اکنون دانشمندان در حال آزمایش DMT پزشکی بر روی انسان هستند

[ad_1]

تصویر از گتی ایماژ / آینده پژوهی

از سالنامه‌های تاریک انجمن‌های Erowid گرفته تا استودیوی پادکست جو روگان، ممکن است داروی روان‌گردانی وجود نداشته باشد که مرموزتر – و سوء تفاهم – از N, N-dimethyltryptamine، معروف‌تر به عنوان DMT

توهم زا به ایجاد سفرهای شدید و عمیق متافیزیکی، شبیه به تجربیات نزدیک به مرگ شناخته شده است. می تواند باعث شود بیداری های عمیق معنوی و حتی می تواند منجر به “مرگ نفس” شود، که حس شما از فضا، زمان و من را می شکند.

علاوه بر این، گاهی اوقات می بینید یک ماشین عجیب و غریب جن ها

در حالی که DMT جامعه ای از عبادت کنندگان وفادار را جذب کرده است که برای روشنگری معنوی و سفرهای سرگرم کننده به آن مراجعه می کنند، اکنون شروع به جلب توجه گروه بسیار متفاوتی کرده است: سرمایه گذاران دارویی. تجارت داروهای روانگردان فعال است دچار رونق شدهمانطور که دانشمندان در مورد پتانسیل مواد خم کننده ذهن برای درمان مشکلات سلامت روان، از جمله اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) و افسردگی بیشتر می آموزند.

در حالی که بسیاری از شرکت های داروسازی در حال بررسی مزایای سلامتی بالقوه داروهای مهمانی هستند، از جمله ال اس دی، MDMA، کتامین و قارچ سیلوسایبین، چندین بازیکن در حال حاضر نیز در حال بررسی DMT هستند. مدافعان می گویند این دارو برخی از امیدوارکننده ترین نتایج را به خصوص برای بیماران مبتلا به این بیماری ارائه می دهد مقاوم به درمان افسردگی. شاید جالب‌تر از همه این باشد که برخی حتی پیشنهاد می‌کنند که «موجوداتی» که مسافران اغلب در DMT با آن‌ها مواجه می‌شوند ممکن است نقش منحصر به فردی در روند درمانی داشته باشند.

دکتر کارول راتلج، مدیر ارشد پزشکی و تحقیقاتی شرکت داروسازی کانادایی Small Pharma، به Futurism گفت: «نیاز پزشکی برآورده نشده قابل توجهی وجود دارد. «البته، درمان‌هایی برای اختلال افسردگی اساسی مانند SSRI وجود دارد، اما جمعیت بسیار کم‌سرپرستی وجود دارد، زیرا این درمان‌ها برای همه مؤثر نیست و عوارض جانبی دارد.

تمرکز اصلی کار Small Pharma ترکیب DMT با جلسات درمانی منظم برای کمک به افراد مبتلا به افسردگی شدید است.

این فرآیند همچنین بیماران را ملزم نمی‌کند که به یک بیابان دورافتاده یا مناطق وحشی آمازون سفر کنند تا آیهوااسکا را از یک شمن دریافت کنند. در عوض، بیماران به یک اتاق دوز راحت پر از لامپ های نمک و نور کم برای ایجاد یک فضای آرامش بخش برده می شوند. بیمارس همچنین تحت درمان اولیه برای آماده شدن برای تجربه.

سپس آنها هستند طبق گفته Rutledge، یک دوز داخل وریدی از DMT می دهد و درمانگر در طول سفر به آرامی با آنها می نشیند و به مدت 20 تا 25 دقیقه می نشیند. پس از سفر، بیمار تحت یک جلسه درمان یکپارچه سازی قرار می گیرد که بخشی از آن مراقبت های بعدی و بخشی دیگر بازجویی است، جایی که او به سوالات پاسخ می دهد و تجربیات روانگردان خود را با جزئیات شرح می دهد.

راتلج توضیح داد: “این به سوژه کمک می کند تا تجربه ای را که به تازگی پشت سر گذاشته است را درک کند.” ما فکر می کنیم که برای بیمار مفید و مفید است و همچنین برای جنبه های درمانی درمان مهم است.»

اینکه آیا واقعا کار خواهد کرد یا نه، باید دید علامت سوال اصلی در ماه سپتامبر، این شرکت کارآزمایی های بالینی فاز یک را تکمیل کرد – اولین شرکتی که این کار را انجام داد، Routledge می گوید – که در آن سپس از داوطلبان ساده لوح روانگردان بدون افسردگی اساسی استفاده کرد تا نشان دهد که این فرآیند از نظر فیزیکی ایمن است. او اکنون در حال حرکت به مرحله آزمایشات فاز دو است که در آزمایش جدی تر پایان نامه خود، بیماران مبتلا به اختلال افسردگی اساسی را دوز مصرف می کند.

با این حال، وجود دارد مقداری شاخص هایی که نه تنها می توانند کار کنند، بلکه حتی ممکن است تأثیر عمیق و مثبتی بر روان بیماران بگذارند.

ریک استراسمن، دانشیار روانپزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه نیومکزیکو و نویسنده DMT: The Spirit Molecule می گوید: «DMT واقعاً می تواند ذهن شما را منفجر کند.گفت آینده نگری. «می‌توانید بینش‌هایی به دست آورید یا چیزهایی را که قبلاً نمی‌دانستید به خاطر بسپارید که می‌تواند بر افسردگی شما تأثیر بگذارد یا باعث افسردگی شما شود.

برای بیش از 20 سال، Strassmann حرفه خود را وقف مطالعه DMT و سایر روانگردان ها کرده است. کتاب او، DMT: The Spirit Molecule، بعداً توسط مجری بحث‌برانگیز پادکست جو روگان در سال 2010 به یک مستند تبدیل شد. استراسمن فکر می کند حداقل در حال حاضر وجود دارد مقداری شواهدی مبنی بر اینکه درمان با کمک DMT ممکن است برای افرادی که افسردگی مقاوم به درمان دارند مفید باشد.

در واقع، او می‌گوید، یکی از عناصر شگفت‌انگیز سفر DMT که می‌تواند به افراد مبتلا به اختلال افسردگی اساسی کمک کند، موضوعات فوق‌الذکر است که اغلب به عنوان “الف” شناخته می‌شوند. که موجوداتی هستند که بسیاری از کاربران DMT می گویند در سفر با آنها مواجه می شوند.

استراسمن گفت: “وقتی در دنیای DMT هستید، آنها ظاهر می شوند.” “آنها می توانند از اشکال هندسی در حال چرخش ادغام یا ادغام شوند. آنها همچنین می توانند شبیه هر چیزی باشند: بیگانگان، زنبورها، کاکتوس، ماشین، ربات یا شاهزاده خانم جنگجو آفریقایی.

او می‌گوید که اگر «با این ایده موافق باشید» که سوژه‌ها برای کمک به شما در آنجا هستند، شانس زیادی وجود دارد که در مشکلات روانی خاص مانند افسردگی شدید یا اختلال استرس پس از سانحه به شما کمک کنند.

این نیست فقط حکایتی آ مطالعه برای سال 2020 منتشر شده در مجله روان فارماکولوژیمثلا 2500 نفر را که پس از دریافت دوز داخل وریدی یا استنشاقی DMT با تشکیلات مواجه شدند مورد مطالعه قرار داد. محققان دریافتند که اکثر پاسخ دهندگان احساساتی مانند “عشق، مهربانی و شادی” را به موجودات نسبت می دهند.

شرکت کنندگان همچنین تمایل دارند که برچسب های مرتبط با رشد مثبت را به افراد نسبت دهند، به عنوان «هستی، راهنما، روح، بیگانه و یاور». در واقع، اکثر پاسخ دهندگان گفتند که مواجهه آنها با موجودات “از جمله معنی دارترین، از نظر معنوی و روانشناختی” تجربیات زندگی آنها بود.

با این حال، شاید قابل توجه ترین داده دیگری بود که قدرت این ماده را برجسته می کرد: بیش از نیمی از شرکت‌کنندگانی که قبل از این تجربه خود را ملحد می‌دانستند، پس از ملاقات با موجودات، دیگر به عنوان آتئیست شناخته نمی‌شوند.

به عبارت دیگر، نتایج تحقیق با باور استراسمن همخوانی دارد که چون تماس سوژه نسبتاً زیاد و شدید اتفاق می افتد با DMT در مقایسه با روانگردان های رایج تر مانند LSD یا psilocybin، می تواند یک “ویژگی مفید منحصر به فرد” را به بیمارانی ارائه دهد که معتقدند موجودات به آنها کمک می کنند. شاید حتی زمانی که فرد این موجودات را می گیرد و آنها را با چارچوب های معنوی شخصی خود ترکیب می کند، به ویژه قدرتمند باشید.

به عنوان مثال، اگر شما یک کاتولیک هستید، ممکن است باور داشته باشید که این موجودات فرشتگانی هستند که خداوند برای کمک به شما فرستاده است. یا ممکن است بودایی ها معتقد باشند که بخشی از یک تجربه روشنگری هستند. به گفته استراسمن، این مدل های معنوی می توانند به افراد کمک کنند تا با موجودات به شیوه ای “ایمن و موثر” برخورد کنند.

سوژه ها نیز در رادار Small Pharma هستند. راتلج به Futurism گفت که این پدیده “احتمالاً نه تنها برای درمان افسردگی، بلکه برای سایر اختلالات درونی نیز مفید است.”

نیز وجود دارد فیزیولوژیکی اثبات چگونگی DMT می تواند به درمان افسردگی کمک کند. مطالعات نشان می دهد که این دارو به نظر می رسد ترویج نوروژنزکه به معنی رشد نورون های جدید در مغز است و نوروپلاستیسیتهاین به معنای روشی است که نورون ها نورهای جدید ایجاد می کنند شبکه ها و اتصالات استراسمن گفت: این عوامل ممکن است با “اثرات ضد افسردگی DMT” مرتبط باشند.

پیوندهایی که Small Pharma به طور خاص به آنها نگاه می کند به عنوان “شبکه پیش فرض” شناخته می شوند. این یک سیستم عصبی است که وقتی فرد خواب می بیند یا ذهن خود را سرگردان می گذارد روشن می شود و محققان معتقدند که در افسردگی بیش از حد فعال می شود و منجر به افکار منفی دوره ای می شود.

راتلج گفت: DMT “با انعطاف پذیرتر کردن این اتصالات عصبی غیرقابل انعطاف، این بیش فعالی را سرکوب می کند.” روانگردان ها همچنین تعدادی از گیرنده های سروتونین را در مغز تحریک می کنند و باعث انعطاف پذیری مغز می شوند. این همچنین می تواند بر این ارتباطات عصبی تأثیر بگذارد.”

او افزود: «این به نوعی شبیه تنظیم مجدد است.

راتلج نیز تاکید کرد اهمیت این مکانیسم برای درمان ادغامی که Small Pharma قصد دارد اجرا کند.

راتلج توضیح داد: “ما معتقدیم که درمان پس از DMT به ایجاد ارتباطات جدیدی که در طول تجربه روانگردان در مغز بیمار ایجاد می شود کمک می کند.” این به انتقال بیمار از تجربه به محیطی مثبت‌تر کمک می‌کند و به تقویت این شبکه‌ها کمک می‌کند.»

DMT همچنین تجربیات روانگردان نسبتاً کوتاه تری را ارائه می دهد، معمولاً حدود 20 تا 30 دقیقه، در مقایسه با داروهای دیگر مانند سیلوسایبین و LSD، که می تواند برای بسیاری از افراد دوام داشته باشد. ساعت. این برای شرکت هایی مانند Small Pharma جذاب است، زیرا اگر بتوانید افسردگی را برای مدت زمان کوتاه تری درمان کنید، زمان و هزینه کمتری برای مراقبت از بیمار صرف می شود.

راتلج توضیح داد: “تجربه مختصر روانگردان به این معنی است که حتی با پاکت درمانی، کل مدت درمان تقریبا دو ساعت است.” بنابراین از نظر بالینی بسیار انعطاف پذیر است و به راحتی قابل استفاده است.

او همچنین گفت که تحقیقات نشان داده است که حتی یک تجربه روانگردان کوتاه مدت با DMT “باید حداقل همان اثر سیلوسایبین را داشته باشد.”

و اگر تا به حال شایعاتی شنیده اید که DMT می تواند دلیل مشکلات روانی، به گفته کارشناسان، خطر کوچک است.

راتلج گفت: «بر اساس مکانیسم و ​​گیرنده‌هایی که DMT تحریک می‌کند، هیچ مدرکی – حتی در مطالعات آکادمیک – وجود ندارد که DMT خود باعث ایجاد روان‌پریشی شود.

Strassmann توضیح مشابهی ارائه کرد و گفت که DMT می تواند به عنوان یک عمل کند فعال سازی به روان پریشی – به خصوص اگر شما یا خانواده تان سابقه مشکلات سلامت روانی داشته باشید. برخی تحقیقات گذشته از این ادعاها حمایت می کند، دریافت که افرادی که از قبل مشکلات سلامت روانی داشتند، پس از استفاده از داروهای روانگردان، در معرض خطر بیشتری برای روان پریشی قرار داشتند. اما به گفته استراسمن، خارج از این دسته بندی های خطر، شانس شما برای از دست دادن ذهنتان “کم به صفر” است.

با این حال، داستان هایی وجود دارد که ممکن است باعث شود برخی به این موضوع به عنوان یک درمان فکر کنند. به عنوان مثال، یک مورد از سال 2017 نشان داد که تجربه یک پزشک به اختلال دوقطبی خود را خوددرمانی کنید با DMT منجر به یک قسمت روانی شد که او را به بیمارستان برد.

البته او روزی یک گرم DMT مصرف می کرد که این کار را هم کردn دوز شگفت آور بالا. او دوقطبی هم بود. شیدایی – یکی از علائم اختلال دوقطبی – شما را در معرض خطر بسیار بالاتری قرار می دهد تجربه روان پریشی پس از استفاده از DMT

اما هنوز این شانس دور است به اندازه ای است که کسی را مجبور کنید قبل از برخورد با داروهای روانگردان متوقف شود – به خصوص اگر با مسائل مربوط به سلامت روان سروکار دارید قبلا، پیش از این. این سوال که روان درمانی چگونه با افراد مبتلا به افسردگی شدید مقابله می کند و سابقه روان پریشی هنوز دیده نشده است.

همچنین این واقعیت وجود دارد که شرکت‌های بیوتکنولوژی در پشت این درمان‌های بالقوه در نهایت سودآور هستند.. در نهایت، سرمایه گذاران از آنها انتظار کسب درآمد خواهند داشت. مطمئن، DMT می تواند واقعا به بسیاری از افراد کمک می کند، اما این کار را به دستور شرکت های متمرکز بر نتیجه نهایی انجام خواهد داد – و ما خطرات را دیدیم از این مشکل چندین بار قبل از.

با این وجود، ما هنوز در مراحل اولیه تحقیقات پزشکی DMT هستیم. قبل از اینکه بتوانید با اجازه پزشکان خود، روی مولکول روح شروع کنید، تحقیقات و آزمایشات بیشتری باید انجام شود.

با این حال، استراسمن به آینده این دارو به عنوان درمانی برای افسردگی امیدوار است، اگرچه کمی محتاط است. در حالی که از ستایش بیش از حد مزایای بالقوه DMT محتاط است، اما معتقد است که در نهایت ممکن است راهی جسورانه – و گرمسیری – برای مقابله با درد و آسیبی باشد که مردم به طور مرتب در دنیای واقعی و غیر معنوی با آن مواجه می شوند.

او گفت: “ما باید منصف، عادل، مهربان و دلسوز باشیم و چشمانمان را برای آنچه در اطراف است باز نگه داریم.”

آیا علاقه مند به حمایت از انرژی پاک هستید؟ با تغییر به انرژی خورشیدی در UnderstandSolar.com، دریابید که چقدر پول (و سیاره!) می توانید پس انداز کنید. با ثبت نام از طریق این لینک، Futurism.com ممکن است کمیسیون کمی دریافت کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
دانلود مقاله رایگان
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıhtml nullednulled themes1xbetMobil Ödeme İle NakitMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbet