگر کشورهای توسعه یافته است که باید با وضع قانون پرداخت مرخصی استعلاجی. حداقل 145 کشور ارائه پرداخت مرخصی استعلاجی برای کوتاه یا دراز مدت بیماری است. بسیاری از درآمد بالا اقتصاد نیاز به کارفرمایان برای ارائه به روز پرداخت می شود بیمار بیش از 10 روز است. در ایالات متحده وجود دارد نسبت به روند پرداخت می شود بیمار با 12 متحده در حال حاضر پس از تصویب تضمین پرداخت بیمار از جمله همسایگان ما در سواحل غرب — Washington, اورگان و کالیفرنیا.

با COVID-19 pandemic اشتغال استانداردهای قانون باید تا 21 روز از کار محافظت پرداخت مرخصی استعلاجی برای این مدت از این اضطراری برای بهداشت عمومی. بعد از آن دائم پرداخت مرخصی استعلاجی تامین باید با وضع قانون به طوری که کارگران تعلق اعتبارات در پرداخت مرخصی استعلاجی بانک بر اساس سالانه خود را ساعت های کار مشابه ارائه شده در واشنگتن است.

آن است که در حال حاضر به وفور مشهود به عنوان قبل از هرگز که حق کارگران به پرداخت مرخصی استعلاجی یک عنصر ضروری جامع بهداشت عمومی حفاظت برنامه.

دیوید Fairey یک کار اقتصاددان و استاد تحقیق در Canadian Centre for Policy Alternatives, B. C. و روسای B. C. اشتغال استانداردهای ائتلاف.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>