نحوه پارتیشن بندی هارد اکسترنال در تمامی نسخه‌های ویندوز ایده آل تک

در صورتی که تمامی فضای اختصاص نیافته را گزینه استفاده قرار ندادید، می‌توانید فرایند بالا را برای تعریف و تمجید پارتیشن نو تکرار کنید. تراز بعدی دارای ارتباط اهمیت معین کردن جزئیات پارتیشن جدید خواهد بود. در بخش Volume Label باید تیتر دلخواه خود برای پارتیشن را تعریف و تمجید کنید. در نصیب File System نیز نوع پارتیشن قابل انتخاب است و پیشنهاد می‌گردد آن را بر روی NTFS تهیه کنید.
اگر هارد دیسک را روی سیستم استدلال نصب کرده‌اید حتماً قبل پارتیشن بندی یک فضای غیر مخصوص تولید کرده به همین منظور بر روی هارد دیسک آیتم نظر کلیک راست کرده و گزینه‌ی Shrink Volume را انتخاب کنید. به جهت پارتیشن بندی هارد اکسترنال از روش command Prompt در آغاز هارد خود را از روش کابل usb به کامپیوتر یا لپ تاپ متصل کنید. در پنجره کامند پرامپت عبارت Disk Management را وارد کنید. ابتدا به ابزارهای داخلی ویندوز به جهت پارتیشن بندی هارد اکسترنال می‌پردازیم و پس از آن، دو قابل انعطاف افزار بدون پول قدرتمند برای انجام همین فعالیت را هم به شما دوستان عزیز معرفی خوا هیم کرد. زمانی که یک هارد اکسترنال خریداری می‌کنید، هیچ پارتیشن‌بندی روی آن اعمال نشده است.
هاردهای که بصورت MBR فرمت شود از Master Boot Record استفاده می کند. MBR در واقع یک سکتور کوچک از هارد دیسک شما هست که در ابتدای هر هارد دیسک قرار می گیرد. این سکتور کوچک، اطلاعاتی در خصوص ساختار پارتیشن های هارد دیسک ،در اختیار سیستم قرار می دهد. نکته مضاعف مهم در خصوص MBR همین است که همین سیستم توانایی شناسایی پارتیشن هایی با گنجایش عمده از 2 ترابایت یا 2000 گیگابایت را ندارد. پارتیشن بندی هارد اکسترنال تاثیری بر قدمت هارد ندارد و شما می توانید بدون نگرانی از اندک شدن عمر هارد خود مبادرت به پارتیشن بندی کنید.

  • برای پارتیشن بندی نمودن هارد اکسترنال طرز های زیادی وجود دارد و اعضا می توانند از هر مورد از آنها استعمال کنند.
  • شما می‌توانید کل فضا را وارد کنید البته اساسی همین فعالیت تنها یک پارتیشن خواهید داشت.
  • در راه اندازی مجدد سیستم بازدید می نمایید که دو پارتیشن کلیدی نیز مخلوط شده اما اطلاعات شان دست نخورده باقی باقی‌مانده است.
  • بسیاری از درایوهای ذخیره‌سازی به رخ پیش‌فرض پارتیشن‌بندی شده‌اند، ولی درایوهایی نیز میباشند که پارتیشن‌بندی نشده‌اند.

در صورتی‌ که بخواید درایو مد‌نظرتون 50 گیگابایت فضا داشته باشه، در کادر مورد‌نظر عدد رو وارد نمایید و دکمه‌ی Enter رو بزنید. از دیگر مزایای پارتیشن بندی آن میباشد که می قدرت یک‌سری سیستم دلیل را روی دستگاه کامپیوتر داشت. به جهت نمونه، بسیاری ویندوز XP ،7 و 8 را در سیستم خود دارا هستند و در واقع از طریق پارتیشن بندی پارتیشن بندی می توان بدون تداخل، سیستم عاملهای گوناگون را بر روی درایوهای متعدد داشت.
در این نحوه به گفته این تارنما معتبر در آغاز کلمه Disk Management را در کادر جستجوی منوی Start تایپ نمایید و آنگاه از نتایجی که به شما نمایش دیتا می شود آیتم Create and Format Hard Disk Partitions را تعیین کنید. به جای اینکار می توانید از منوی Power User ویندوز (کلید ویندوز و X) به کارگیری کنید و Disk Management را گزینش کنید. برنامه ای تخصصی در زمینه کاری خود روی سیستم می خواهید نصب کنید. از طرفی می خواهید تمامی برنامه ها به شکل منظم در یک درایو باشند نیکی این که به جهت هر برنامه در یک درایو جداگانه دنبال آن‌ها بگردید. در این مواقع به همین فکر می کنید که ای کاش موقع پارتیشن بندی هارد، طور دیگری فعالیت کرده بودید که اکنون اهمیت کمبود فضا مواجه نشوید. در صورتی که به نحوه معمولی ویندوز کارگزاری می کنید ، مسلما اعتنا کرده اید که به جهت کارگزاری ویندوز 7 یک پارتیشن 100 مگابایتی و به جهت ویندوز 8 یک پارتیشن 350 مگابایتی به طور مداد ایجاد می شود.
یکی از بخش اعظم عارضه ها پارتیشن بندی هارد دیسک به کارگیری بهینه از تمام هارد درایو می باشد , پارتیشن بندی هارد مانند کمدی بوده که کلیدی تجهیزات طبقه بندی می شود در مقایسه اصلی کمدی که فضای یکپارچه دارد. هم اکنون شما کلیدی تصویر تحت رو‌به‌رو می‌شین که در اون یک‌سری درایو دارای حجم‌های مختلف چشم میشه. از رابط کاربری برای پارتیشن بندی هارد در کارگزاشتن ویندوز به کار گیری کنید. به کارگیری از Disk Management برای کاربر دو گزینه محدودیت ساخت می‌کند. او‌لین ایراد اهمیت همین می باشد که در صورتی که بخواهید پارتیشن بندی جدیدی صحیح نمایید بایستی هارد اکسترنال را به شکل تام فرمت کنید.
حالا بر روی منو کشویی کلیک کرده و یک صحبت برای پارتیشن ساخت شده گزینش کنید. بر روی آن کلیک راست کرده و مورد New Simple Volume را تعیین کنید. سپس می توانید در نصیب Total size after shrink، فضای جدید درایو موردنظر را بازدید کنید. چنانچه در نصیب مشخص شده در تصویر پایین مورد Unallocated Space را تماشا نکردید، یعنی فضایی به جهت تولید درایو نو ندارید.
مقدار حافظه درایو جدید را در قسمت simple volume size وارد نمایید و بر روی Next کلیک کنید. نخست بر روی منو شروع راست کلیک کنید، سپس روی گزینه Disk Management کلیک کنید. به عبارتی طور که مشاهده می کنید، درایو تازه ایحاد شد، درایوی که می خواهید ویندوز در آن کارگزاری شود را گزینش کرده و روی Next بزنید.
پارتیشن بندی هارد در واقع به عبارتی درایوهایی هست که دارای حروف اختصاری می شناسیم و دیتاها در آن ها نوع بندی می شود. هاردیسک‌‌ها به استدلال داشتن فضای خام، می‌بایست در وهله نخست پارتیشن‌بندی شوند. پارتیشن بندی یاری مینماید تا فضای ناپخته هارد به تعدادی قسمت اهمیت اندازه‌های متعدد تقسیم شود و به جهت به کارگیری کاربر فراهم گردد. قسمت‌های متمایز که پس از پارتیشن بندی هارد ایجاد می‌گردد کلیدی اسم‌های مختلفی نام‌گذاری می گردند که همگانی ترین آنان C,D,E و… هستند. امروزه مهم ارتقاء فضای هارد دیسک های اینترنال و اکسترنال پارتیشن بندی، تقریباً به امری غیرقابل اجتناب بدل شده است، علت هم آن میباشد که تعدادی فضای تفکیک شده، راحت‌تر از یک فضای تبارک نامرتب، داده ها را حفظ می‌کنند. یک عدد از مزیت‌های پارتیشن بندی هارد دیسک این است که می توان یک‌سری سیستم دلیل را بر روی سیستم کارگزاری کرد.
منظور از پارتیشن بندی ؛ تقسیم حافظه ( فضای ) ذخیره سازی میباشد . ولی چرا به پارتیشن بندی هارد لپ تاپ نیاز داریم؟ در این نوشته درباره گونه های پارتیشن بندی حافظه های ذخیره سازی توضیح می دهیم. پارتیشن بندی هارد دیسک اساسی حافظه اس اس دی چه تفاوتی دارد؟!

کند شدن هارد اکسترنال وسترن wd

توجه داشته باشید که مادربرد سیستم شما می بایست جدید و به روز بوده و با UEFI باشد . درصورت کهن بودن مادربرد موردنظر ، می بایست هارد 3 ترابایت خود بر بر روی سیستمی که اساسی UEFI می باشد از mbr به GPT تغییر‌و تحول فرمت دیتا و پارتیشن بندی نماید . MBR می تواند حداکثر چهر پارتیشن Primary بسازد.در صورتی که آیتم بر بر روی MBR تهیه و تنظیم شود شما فقط از 2 ترابایت حافظه خود می توانید استعمال کنید.
به یاری این قابل انعطاف افزار کاربران کار کشته خواهند بود تا حساس استفاده از ابزارهای موجود در برنامه هارد دیسک خود را پارتیشن بندی نموده و مقدار فضای آن را رئیس نمایند. در همین نرم افزار اعضا می توانند فارغ از ایجاد مشکلات برای داده ها ذخیره شده بر روی هارد همه چیز درباره هارد اکسترنال اقدام به تغییر میزان درایوهای خود نموده و حجم فضای دلخواه را به آن ها اضافه و کم نمایند. این نرم افزار امکان نصب بر بر روی ورژن های Server سیستم برهان ویندوز را نیز دارا می باشد. اکنون بر روی هارد آیتم نظر کلیک کرده و مورد Initialize Disk را بزنید.
برای آَشنایی بخش اعظم با شیوه پارتیشن بندی هارد تا انتهای همین نوشته همپا ما باشید. در همین پنجره تعداد پارتیشن ها و فضای تمام هارد دیسک را بازدید می کنید. رنگ آبی نماد پارتیشن بندی هارد دیسک درایو می باشد و رنگ سبز نشانه فضای خالی. در همین قسمت می توانید یک درایو را تقسیم یا این که پاک کنید، اما به جز درایو ویندوز که فقط امکان تقسیم آن را دارید. هدفی که در پارتیشن بندی هارد دنبال می شود در واقع فراهم سازی درایو برای کارگزاری و روش اندازی یک سیستم ادله و برنامه های جانبی آن است. در پارتیشن بندی می توان هارد را به یک یا این که تعدادی درایو تقسیم کرد.
عمومی
با انتخاب کلید ترکیبی Window + R وارد منو Run شده و عبارت CMD را تایپ کنید تا یک پنجره سیاه رنگ برای شما نمایش دیتا شود. در پنجره بعد دو گزینه تحت را در اختیار دارید در صورتی که قصد دارید ویندوز خود را ارتقا دهید گزینه ۱ و اگر قصد دارید یک ویندوز تازه نصب کنید گزینه ۲ را تعیین کنید. آن‌گاه از یک‌سری ثانیه پنجره موافقتنامه را تماشا خواهید کرد مورد I accept را انتخاب کنید و دکمه Next را کلیک کنید.

دانلود مکتوب CCNA

به طور کلی اساسی دو بخش primary و logical می باشند و سیستم دلیل در پارتیشن های primary ذخیره می شود. بله زیرا که در صورت انجام ندادن پارتیشن بندی کلیه اطلاعات در پارتیشن C ذخیره شده و درصورت خرابی و اختلال در ویندوز، دیتاها شما در گیر خرابی نمی شود. خب مهم‌ترین بحث ما در همین مقاله همین هست که چطور هاردSSD را پارتیشن بندی کنیم؟ به جهت پارتیشن بندی بهتر می باشد که گام به قدم جلو برویم.
اگر product key را رد کرده بودید، در همین بخش مدل ویندوز را انتخاب کرده و روی Next ضربه بزنید. به این برهان که بتوانیم بهره وری بهتری داشته باشیم و در صورت اشکال در ویندوز اطلاعاتمان را از دست ندهیم. Acronis Disk Director ابزاری میباشد که شما را قدرتمند می‌سازد، داده‌ها و ‌هارد خود را بهینه، محافظت و مدیریت کنید. برچسب گذاری پارتیشن ‌ها و مجزاسازی آن ‌ها بر مبنا محتوایی که در آن ذخیره می شود.
به جرأت می اقتدار گفت این بسته ی قابل انعطاف افزاری یک ابزار فوق العاده کاربردی می باشد. همینطور از گونه های سیستم ها پشتیبانی کرده و قابلیت اجام عملیات مختلف بر بر روی پارتیشن ها را مهیا می آورد. از جمله امکان های همین نرم افزار می اقتدار به فرمت درایوهای دشوار خارجی و داخلی، انتقال، کپی، ایجاد، حذف، توسعه و ریز کردن پارتیشن های هارد دیسک، کلون نمودن دیسک سخت، ساخت ورژن ی پشتیبان کامل، آزمایش دیسک های دشوار از ناکامی و … همین گروه ابزار از روی سی دی و در شرایط بوت اجرا می شود و نیازی به نصب ندارد. در مقاله تدریس پارتیشن بندی هارد اکسترنال به روش‌هایی گه می‌توانید از آنها به جهت پارتیشن بندی هارد به کار گیری کنید اشاره کردیم.
تمامی سیستم‌های رایانه‌ای بایستی کلیدی هاردی باشند که مجهز به پارتیشن توسعه یافته می باشد چون همین پارتیشن می‌تواند جایگزین یکی از پارتیشن های حساس شده و ‏به درایوهای گوناگون تقسیم‌بندی شود. قابل تقسیم به یک سری پارتیشن منطقی میباشند به طور کلی هر هارد دیسک را می‌توان به 4 پارتیشن Primary یا این که یک پارتیشن primary و یک پارتیشن Extended تقسیم کرد. بر روی پارتیشنی که قصد حذف کردن آن را دارید، راست کلیک کنید و پس از آن مورد Delete Volume را انتخاب نمایید. شما نیز کلیدی پیوستن به جمع تبارک و بالغ بر ۶۰۰ هزار نفری دانشجویان و دانش‌آموزان فرادرس و با بهره‌گیری از آموزش‌های آن، می‌توانید تجربه‌ای گوناگون از علم و مهارت‌آموزی داشته باشید.
به این عوارض هست که جواب به همین سوال که آیا پارتیشن بندی هاردهای SSD خوب است؟ یک بله محکم دریافت می‌کند. پارتیشن بندی نمودن هارد اکسترنال اساسی همین شیوه هم همانند طرز اولیه کلیدی معایبی می باشد که اهمیت ترین آنان عدم قابلیت و امکان به کار گیری از فایل FAT32 به جهت پارتیشن هایی حساس حجم عمده از 32 گیگابایت و غیر قابل تغییر بودن پروسه پارتیشن بندی می باشند. در سیستم MBR شما تنها می توانید حداکثر 4 درایو کلیدی داشته باشید و حداکثر گنجایش برای هر درایو نهایتا 2 ترابایت خواهد بود. به همین استدلال همین استاندارد پارتیشن بندی برای هارد های اساسی گنجایش بسیار بالا مناسب نیست.

گوشی مشترکین سیم کارت های شاتل موبایل بیمه می شود

اگر پارتیشن های شما کمتر 2 ترابایت میباشند می توانید از قالب بندی MBR و برای ظرفیت اکثر از آن از قالب بندی GPT باید استفاده کنید. به جهت ساخت پارتیشن می توانید از طریق ابزار داخلی ویندوز و برنامه مختلفی به کار گیری نمایید که در ادامه به آن ها می پردازیم. به جهت ذخیره نمودن دیتاها در هارددیسک، می بایست ان را به نصیب های منطقی کوچکتری تبدیل نماییم که به همین فعالیت پارتیشن بندی یا این که partitioning گفته می شود. مرکز ریکاوری اطلاعات همگام اهمیت دانش روز و اطلاع از تازه ترین تکنولوژی های مدرن بازارهای جهانی، بهترین درمان را برای دستگاه شما گزینش و اجرا خواهد کرد. گروه کارشناسی این مرکز مسئولیت تشخیص، ترمیم و تعمیر را حساس کمال میل می پذیرد و در فرایند تعمیر از هیچ تلاشی مضایقه نخواهد کرد. در این نوشته قصد داریم نحوه تغییر تحول حجم درایو ها در ویندوز 11 را به صورت چهره‌ای و کامل به شما دوستان عزیز آموزش دهیم.

انواع پارتیشن بندی هارد

پارتیشن‌های بسط‌یافته و منطقی روشی برای دور زدن این انحصار هستند. علاوه بر این، EaseUS Partition Master یک خصوصیت New Disk Guide (راهنمای جدید دیسک) ارائه می‌دهد تا به شما کمک نماید دیسک تازه را تنها حیاتی یک کلیک پارتیشن بندی کنید. به جهت تغییر تحول در پارتیشن هایی که تا قبل از این ساخته اید بر روی پارتیشن آیتم نظر راست کلیک کنید. عمدتا درایوهای هر سیستم بر شالوده حروف الفبای انگلیسی شناخته می شود. و مورد ای برای انتخاب برای شما وجود دارااست که از شیوه آن اسم درایو را تعیین می کنید. در همین مرحله نوار مشکی رنگی ظاهر می شود که مهم کلیک راست روی آن از فی مابین 3 گزینه فعال شما می بایست گزینه نخستین New Simple Volume را انتخاب کنید و مورد آن‌گاه را بزنید.

آموزش تغییر‌و تحول اسم پارتیشن جدید از روش اوامر CMD ( عوض کردن نام پارتیشن حساس DESKPART )

اگر همین دو نحوه نیاز شما را به مهربانی برطرف می نماید و به قابلیت های بیشتری به جهت پارتیشن بندی درایو اکسترنال خویش نیاز دارید می توانید از قابل انعطاف افزارهای منحصر متنوعی که به جهت اینکار وجود دارد استعمال کنید. حساس تکرار اینکار و تعیین فضا مانده یا این که وارد کردن دستی عدد مجددا میتوانید چند پارتیشن متفاوت تولید کنید. وقتی که همین فعالیت را انجام دادید بر روی پارتیشنی که می خواهید ویندوز در آن کارگزاشتن شود کلیک نمایید و سوییچ Next را گزینش کنید. ویندوز در همین پارتیشن کارگزاری می شود و پارتیشن های دیگر را می تتوانید برای ذخیره اطلاعات دیگرتان به کارگیری نمایید صرفا دقت نمایید که به جهت به کار گیری پارتیشن یا این که همان درایو ها ایتدا می بایست آن‌ها را فرمت کنید. به جهت پارتیشن بندی کردن هارد اکسترنال روش های متعددی وجود داراست و اعضا می توانند از هرکدام از آن‌ها استعمال کنند. در ادامه 3 نحوه همگانی و راحت پارتیشن بندی نمودن هاردهای اکسترنال توضیح دیتا می شوند. ممکن است قیمت هارد اکسترنال 8 ترابایت سبب به محدود شدن فضا به جهت ذخیره سازی داده ها خاصی شود. پارتیشن بندی در واقعیت به تقسیم نمودن فضای داخلی هارد به قسمت های کوچکتر گفته می شود. در این روند هر بخش از هارد دیسک به یک درایو تبدیل می شود که به گونه بندی و آراسته شدن داده ها امداد متعددی می کند. همین نحوه یک محدودیت داراست و آن این میباشد که از logical partitions نمی قدرت به عنوان boot volumes به کار گیری کرد. من وقتی تو نصیب disk management ویندوز ۱۰ میرم چندین تا پارتیشن میاره که unallocated شدن. کم نمودن یا این که بیشتر نمودن به پارتیشن خاصی هم از طریق خویش ویندوز امکان پذیر میباشد نیز از نحوه نرم افزار هایی خاص. در پنجره Disk Utility، هارد درایو خود را انتخاب نمایید.هارد درایو شما، اولین هارد درایو در لیست درایوها خواهد بود و ممکن میباشد نام هایی شبیه به Fusion یا Macintosh HD داشته باشد.

دانلود مقاله رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesNovagraelf bar 1500kronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotmobil ödeme bozdurbuy verified stripe accountCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynaaviator oynatombala oynatropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynabahisnowcasinoslotaviator oynaokuldefteri.comsimdibahis girişkyk wifi cıkısbeylikdüzü korsan taksigüvenilir medyumgüvenilir medyumgüvenilir medyumşehirler arası nakliyatGeri Getirme BüyüsüAdet Kanı Büyüsüen iyi forex şirketleridizipalizle.comantalya escort