بئاتریس Ojakangas: غذاهای راحتی به صورت ناراحت کننده روز

با سوختگی پوشش 80 درصد از بدن کمی خود را باور نکردنی بود که مادر من و نه تسلیم شدن به آنفولانزا نیز هست. مادر به یاد می آورد دو خاطرات در مورد مواد غذایی که از تجربه — چگونه او لذت می برد برشتوک برای اولین بار در زندگی خود را و چگونه او را شگفت زده در Jell-O. یک غذایی ترد و یکی بود “wiggly.” به خاطر سپردن او به شدت زخمی بازوها و پاها به من می دهد قابل تامل است. داستان او که وحشتناک زمان بیرون آمد در بیت و قطعات بیش از چندین سال. در عین حال او زندگی می کردند و تمام زندگی خود را با ایثار مثبت — یک مشخصه است که امروزه بسیاری از مردم هنوز هم به یاد داشته باشید در مورد او.

من فکر می کنم آنچه که همه ما باید در حال حاضر به راحتی مواد غذایی — ساده دنج آشنا غذاهایی که طعم مانند در آغوش گرفتن. بدترین چیزی که برای انجام شده است به نظاره نشست و mindlessly جویدن فقط هر چیزی که ما می توانید به دست ما است. زمانی که من در حال رشد بود گرفتم از مادر به وعده های غذایی مغذی از فقط چند مواد تشکیل دهنده. او همیشه حمایت غذا خوردن سالم با غلات سبوس دار ساده با پروتئین بالا وعده های غذایی و نه خیلی شکر. من به یاد داشته باشید که در سال های بعد اگر مادر تجربه کرده قانع رستوران غذا و یا خوردن مواد غذایی فرآوری شده بسیار به او می گویند در اینجا “خوردم همه چیز به دنبال عطر و طعم!” در مزرعه مادر ساخته شده آسان به آماده خوشمزه, آشنا به مواد غذایی است. غذاهای راحتی.

مرغ سوپ رشته فرنگی

هنگامی که اکثر مردم فکر می کنم مواد غذایی به راحتی از یکی از اولین چیزهایی که به ذهن می آید این است که مرغ سوپ رشته فرنگی. آن را بسیار ساده است که شما حتی نمی نیاز به یک دستور غذا. یک شب ما دوار جهت کباب کردن مرغ مرغ. برای شب بعد من لاشه را از باقیمانده مرغ را در یک قابلمه بزرگ روی آن را با یک لیتر سوپ مرغ و یا آب آن را به بجوش و خروش آمدن. به مدت 20 دقیقه طبخ و خامه را دور فوم به عنوان لازم است. و سپس حذف تمام استخوان پوست و غضروف از مایع با استفاده از دو چنگال یا انبرک. ریز ریز کردن و اضافه کردن پیاز, زن و شوهر هویج و ساقه کرفس. حرارت به جوش و اضافه کردن یک برگ سرخ مایل به قرمز. کوک تا زمانی که سبزیجات مناقصه و پس از آن پرتاب در یک و نیم فنجان برنج orzo و یا یک جعبه شکسته اسپاگتی یا ماکارونی دیگر. طبخ یکی دیگر از 10 یا 12 دقیقه تا زمانی که برنج یا ماکارونی است که آل dente.

WDAY logo

گوش زندگی می کنند

پخش زنده

+ + +

من همیشه دوست داشتم طعم آرامش از غلات سبوس دار. در اوایل سال جاری برداشت من از ترکیبی به نام “باستان دانه مخلوط” برای برخی از پروژه من کار بر روی. آن را ترکیبی از قرمز و برنج, جو, چاودار, توت سیاه, جو, جو, برنج و سفید کوینولا. من یک بسته از آن را در پشت کمد به تازگی ساخته شده و یک غذای اصلی با آن است. شما می توانید هر پس مانده غذا پخته شده و گوشت ماهی یا مرغ شما را در دست داشته و کل این دانه کاسه. مادر من دوست داشتم این!

Whole Grain Bowl (Susanna Ojakangas / For the News Tribune)

غلات کامل کاسه (سوزانا Ojakangas / اخبار تریبون)

غلات کامل کاسه

این باعث می شود یک وعده غذایی خوشمزه زوج با سرعت میگو سرخ کرده با سیر و کره. باعث می شود 6 تا 8 نفر.

2 فنجان مخلوط غلات سبوس دار (را انتخاب کنید از برنج قرمز, مروارید, جو, چاودار, توت سیاه, جو, جو کل, گل یاس, برنج, کوینولا)

2 قاشق چای خوری نمک

8 فنجان آب

8 اونس گوجه فرنگی های نصف شده

11 اونس بسته منجمد کل هسته ذرت

1 فنجان کنسرو لوبیا سیاه و سفید, شستشو داده و خشک

1 فنجان خرد شده به سبک مکزیکی چهار پنیر مخلوط

اختیاری مانده تکه تکه گوشت یا ماهی

1 دسته گشنیز خرد شده

ترکیب حبوبات و نمک و آب را در یک ماهی تابه بزرگ. جایی حرارت بالا و به جوش آورد. اضافه کردن غلات و کاهش حرارت را کم کنید. پوشش و بجوش و خروش آمدن به مدت 1 ساعت یا تا زمانی که دانه ها مناقصه ها و مزایده. هم بزنید در گوجه فرنگی, ذرت و لوبیا سیاه و سفید. مخلوط پنیر و هر گونه باقی مانده گوشت و یا ماهی یا صدف اگر شما می خواهید. نم نم با گشنیز خرد شده و بلافاصله خدمت.

Quickly Sautéed Shrimp with Garlic Butter (Susanna Ojakangas / For the News Tribune)

به سرعت سرخ کرده میگو با سیر و کره (سوزانا Ojakangas / اخبار تریبون)

به سرعت سرخ کرده میگو با سیر و کره

من می خواهم به نگه داشتن یک کیسه یخ زده میگو یا مخلوطی از غذاهای دریایی منجمد در دست برای یک وعده غذایی سریع. آن اغلب چیزی است که من پیدا کردن فروش در سوپر مارکت ها. باعث می شود 4 تا 6 نفر.

1 بسته (16 اونس) میگو منجمد و یا مخلوطی از غذاهای دریایی منجمد

3 حبه سیر ،

½ فنجان (1 چوب) کره

نمک و فلفل و آب لیمو برای طعم و مزه

شستشو منجمد میگو در آب سرد و خشک پت. در یک تابه سرخ, حرارت, سیر و کره تا زمانی که ذوب بازی شیر یا خط در میگو و حرارت بالا بزنید تا زمانی که میگو به نوبه خود و صورتی و دو یا سه دقیقه. فصل را با نمک و فلفل و آب لیمو. قاشق بیش از نفر از کل دانه کاسه.

+ + +

پدر من علاقه راحتی سوپ یکی ساخته شده خیلی بیشتر از سیب زمینی و شیر. او آن را به نام “maitopottua” یا شیر سیب زمینی. بنابراین اگر آن را معلوم است که همه شما را در دست داشته چند تا سیب زمینی و شیر در اینجا چیزی است که شما می توانید انجام دهید:

Maitopottua (شیر سیب زمینی)

پوست یک سیب زمینی به ازای هر فرد قصد شما خدمت می کنند. قطع کردن سیب زمینی قرار داده و به گلدان. اضافه کردن فقط آب به اندازه کافی برای پوشش دادن سیب زمینی و کمی نمک است. گرما نهفته. تماشای آن را به طوری که سیب زمینی نیست طبخ خشک است. هنگامی که شما به راحتی می توانید فشار با نوک انگشت یک چنگال به آنها آب را آب پز کردن. و سپس اضافه کردن شیر به پوشش سیب زمینی دوباره. اضافه کردن نمک و فلفل و کره را اگر شما باید برخی از, و بجوش و خروش آمدن تا زمانی که شیر آشپز کمی پایین پنج دقیقه یا بیشتر. لذت بردن از با نان چاودار.

من می خواهم برای اضافه کردن شوید علف های هرز و یا دیگر گیاهان سبز زمانی که من آنها را.

توجه: نام “maitopottua” ادغام از زبانهای فنلاندی و سوئدی می باشد.

+ + +

یکی به سختی می تواند صحبت کردن در مورد غذاهای راحتی و بدون ذکر دو مورد علاقه: لازانیا و مک و پنیر. بنابراین برای پر کردن انتظارات من از جمله دو در اینجا تنها با برخی از تغییرات. من گرفته اند به ساخت لازانیا بدون پخت رشته فرنگی جلوتر از زمان. من همیشه نوع متنفر messiness پخت رشته فرنگی.

Easy Spinach and Pesto Lasagna (Susanna Ojakangas / For the News Tribune)

آسان اسفناج و سس پستو, لازانیا (سوزانا Ojakangas / اخبار تریبون)

آسان اسفناج و سس پستو, لازانیا,

شروع به پخت و پز گوشت مخلوط و سپس با ساخت یک پنیر خامه ای مخلوط و لایه همه چیز. فقط مطمئن شوید که برای پوشش نودل با سس بنابراین آنها rehydrate. 6 نفر می سازد.

1 پوند زمین اضافی گوشت گاو بدون چربی

4 فنجان آماده سس اسپاگتی

½ فنجان آب

1 قاشق چای خوری نمک

2 فنجان ریکوتا یا پنیر

1 تخم مرغ به آرامی ضرب و شتم

3 فنجان پنیر موتزارلا خرد شده

½ فنجان پنیر پارمسان رنده شده

1 بسته (10 اونس) منجمد خرد شده اسفناج, گرم و خشک

½ فنجان آماده پستو ریحان

1 قاشق چای خوری ریحان خشک

12 خشک لازانیا رشته فرنگی

از پیش گرم کردن فر را به 350 درجه می باشد. در کتری را بیش از متوسط حرارت بالا طبخ گوشت گاو تا زمانی که آن است که دیگر هیچ صورتی. اضافه کردن سس اسپاگتی آب و نمک. در یک کاسه متوسط مخلوط ریکوتا, پنیر, تخم مرغ 1 فنجان پنیر موزارلا و 1/4 فنجان پنیر پارمسان.

در یک کاسه کوچک مخلوط اسفناج و پستو ریحان. گسترش 1 فنجان سس گوشت در پایین 9-توسط-12-اینچ, پخت ماهی تابه. بالا با چهار نپخته لازانیا رشته فرنگی و سپس یک سوم از ریکوتا مخلوط و نیمی از اسفناج است. بالا با چهار رشته فرنگی 1 فنجان سس و یک سوم دیگر از ریکوتا مخلوط. پوشش با باقی مانده اسفناج و نم نم با نیمی از پنیر موزارلا. بالا با چهار رشته فرنگی باقی مانده و باقی مانده ریکوتا, سس و پنیر موزارلا. نم نم با باقی مانده پنیر پارمسان.

کت یک ورق فویل را با اسپری پخت و پز و محل آن را بر روی لازانیا. پخت 50 دقیقه تا 1 ساعت تا شامپانی. حذف فویل طی 15 دقیقه پخت.

مک و پنیر

به سختی می تواند صحبت کردن در مورد غذاهای راحتی بدون ذکر این پیر با دختر مورد علاقه! اما برای ارتقاء این سطح دیگری اتمام خرچنگ مک و پنیر گزینه است. باعث می شود 6 تا 8 نفر.
8 اونس آرنج ماکارونی

1 ½ فنجان پنیر پارمسان رنده شده تقسیم

1 فنجان خرد شده Gruyere پنیر چدار یا پنیر havarti

½ بسته (4 اونس) پنیر خامه ای

2 فنجان نصف و نیمه و یا شیر کامل

1 قاشق غذا خوری کره

2 حبه سیر خرد شده (اختیاری)

2 پیاز سبز کمرنگ و نازک ورقه شده (اختیاری)

نمک و فلفل

½ فنجان panko یا خوب خشک کردن پودرهای سوخاری

از پیش گرم کردن فر را به 350 درجه می باشد. به آرامی کت کم عمق 3-کوارت پخت ظرف را با اسپری پخت و پز.

طبخ ماکارونی با توجه به بسته جهت. تخلیه رزرو در حدود 1 فنجان آب پخت و پز و خود را کنار بگذارند.

در یک کتری متوسط را در حدود 2 اینچ آب به جوش. ترکیب پنیر (Gruyere پنیر چدار یا havarti) 1 فنجان پنیر پارمسان و پنیر خامه ای را در یک کاسه فلزی و کاسه را بیش از آب است. ذوب شدن پنیر تکان دهنده. به تدریج هم بزنید در کرم یا شیر و حذف از گرما هنگامی که آن را گرم. پور آب جوش و ذوب کره را در کتری. طبخ سیر و پیاز برای حدود 2 دقیقه است.

پور محفوظ آب پخت و پز بیش از ماکارونی به آن شل و تخلیه. اضافه کردن ماکارونی به مخلوط پنیر و فصل را با نمک و فلفل را به طعم و مزه. تبدیل به ظرف پخت و نم نم با باقی مانده پنیر پارمسان و پودرهای سوخاری. پخت, کشف حدود 10 دقیقه یا تا زمانی که پودرهای سوخاری طلایی قهوه ای.

خرچنگ مک و پنیر: اضافه کردن 1 پوند پخته شده گوشت خرچنگ به سس پنیر. در ادامه با آماده سازی به عنوان کارگردانی.

و در نهایت شما بررسی تاریخ امروز?

آوریل روز احمق یا “جشن احمق” قدمت آن به قرون وسطی به گفته برخی از منابع.

زمان تعطیلات مربوط است نه فقط به قدیمی و جدید, تقویم, اما با اعتدال بهاری که طبیعت تمایل دارد به احمق ما با تغییرات ناگهانی در آب و هوا. (من فکر می کنم ما می تواند مربوط به آن!)

حساب دیگری می گوید از این راه است که در آن قدیمی تقویم تلقی نادرست آن را به عنوان مطابقت ندارد و زمین حرکات به دور خورشید بنابراین دانشمندان ایجاد یک تقویم جدید یکی از ما استفاده از امروز.

اما تا 1564 فرانسه ادامه داد: به مناسبت سال جدید خود را در روز اول بهار که برای آنها شد آوریل 1. هنگامی که چارلز نهم از فرانسه دستور داد که تقویم جدید استفاده مردم شورش کردند با تبادل جعلی هدیه مانند آب نبات جعبه پر از کاه و دسته گل ساخته شده از پیاز به جای گل.

در حالی که من در حال نوشتن “تعطیلات بزرگ پخت کتاب” من برخی تحقیقات در منشاء تعطیلات و واقعا لذت بردم از داستان روز احمق آوریل و این واقعیت است که عادات قدیمی مرگ به آرامی در فرانسه. اما من همیشه لذت می برد پخت چیز خاصی برای هر تعطیلات و روز احمق آوریل یک چالش بود. بنابراین من تصمیم به ایجاد یک بی ثمر مسخره پای سیب — شما می دانید “پای سیب” که پر شده بود با نوشابه و شیرینی با طعم دارچین و آب لیمو و شکر و یا مسخره نوزاد اموزش میله (به یاد داشته باشید آنها را؟) ساخته شده با نپخته جو نورد و کره بادام زمینی. من شامل این دو دستور به علاوه یک “مسخره پنیر سوفله” و یک زن و شوهر بیشتر “مسخره” در کتاب من است.

بئاتریس Ojakangas است دلوت مواد غذایی نویسنده و نویسنده از 31 آشپزی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>