تلسکوپ جرقه بزند پرتره خانواده از 2 سیارات در اطراف کودک خورشید

اسکودوی کیپ کاناورال (US): برای اولین بار یک تلسکوپ اسیر یک پرتره خانواده از دیگر منظومه شمسی با نه فقط یکی بلکه دو سیاره نما به طور مستقیم به دوربین در حالی که در مدار یک ستاره شبیه خورشید ما است.

این کودک خورشید و آن دو غول گاز سیارات نسبتا نزدیک کهکشانی استاندارد در 300 سال نوری دور است.

عکس فوری — شنبه منتشر شد — گرفته شده توسط رصدخانه جنوبی اروپا را تلسکوپ بسیار بزرگ در شیلی Atacama.

آنچه باعث می شود این گروه شات بسیار جذاب است و آن را “بسیار جوان نسخه از خود ما خورشید گفت:” الکساندر Bohn از هلند لیدن دانشگاه که منجر مطالعه. Bohn گفت که او “بسیار هیجان زده” در مورد کشف. “این اولین بار است که ستاره شناسان قادر به گرفتن یک شات او گفت:” در ایمیل.

این مشاهدات می تواند کمک به دانشمندان در درک بهتر تکامل از منظومه.

ستاره شناسان به طور معمول تایید انجمن در اطراف دیگر ستاره ها با رعایت مختصر اما تناوبی نور از نور ستاره نشان می دهد در حال چرخش سیاره است. چنین غیرمستقیم مشاهدات را شناسایی هزاران سیاره در کهکشان راه شیری.

آن را بسیار سخت تر و کمتر معمول است برای یک تلسکوپ به طور مستقیم مشاهده این به اصطلاح سیارات فراخورشیدی است. به طور مستقیم به نقطه دو تا از آنها را در اطراف همان ستاره نادرتر است. تنها دو چند سیاره خورشیدی سیستم های خال خال شده است با استفاده از روش مستقیم هر دو با ستاره ها بسیار متفاوت تر از خورشید ما با توجه به رصدخانه.

از 4,183 سیارات فراخورشیدی را تایید کرد تا به امروز تنها 48 از آنها شده اند به طور مستقیم تصویربرداری — فقط 1 درصد, بر اساس آمار ناسا. (سازمان)

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>