حدود 82 pc کاهش سه گانه talaq موارد پس از تصویب قانون توسط مودی نخست: Naqvi

دهلی نو جولای 22:
شده است وجود دارد حدود 82 درصد کاهش در سه گانه talaq موارد از قانون در برابر “بد اجتماعی” قرار داده شده بود در محل امور اقلیت وزیر مختار عباس نقوی گفت: در چهارشنبه, تشریح اوت 1, زمانی که این قانون به وجود آمد به عنوان “مسلمان حقوق زنان روز”.
او همچنین اظهار داشت که زنان مسلمان (حفاظت از حقوق در ازدواج) قانون 2019, گرفته البته خود را هر زمان که چنین ماده گزارش شده است.
در مقاله ” سه گانه Talaq — بزرگ اصلاحات نتیجه بهتر است که نوشته شده بود با فشار اطلاعات اداره نقوی گفت: talaq سه گانه یا talaq-e-biddat بود نه اسلامی و نه قانونی اما بد اجتماعی بود که هنوز هم با توجه سیاسی “حمایت” با “تجار از آرا”.
“اوت 1, 2019, یک روز تاریخی در هند پارلمانی تاریخچه زمانی که این لایحه در برابر talaq سه گانه ساخته شده بود یک قانون با وجود این مانع توسط به اصطلاح “قهرمانان سکولاریسم از جمله کنگره حزب کمونیست Samajwadi, پارتی, Bahujan Samaj و Trinamool کنگره” Naqvi گفت.
اوت 1 به روز شد که تضمین برابری جنسیتی و تقویت قانون اساسی, اساسی و دموکراتیک حقوق زنان مسلمان گفت: تشریح آن را “مسلمان حقوق زنان روز’.
که در روز باقی خواهد ماند “لحظه طلایی” در هند دموکراسی و پارلمانی تاریخچه وزیر گفت: در این مقاله است.
“یک سال گذشت از قانون در برابر talaq سه گانه تصویب شد و با وجود کاهش حدود 82 درصد در سه گانه talaq موارد پس از آن” نقوی گفت: بدون توضیح در این آمار و ارقام از چنین مواردی است.
یک قانون در مقابل “بد اجتماعی” از talaq سه گانه می تواند منتقل شده اند در سال 1986 هنگامی که دیوان عالی کشور داده بود تاریخی قضاوت در شاه بانو مورد او گفت.
کنگره تا به حال اکثریت مطلق در مجلس شورای اسلامی با بیش از 400 از 545 Lok سبها عضو و بیش از 159 از 245 اعضا در Rajya سبها اما پس از آن راجیو گاندی دولت با استفاده از قدرت خود در مجلس را به قضاوت بی اثر و محروم کردن زنان مسلمان از قانون اساسی و حقوق اساسی نقوی گفت.
“پس از آن کنگره و دولت تا به حال به پایین متمایل قبل از غیر منطقی از برخی از “narrow-minded متعصب و متعهد جنایی sin برای محروم کردن زنان مسلمان خود را به حقوق اساسی” Naqvi گفت.
کنگره’ “اشتباه از لحظه ای” شد “مجازات دهه” برای زنان مسلمان است.
“کنگره نگران بود برای ‘رای ka udhaar’ (وام از آرا) در حالی که دولت ما نگران بود برای ‘samajik sudhaar” (اصلاحات اجتماعی),” نقوی گفت:
هند اجرا می شود در قانون اساسی و نه در شریعت و یا هر مذهبی دیگر کتاب درسی اقلیت وزیر امور تأکید کرد.
و اشاره کرد که زودتر مصوبات مختلف آورده شده است در این کشور به لغو نابسامانیهای اجتماعی مانند ساتی و فرزند, ازدواج, نقوی گفت: قانون در برابر talaq سه گانه است و هیچ ربطی به دین و ساخته شده صرفا برای اطمینان از برابری جنسیتی با پایان دادن به یک “غیر انسانی ظالمانه و خلاف قانون اساسی عمل”.
“فوری طلاق توسط شفاهی گفت Talaq سه بار غیر قانونی است. وجود دارد چندین حوادث آینده که در آن زنان داده شده بود talaq از طریق نامه و تلفن و یا حتی از طریق پیام و واتساپ. حوادث غیر قابل قبول در حساس کشور و یک دولت متعهد به فراگیر توسعه” Naqvi گفت.
چند مسلمان با اکثریت کشورهای جهان اعلام کرده بود talaq سه گانه غیر قانونی و غیر اسلامی مانند مصر و پاکستان و بنگلادش و سوریه و مالزی است.
آن زمان 70 سال برای هند به خلاص شدن از شر این غیر انسانی و بی رحمانه عمل نقوی گفت.
وزیر گفت: ماه اوت به رسمیت شناخته شده است به عنوان یکی از انقلاب, حقوق و اصلاحات در تاریخ هند — آگوست 8, ترک, جنبش هند; تاریخ 15 اوت روز استقلال; اوت 19, World Humanitarian Day; اوت 20 Sadbhavana Diwas; و اوت 5, لغو ماده 370.
دولت نارندرا ساخته شده از قانون در برابر talaq سه گانه به دادگاه عالی حکم از مارس 18 سال 2017 موثر است.
با تصویب سه گانه talaq قانون مودی دولت را تقویت اجتماعی و اقتصادی اساسی و حقوق اساسی زنان مسلمان. دولت متعهد به اصلاحات اجتماعی و توانمندسازی در تمام بخش نقوی گفت. (PTI)

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>