تأثیر انواع درد قفسه سینه و تپش قلب بر سلامت فرد به چه صورت است؟

تأثیر انواع درد قفسه سینه و تپش قلب بر سلامت فرد به چه صورت است؟

درد مربوط به قفسه سینه و تپس قلب می تواند دارای علائم متنوعی باشد. اما سوالی که پیش می آید انواع درد قفسه سینه و تپش قلب چه تأثیری بر بدن فرد می گذارد. در ادامه به انواع دردهای مربوط به قفسه سینه و قلب می پردازیم تا در موقع اضطراری بتوانید بهترین اقدام را سریع انجام دهید.

سکته یا حمله قلبی

سکته قلبی باعث می شود تا دردی در قفسه سینه برای شما ایجاد شود. این نوع درد معمولاً در قسمت چپ یا وسط سینه می باشد. این درد به صورت شدید و فشاری بوده است. شدت آن به قدری است که با استراحت آرام نمی گیرد. این حالت ممکن است همراه با عرق، تهوع، احساس تنگی نفس و ضعف شدید همراه باشد.

التهاب عضلات قلب

عضلات قلب یا میوکاردیوم ممکن است دچار التهاب شود. این حالت معمولاً همراه با تب، تپش قلب، تنگی نفس و احساس خستگی همراه باشد.

التهاب پرده پریکارد قلب

عفونتی که در پرده پریکارد پیش آید را پریکاردیت می نامند. این بافت در اطراف قلب قرار گرفته است. این درد معمولاً همراه به صورت تیز و ممتد در شانه و گردن رخ می دهد. غذا خوردن، تنفس و حتی خوابیدن را برای فرد سخت می کند.

کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک

در این عارضه میوکاردیوم که همان عضله قلب می باشد رشد کرده و ضخیم می شود. این درد معمولاً در هنگام ورزش رخ می دهد. این درد می تواند همراه با سرگیجه، سردرد، احساس ضعف  همراه باشد.

افتادگی دریچه میترال

این عارضه باعث می شود تا دریچه میترال قلب شما دچار اختلال شود. البته این عارضه ممکن است علائم کمتری داشته باشد. درد قفسه سینه، تپش و لرزش قلب، سرگیجه از نمونه بارز این عارضه می شود.

دردهای قفسه سینه ناشی از قلب

درد  قفسه سینه در دنیای امروز به یک مسئله شایع تبدیل شده است. دایره این دردها گسترده می باشد و شما نباید دست به اقدام خودسرانه بزنید. از علائم شایعی که درد قفسه سینه ناشی از مشکلات قلبی داشته باشد در پایین نام می بریم.

احساس فشار و سنگینی در ناحیه سینه

درد در نقاط فک، بازو، شانه و پشت

احساسا خستگی، ضعف و سرگیجه

احساس تهوع

در بالا به بخش از علت های مربوط به درد در ناحیه سینه پرداختیم. درد ناشی از مشکلات ریوی، گوارشی، عصبی و… نیز می توان اشاره کرد. بهتر است برای تشخیص دقیق آن به پزشک متخصص رجوع کنید.

منبع: بررسی علائم و نشانه های انواع درد در قفسه سینه و تپش قلب

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>