درس اقتصاد را برای گاوین Newsom و اندرو کومو

رژیم صهیونیستی. گاوین Newsom شکایت کرده است که در این اواخر او را دیده کوچک دست عفونی رفتن تا آنجا که $17. “این بی وجدانی که ربا خوار” او شکایت کرده است. صدور یک قیمت درآوردن هشدار برای همه بازرگانان در نظر گرفتن استفاده از COVID-19 وحشت خرید و دادستان کل خاویر بکررا یادآوری کالیفرنیا که نقض قوانین در برابر چنین قیمت گذاری تاکتیک می تواند منجر به یک سال زندان و جریمه نقدی تا $10,000.

ما دیگر coast رژیم صهیونیستی است. اندرو کومو خواستار آن شدند که دولت از نیویورک بررسی تمام موارد گزارش شده از قیمت سنگ آهن در بازار. او به افرادی که در مواجهه با چنین شیوه برای گزارش شکایت خود را.

این outcries و هشدار شوم به من یادآوری از تجربه من مواجه می شوند به عنوان یک دانشجوی کارشناسی زندگی در یک کلبه آپارتمان در شیکاگو کوچک ایتالیا. آن اتفاق افتاد یک آخر هفته در ماه ژانویه وقتی بزرگ کولاک از سال 1967 پوشانده شهر زیر 10 پا از برف است.

پس از قراردادن تمام شب برای امتحانات نهایی من باز درب جلو به پیدا کردن یک دیوار جامد از برف مسدود کردن مسیر من. سرعت اندازه تا وضعیت من با صدای بلند خندید به عنوان آن را در من dawned که امتحانات نهایی لغو خواهد شد. من اولیه رفعت اما ضعیف بود که من در قفسه های خالی از کمد و متوجه شدم که تهیه آن خواهد بود من اول منظور از کسب و کار.

پس از حفر خودم را از طریق برف, من در نهایت آن را به محلی دلی. آنچه که من در بر داشت شبیه “منطقه گرگ و میش.” قفسه ها خالی شد و همه که باقی مانده بودند مواد غذایی مانند ماهی کولی و قلب کنگر فرنگی.

وجود دارد تنها یکی دیگر دلی در این منطقه است. شما می توانید تصور کنید که در کمال تعجب من وقتی وارد فروشگاه برای پیدا کردن یک کافی البته تخلیه عرضه مواد غذایی در قفسه.

آن را مانند یک صحنه از شبکه غذایی “مواد غذایی بازی ها” که من با سرعت در اطراف راهرو جوراب زنانه ساقه بلند در کک, همجنس باز, Snickers و سایر ضروریات زندگی است. اما دوباره من لحظه ای کوتاه از شادی نقش برآب شد که من وارد خط پرداخت و دیدم یک نشانه آن است که به عنوان خوانده شده: “قیمت تمام مواد غذایی به طور موقت دو برابر شده است.” شادی من راه را به خشم به من یورش برده و درب را دست خالی.

چند پا از درب به عنوان من gazed پس از مایل از برف و درو چند breathfuls یخی, هوا, اصول و آرمان راه داد به دلیل و بقا است. من بازگشت به انتخابی من خرید مورد نیاز مقررات. تنها “آرمان گرایی” باقی مانده است که در درون من بود و من توانایی به جمع اوری برخی گله مند به من trekked بازگشت به خانه از طریق برف.

یک پاورقی به این داستان این است که فروشگاه باز ماند و قادر به فروش مواد غذایی در طول هفته که عادی تحویل بریده بودند.

سرمایه داری در عمل

“ثروت ملل” مملو از نمونه هایی مانند من snowstorm تجربه. اما شاید به این دلیل از قرن هجدهم تنظیم آدام اسمیت نمونه هرگز تحت تاثیر من تا آنجا که من تجربه زندگی واقعی با کارکرد قیمت به عنوان یک سهمیه عامل.

در اینجا ما باید یک صاحب فروشگاه که علاقه به بازی جوانمردانه ندارد تغییر قیمت اما به سرعت به فروش می رساند همه کالا و بسته فروشگاه برای بقیه روز. من مطمئن هستم که او تجربه یک احساس بسیار خوبی از خود صالح رضایت خاطر او انجام داده بود مناسب و معقول و مناسب چیزی که با بهره برداری از مشتریان خود را در طول زمان نیاز فوری.

در تضاد به این, ما باید در مورد یک تاجر است که در زمان استفاده از فرصت به افزایش قیمت. در عین حال در انجام این کار, او ندانسته انگیزه مردم برای محدود کردن خرید خود را به آنچه که واقعا مورد نیاز است. در ضمن قیمت های بالاتر ایجاد انگیزه برای مواد غذایی مالک به کودکان پرداخت برای قرار دادن سورتمه خود را به یک استفاده جدید در نتیجه افزایش عرضه مواد غذایی در دسترس برای فروش. همانطور که آدام اسمیت نوشت: “به دنبال منافع خود او غالبا به ترویج آن در جامعه بیشتر فلسطینی از زمانی که او واقعا در نظر دارد برای ترویج آن است.”

من مطمئن هستم که برخی استدلال می کنند که قیمت بالا در برابر تبعیض فقیر. من می توانم به شما اطمینان دهم هر چند که هیچ کس در محله فقیر بود از اول عین حال من تا حد زیادی بهره مند از نیروهای خود بهره.

آدام اسمیت بود که درست در زمانی که او نوشت: “آن است که از خیرخواهی قصاب با آبجو یا بیکر که ما انتظار داریم ما شام اما از توجه به خود و منافع خود.”

من برخی Newsom و کومو chalked امتیاز سیاسی توسط pandering به مردم است. اما آنها از دست رفته اقتصادی امتیاز. اگر آنها را بهتر درک انتقادی از نقش مهمی که در قیمت های بالا بازی در تخصیص کالا در تامین کوتاه مدت آنها باید به جای خواسته موکلین خود به موش در تمام تجار که ineptly مجاز قفسه های خود را برای تخلیه شود تا به سرعت.

James L. Doti است که رئیس جمهور سابق و استاد اقتصاد در دانشگاه چپمن.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>