موتور جستجوی مقالات علمی Google Scholar

گوگل اسکولار محصولی از Google است که به صورت مختص برای جستجوی منابع دانشگاهی پباده سازی شده‌است . اینها دربرگیرنده مقاله‌ها , کتابها , پایان طومار ها و خلاصه مطالب متنوعی از مورد های متفاوت است . گوگل اسکولار پارسی و راحت برای به کار گیری از روش کامپیوتر یا این که دستگاه همراه قابل استعمال است و مشتمل بر یک سری خصوصیت موءثر است . بعداز احاطه در برنامه های اجباری و اجباری Google Scholar , قادر است یک ابزار اثرگذار برای بقیه ابزارهای تحقیق شما باشد .

روش
1
جستجوهای مهم در حالا اجرا است
تصویر با تیتر به کارگیری از Google Scholar تراز 1
1
به ورقه اینترنت Google Scientist بروید . مرورگر اینترنتی مد نظر خویش را گشوده فرمایید و برای مشاهده از Google Scholar به http : //scholar . google . com بروید . صفحهای اینترنت را تماشا خواهید کرد که زیاد مشابه به برگه جستجوی Google معمولی است , با نشان Google Scholar و یک باکس کاوش در پایین .
می‌توانید از روش کامپیوتر یا این که یک دستگاه گوشی به Google Scholar دسترسی پیدا نمائید . [1]
مرورگر Google Chrome همینطور دارنده کلید Google Scholar است که می‌توانید بیش تر نمایید تا کاوش سهل و آسان خیس شود . [2]
تصویر با تیتر استعمال از Google Scholar تراز 2
2
وارد اکانت Google خویش گردید . برای دسترسی به بعضی از سرویس ها و خصوصیت های Google Scholar , می‌خواهید وارد اکانت Google خویش گردید ( اگر که قبلاً آن را تهیه نکردید , سهل و آسان است ) . کافی است روی “ ورود به سیستم ” در کناره سمت راست بالای برگه Google Scholar کلیک کرده و اعلان ها را دنبال نمایید . با این فعالیت به کار گیری شما از Google Scholar به Gmail و بقیه اکانت های Google شما لینک خواهد یافت .
Image titled Use Google Scholar Step 3
3
در صورت داشتن یک اکانت کاربری یا این که کتابخانه ای وارد گردید . روی “ پیکربندی ” در راءس بالای برگه Google Scholar و بعد از آن “ پیوندهای کتابخانه ” در نوار منوی سمت چپ کلیک نمایید . اسم موسسه خویش را تایپ فرمایید و از اعلان ها برای ورود به سیستم پیروی نمایید . اکثری از منابع Google Scholar مییابد دسترسی محدود شده‌است , ولی در صورتی به کتابخانه یا این که موسسه دیگری که در سرویس ها صحیحی مشترک است دسترسی دارید , می‌توانید به‌این موردها دسترسی پیدا فرمائید .
Image titled Use Google Scholar Step 4
4
لغت ها کاوش را وارد نمایید در فریم کاوش , اصطلاحات مهم مبحث متبوع خویش را تایپ فرمائید . بعد بر روی کلید کاوش ( در سمت راست نوار کاوش , با نشانه ذره فی مابین ) کلیک نمائید تا فیض بگیرید .
مثلا , در صورتی‌که به فرهنگ وتمدن ویتنامی عشق مند می‌باشید , می‌توانید “ فرهنگ و تمدن مردمان ویتنامی ” را تایپ فرمایید .
با این وجود , به طور کلی , با به کارگیری از هرچه تعداد اصطلاح کاوش , نتیجه ها گسترده تری برمی گردد . مثلا , تنها میتوانید برای “ مردمان ویتنامی ” یا این که “ تمدن ویتنامی ” کاوش فرمائید .
در شرایطی که در یافتن حاصل مربوط به خلل روبرو می‌باشید , تیم کلمه ها جستجوی دیگری را گزینش نمائید . برای مثال , در صورتی‌که به معاش روزانه مردمان ویتنامی عشق مند میباشید , و “ مردمان ویتنامی ” حاصل مفیدی را به دست نمی آورند , به جستجوی “ آداب و رسوم مردمان ویتنامی ” بروید .
Google Scholar به شما قابلیت می‌دهد تا درپی مقاله و منابع علمی دیگر ( از جمله ثبت اختراعات ثبت شده ) و همینطور پرونده طبی ( در صورت انجام پژوهش ها حقوقی ) باشید . صرفا بر روی کلید رادیویی دایره ای ( در ذیل نوار کاوش ) مطابق با گونه جستجوی شما میخواهید کلیک نمایید .
Image titled Use Google Scholar Step 5
5
داده ها نسبت دادن را اخذ نمایید . جستجوی Google Scholar ممکن است نتیجه ها متمایز را به شما برگرداند : مقاله ها دانشگاهی , کتب , پایان طومار ها و پایان طومار ها , و غیره . به عنا وین , اسم نویسندگان , مورخ نشر و بقیه اطلاعاتی که Google Scholar ارائه می‌دهد اعتنا فرمایید . برای سود هایی که به لحاظ میرسد جذاب یا این که مربوط به مورد شما می باشند , دقت داشته باشید .
برای مثال , در صورتی به جستجوی «فرهنگ ویتنامی فرهنگ» می‌پردازید , می‌توانید سود ای برای مقاله «فرهنگ شوک : مروری بر تمدن ویتنامی و مفاهیم آن درمورد سالم و بیماری» ملاحظه کنید و مشاهده کنید که‌این مقاله بوسیله پزشک معالج نگوین است , و منتشر شد . در خبرنامه غربی طبی در

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>