سرطان گسترش شاخکهای از طریق سبک زندگی

دکتر Rakesh K. Thusoo
بازیگری حرفه ای و زندگی دو دوست داشتنی ترین سلول ستاره Rishi کاپور و عرفان خان کوتاه قطع شد با توجه به مخوف بیماری سرطان است. من میخواستم بدونم که اگر خوانندگان به یاد داشته باشید که Sh. منهر Parrikar BJP MP و سابق وزیر دفاع هند و استیو جابز مدیر عامل شرکت اپل دچار شبیه مرگ نابهنگام. به تازگی Rishi کاپور و خواهر خانم Ritu Nanda نیز در گذشت به علت همان بیماری است. قصد من این است که برای برجسته کردن این افراد به منظور نوع توجه شما نسبت به این بیماری و به مردم یادآوری کند که این بیماری در حال گسترش است در سرعت سریع تر مصرف جوان زندگی می کند و از آن تاثیر می گذارد هر کسی بدون در نظر گرفتن پروفایل خود را. آن را نمی افتراق بین کارآفرینان سیاستمداران و بازیگران یا مشترک شهروندان و بدترین است که می توان آن را خانوادگی. با توجه به آمار GLOBOCAN 2018 (آژانس بین المللی تحقیقات سرطان) منتشر شده در CA: یک مجله سرطان برای پزشکان دکتر فردی بری در سال 2018 ممکن است حدود 18.1 میلیون مورد سرطان (به جز سرطان پوست) و 9.6 میلیون مرگ ناشی از سرطان. از همه موارد 11.6% موارد متعلق به سرطان ریه به تنهایی و شایع ترین سرطان تشخیص داده و به دنبال آن زن به سرطان پستان (11.6%) سرطان پروستات (7.1 درصد) و سرطان کولورکتال (6.1%) برای بروز و سرطان کولورکتال (9.2%), سرطان معده (8.2%) و سرطان کبد (8.2%) مرگ و مير. سرطان ریه و سرطان پستان شایع ترین سرطان در میان مردان و زنان به ترتيب پس از پروستات و سرطان کولورکتال (بروز) و کبد و سرطان معده (مرگ و مير). سرطان دهانه رحم در رتبه چهارم برای بروز و مرگ و میر در میان زنان است. دهانه رحم سرطان ها یکی از نگرانی های مهم برای کشور ما و به خصوص در جامو و کشمیر به عنوان اکثریت زنان ما هستند واکسینه در برابر آن. بسته به درجه ای از توسعه اجتماعی و اقتصادی صنعتی و ارتباط اجتماعی و عوامل شیوه زندگی اغلب سرطان تشخیص داده و علت اصلی سرطان و مرگ و میر خواهد ایالتی به ایالت متفاوت است و حتی در بخش های مختلف/مناطق از همان دولت/کشور.
انسان معمولی همیشه یک نگرانی در ذهن خود را در مورد دلایل/عوامل مرتبط با این بیماری و این بسیار مهم است که به او/او را درک پاتوژنز بیماری در اکثر شفاف در راه است. مشکل با اطلاعات علمی است و انتشار آن. آن را دشوار می شود برای غیر علمی افراد و یا یک خواننده متوسط به درک آن به طور کامل در نتیجه سقوط طعمه به ناخواسته اطلاعات در دسترس از طریق وب. مشکل ضرب در عصر رسانه های اجتماعی و پیام های فرستاده شده. بسیاری از اطلاعات جعلی در مورد علل و درمان و اثرات آن تولید می شود و از آن می رسد میلیون ها نفر از مردم در کوتاه ترین زمان. بنابراین تهدید به جنگ در جبهههای مختلف. اگر ما نگاهی به منشا بسیاری از سرطان های نهفته در دستگاه گوارش محور و ریه ها. حق را از دهان به راست روده دستگاه گوارش-محور است که به شدت در معرض ابتلا به سرطان با توجه به مواد غذایی ما و دیگر عادات زندگی. این یک واقعیت شناخته شده است که خوردن اسیدهای چرب ترانس و چربی های اشباع نشده افزایش این شانس را از این بوده است. این مواد غذایی دسته بندی شده در “هله هوله” باید جدی گرفته شود. بسته بندی مواد غذایی اختراع شد برای مناطق دور افتاده و سربازان استفاده می شود که به کار در مرزها و نامهربان اراضی که در آن غذا بود و لوکس به جای یک نیاز است. علاوه بر این از طعم دهنده های مصنوعی و مواد نگهدارنده در برخواهد داشت یک نگرانی جدی به عنوان بسیاری از آنها بالقوه مخاطرات بهداشتی و ممکن است سرطان زا باشد. بنزوات سدیم یک ماده نگهدارنده است که ممنوع در کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا و اروپا است اما هنوز هم از نظر قانونی مجاز در هند البته به برخی از ppm است. با توجه به افزایش وضعیت اقتصادی مردم, بسته بندی مواد غذایی پیدا کرده است راه خود را در رژیم غذایی روزانه ما.
عدم آگاهی در مورد اثرات مضر بسته بندی مواد غذایی آن را بازاریابی تهاجمی و دسترسی آسان باعث می شود آن را دشوار است برای متقاعد کردن مردم به ویژه کودکان و نوجوانان در برابر آن. یکی دیگر از نگرانی رژیم غذایی است که مواد غذایی جعل و تزویر و استفاده از آفت کش ها در مزارع و باغ ها. شایع ترین مواد غذایی تقلبی در هند شیر و محصولات است که یک مصرف کننده بزرگ پایه. تقریبا تمام میوه ها و سبزیجات مصرف می شود در حال حاضر در حال رشد با کمک از آفت کش ها و حشره کش ها. این مواد شیمیایی شناخته شده سرطان زا و برخی از مواد شیمیایی مانند DDT اتحاد لوسیون صورت ویران کردن بر روی موجودات زنده تا حد آن تا به حال به ممنوع شود. این مواد شیمیایی دریافت سپرده در حیوانات بدن و در نتیجه رسیدن به دستگاه گوارش انسان. آفت کش ها نیز آلوده شدن آب بدن و آب. این یکی از بزرگترین عامل برای بروز سرطان است. از دیگر عوامل مهم در ارتباط با شیوه زندگی در حال غذا خوردن/جویدن Gutka و مصرف الکل است که به طور مستقیم موجب تحریک مخاط و پوشش و تداخل در فرآیندهای طبیعی بدن. یکی دیگر از قابل توجه نوع سرطان است که عمدتا به اثرات مردم از دره کشمیر است که سرطان معده و گزارش های اخیر برجسته نوشیدن از شور و چای خشک و سبزیجات و مصرف گوشت قرمز و غذاهای تند به عنوان یکی از مجرمان اصلی. شما خواهد شد شگفت زده می دانیم که جامو و کشمیر است سرطان ریه پایتخت هند و سیگار و Hukkah عمده دلایل آن است.
به عنوان به زودی به عنوان ما به ذکر نام دوقلو, ژاپنی, شهرهای هیروشیما و ناکازاکی مردم خواهد آن را مربوط به بمب گذاری توسط ایالات متحده آمریکا در جنگ جهانی دوم و خوانندگان باید مشتاق به دانستن دلیل آن مرجع در اینجا. تابش منتشر شده در طول این انفجار نه تنها به کشته شدن میلیون ها نفر از مردم اما اثر آن هنوز هم فراتر به چندین نسل به دلیل تابش خسارت DNA و هنگامی که جوانه سلول های DNA آسیب دیده است, آن را می توانید از طریق نسل های مختلف باعث بسیاری از بیماری ها به خصوص سرطان است. تلفن همراه ما حمل در جیب ما یک چنین تابش ساطع دستگاه. علمی لینک های پژوهش با استفاده از تلفن های همراه به تومورهای مغزی و به رتینوبلاستوما.
به طور خلاصه اصلاح سبک زندگی بسیار مهم در کاهش بروز سرطان است. یک شیوه زندگی سالم با یک رژیم غذایی متعادل (کمتر از پردازش/ بسته بندی شده/ آماده به خوردن محصولات غذایی), ورزش/یوگا هستند مهم ترین مراحل است که می تواند به تاخیر انداختن این بیماری است. میوه ها و سبزیجات باید کاملا شسته شده و قبل از غذا خوردن و استفاده از تلفن همراه باید کاهش یابد. آن را دشوار است به نتیجه گیری کرد که این مراحل جلوگیری از پیشرفت سرطان اما تدریجی اصلاح شیوه زندگی مطمئنا قطع خوراک برای سلول های سرطان است.
(نویسنده یک سرطان زیست شناس و مدیر هماهنگ کننده ICMR-ماشین دانشکده بیوتکنولوژی SMVDU, کترا.)
[email protected]

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>