به طور مثال، اگر شتاب اتومبیل شما از صفر تا صد ۱۱ ثانیه است، نمیتوانید آن را به ۸ ثانیه برسانید اما با توجه به این مسائل میتوانید از رسیدن شتاب به ۱۵ ثانیه جلوگیری کنید. به طور مثال، افزایش محسوس مصرف سوخت، استهلاک موتور و همچنین فرسوده شدن سریع موتور و دیگر قسمت های خودرو از جمله معایب ریمپ و تیونینگ کردن خودرو است. پس همواره تعویض تایر های قدیمی و فرسوده بر افزایش شتاب خودرو تاثیر مستقیم می گذارد. با این حال مولفه هایی مانند سرعت و درجه حرارت می تواند بر روی عملکرد تایر ها تاثیر بگذارد. برای زیاد کردن سرعت باید خیلی کم پدال گاز را فشرد. اغلب این مشکل راهحل بسیار سادهای داشته و تنها با باز کردن آن و تمیز کردن دریچه میتوان آن را حل نمود. محدود کردن انرژی موتور همچنین مزایای خاص صنعتی را برای سازندگان خودرو فراهم می کند. این تراشه ها می توانند بطور خاص تنظیم و برنامه ریزی شوند تا عملکرد خودروی خاص شما بهینه نمایند. سرعت و شتاب خودرو با یک ترکیب خاص از عواملی که شامل کارایی موتور، وزن و برنامه قطعات الکترونیکی آن است، تعیین می شود.

وای خدا من دارم پرواز می کنم و دیگر هیچ …

پس این به این معنی می باشد که شما باید تراشه قابل برنامه ریزی ECU خودرو را جدید یا بروز کنید. برخی از کارشناسان و متخصصین خودرو قادرند با تغییر ( افزایش ) آج و اصطکاک لاستیک خودرو، شتاب خودرو را افزایش دهند. که با تقسیم نیرو بر وزن تایر و برخی محاسبات دیگر انجام می شود. وای خدا من دارم پرواز می کنم و دیگر هیچ … اما گاها بنا به دلایل فنی و یا کارکرد زیاد خودرو، این شتاب کاهش یافته و اصطلاحا، خودرو تنبل می شود که در این صورت دیگر آن شتاب اولیه خود را نداشته و به سختی حرکت می کند. وظیفه اصلی روغن موتور در خودرو، خنک نگاه داشتن قطعات خودرو و روان شدن حرکت آن هاست. وظیفه اصلی روغنموتور در خودرو، خنک نگهداشتن قطعات خودرو و روان شدن حرکت آنهاست. رینگ و پیستون فرسوده باعث می شود تا محفظه احتراق خودرو کثیف شود و در نتیجه عمل احتراق که عامل اصلی شتابگیری و افزایش سرعت خودرو است، با مشکل مواجه شود. در هر سیلندر حداقل ۲ سوپاپ وجود دارد که در یکی از آن ها سوخت و دیگری دود قرار دارد؛ حال تصور این موضوع بسیار راحت تر است که خودرو ۴ سیلندر با ۸ سیلندر چه تفاوتی دارد؛ زمانی که اتومبیلی ۸ سیلندر باشد یعنی حداقل ۱۶ سوپاپ دارد و عمل احتراق و حجم احتراق انجام شده سریعتر است، پس قدرت و سرعت و همچنین شتاب آن نیز طبعا بیشتر میشود.

افزایش شتاب خودروعامل مهم دیگری که در شتاب گیری اتومبیل موثر است، وزن بدنه خودرو میباشد. با جایگزینی تراشه های سفارشی، به موتور خودرو خود اجازه می دهید که هوا و سوخت بیشتری را پس از کنترل وارد محفظه مخصوص احتراق کند . زمانیکه شما گاز بیشتری به ماشین می دهید هوای بیشتری را به داخل موتور می کشید و همینطور بنزین بیشتری وارد موتور می شود، به این شکل احتراق بزرگتری اتفاق می افتد و شتاب خودرو شما افزایش چشمگیری می یابد. شاید برایتان عجیب باشد اما حتی نوع دیفرانسیل نیز در شتاب گیری خودرو تاثیر بسیار مهمی دارد، اگر ذاتا به خودرو علاقه داشته باشید متوجه میشوید که خودرو های معمول و موجود در بازار دارای دو نوع دیفرانسیل جلو و دیفرانسیل عقب هستند. این موضوع در نحوه حرکت، سرعت، قدرت و “افزایش شتاب ماشین” بسیار تاثیر گذار خواهد بود. یک از مهمترین پاسخهای پیرامون سوال چگونه شتاب خودرو را زیاد کنیم در مورد نحوه طراحی بدنه خودرو است.

یکی از اعدادی که همیشه طرفداران خودرو به دنبال کاهش آن بودهاند، عدد شتابگیری خودرو (معمولاً صفرتاصد) و راهکارهای افزایش شتاب آن است. خودرو هایی که دارای چرخ دنده بلند می باشند سرعت خوبی دارند اما شتابشان پایین است و همچنین مصرف سوخت در این خودرو ها پایین تر است این در حالی است که خودرو هایی که دارای چرخدنده کوتاه تر می باشند شتاب بسیار بیشتری دارند که در عین حال مصرف بالا تری نیز دارند. به دلیل محبوبیت موضوع شتاب برای مشتریان، شرکت های خودرو سازی رقابت تنگاتنگی را با یکدیگر دارند و هر کدام به نوبه خود سعی میکنند تا شتاب و کیفیت شتاب گیری خودروهای تولیدی خود را افزایش داده و مشتریان بیشتری را به واسطه همین موضوع به سمت خود جلب کنند. این فرایند باعث میشود که تعدادی از فرایند های کنترل کننده کند و آهسته را دور بزند و کنار بگذارد. این فرایند باعث می شود تا برخی از فرایندهای کنند کننده حذف شوند.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از {ایران کارز|شتاب|افزایش شتاب خودرو ایران کارز|شتاب ماشین|افزایش شتاب خودرو|افزایش شتاب ماشین} ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.