Vardhan تجدید نظر متحده UTs به ممنوعیت فروش دود توتون و تنباکو محصولات

NEW DELHI, مارس 15: اتحادیه وزیر بهداشت Harsh Vardhan است به دادگاه تجدید نظر به همه کشورها و سرزمین های اتحادیه به ممنوعیت فروش از دود دخانیات و تف در اماکن عمومی در راستای سفارشات از راجستان و Jharkhand دولت برای جلوگیری از گسترش عفونت کروناویروس.
در نامه ای به همه امور خارجه سلامت وزرای Vardhan گفت: دود توتون و تنباکو کاربران تمایل به سکس در اماکن عمومی و یا در غیر این صورت و در نتیجه افزایش خطرات بهداشتی به ویژه کسانی که از گسترش بیماری های مسری مانند COVID-19 سل آنفولانزای خوکی آنسفالیت و دیگران.
“استفاده از دود تنباکو و همچنین ایجاد یک unhygienic محیط زیست که بیشتر گسترش این بیماری است. جمع زیادی در رسانه های خرده فروشی که در آن دود توتون و تنباکو محصولات به فروش می رسد نیز در برخواهد داشت خطر گسترش COVID-19” او گفت:.
در نامه ای به تاریخ مارس 11, اتحادیه وزیر تاکید کرد که استفاده از دخانیات است که یک تهدید عمده برای بهداشت عمومی در سطح جهان است. او همچنین با اشاره به شورای تحقیقات پزشکی هند را (ICMR) درخواست تجدید نظر به مردم به مصرف و تف دود دخانیات در اماکن عمومی.
جویدن توتون و تنباکو محصولات و مهره areca افزایش تولید بزاق پس از اصرار بسیار قوی به تف. تف کردن در مکان های عمومی می تواند در افزایش و گسترش COVID-19, Vardhan گفت.
“ممنوع کردن تف کردن در مکان های عمومی, متحده و UTs می تواند در دستیابی به نه تنها Swachh بهارات بلکه Swasth بهارات (تمیز هند و سالم هند)” او گفت:.
Vardhan همچنین با اشاره به مه 1 دستورالعمل صادر شده توسط اتحادیه وزارت خانه تحت ملی مدیریت بحران, قانون سال 2005 است که تصریح می کند که “تف کردن در اماکن عمومی باید با مجازات جریمه به عنوان ممکن است تجویز شده توسط دولت/UT مقامات محلی و مصرف مشروب پان gutkha تنباکو و غیره در اماکن عمومی ممنوع است”.
قدردانی از تلاش های راجستان و Jharkhand در این راستا اتحادیه وزیر بهداشت خواست همه کشورها به اقدامات مشابه و ایجاد گسترده آگاهی در مورد آسیب تف کردن در مکان های عمومی.
این راجستان دولت تا به حال توسط یک فرمان ممنوع نخ ریسی در اماکن عمومی و فروش paan, gutka و تنباکو در پی شیوع کروناویروس. این Jharkhand بیش از حد اعمال یک ممنوعیت کامل انواع محصولات توتون و تنباکو برای جلوگیری از تف کردن در مکان های عمومی که می تواند به افزایش گسترش عفونت کروناویروس.
“من خوشحال هستم به یاد داشته باشید که دولت های Jharkhand و راجستان در حال حاضر به طور کامل ممنوع فروش محصولات توتون و تنباکو و تف در مکان های عمومی. من اصرار بر شما به اقدامات مشابه و همچنین ایجاد آگاهی گسترده در دولت/ UT در مورد مضرات تف کردن در مکان های عمومی.
“همچنین درخواست شده است که جهت از وزارت خانه امور در این زمینه ممکن است در اجرا با وسواس و موثر” Vardhan گفت: در این نامه است.
توتون و تنباکو سیگار کشیدن یک عامل خطر شناخته شده برای بسیاری از عفونت های تنفسی و افزایش شدت بیماری های مرتبط با. بررسی مطالعات انجام شده توسط کارشناسان بهداشت عمومی تشکیل شد که در 29 آوریل یافت که سیگاری هستند بیشتر احتمال ابتلا به بیماری های شدید در مقایسه با غیر سیگاری ها گفت: Binoy Mathew ارشد برنامه افسر داوطلبانه انجمن سلامت از هند است.
آن است که یکی از عوامل خطر اصلی برای تعدادی از بیماری های مزمن از جمله سرطان ریه و بیماری های قلبی و عروقی, او گفت:, و اضافه کرد که با توجه به جهانی بزرگسالان, تنباکو, بررسی, با 268 میلیون یا 28.6 درصد از همه بزرگسالان در هند کشور, دومین شماره از توتون و تنباکو کاربران در جهان است.
حداقل 12 لاخ مرگ ناشی از دخانیات-بیماری های مرتبط با هر سال Mathew گفت.
کسانی که مشتاق به ترک سیگار و دود محصولات می توانید فایده شارژ رایگان تلفن-خدمات مبتنی بر راه اندازی شده توسط دولت است. وزارت بهداشت تعیین کرده است تا ملی دخانیات ترک خط خدمات به ارائه خدمات مشاوره برای کمک به مصرف کنندگان توتون و تنباکو ترک عادت است. (PTI)

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>