ممنوعیت ساخت یک مورد در پشتیبانی

رانبیر سینگ Pathania
J&K دولت در نهایت تصمیم به دوباره باز مشروب مغازه ها. بهانه ای ارائه شده است که UT دچار ضرر و زیان درآمد به ارزش صدها کرور در طول مستند.
اما سرب میلیون دلار سوال باقی می ماند اگر درآمد ضرر و زیان می تواند یک جایگزین برای صلح اجتماعی رونق اقتصادی و بهتر سلامت افراد?
من به وضوح به یاد داشته باشید آدرس دكتر سيد محمد تقي. Pratibha دوی سینگ Patil سپس رئیس جمهور هند در روز بین المللی 0n در مارس 8, 2010 “من همه ستایش ها برای زنان شجاع نقطه از یک دور پرت کرد Ghordi از Tehsil رمنگر در J&K برای آغاز یک مبارزه و سپس در نهایت موفقیت در گرفتن بسته یک فروشگاه شراب در منطقه”. زنان این منطقه بسیار نگران بهبود موارد خشونت خانگی جرایم و تصادفات جاده ای و آسیب پذیر مردان هدر دادن و دور خود را سخت به دست آورده صرفه جویی در Ghordi.
پس زمینه داستان را می توان به تعامل غیر رسمی با ‘Kirtan Mandli’ از محلی زنان روستا Ghordi – به عنوان یک start-up وکیل و یک فعال سیاسی – که در آن من تا به حال حساس شده و آنها را آگاه از ارائه در J&K مالیات غیر مستقیم عمل به موجب آن محلی منطقه دادرس به حال قدرت به یک مشروب فروشی.
من به یاد داشته باشید شیپور ‘آینده فرزندان ما دروغ نمی گوید در این red ‘تند و زننده کیسه’; و reincarnating طلایی نقل قول از Jyoti باسو با قدرت ریه در بهترین حالت آن “که می گویند رفته اند روز هنگامی که ما بیش از حد ساده و بی تکلف یک جوان و اندیشه است که می تواند همه چیز را تغییر دهید.”
تعامل بود فقط یک جرقه و در نهایت Darshana Devi رئیس جمهور Kirtan Mandli زمان پررنگ سرب و دستکش بلند بیش از حد منجر به آشکار شدن زنان satygraha. و تاریخچه ایجاد شد در این کمتر شناخته شده مبهم روستا با منطقه دادرس آمدن به روستا و بسته کردن شراب-فروشگاه.
و همان انگیزه و الهام بخش من در راه فوق العاده یک از دو دهه قدیمی ارگ و باطل حرف بی ربط از پول و booz در مجمع انتخابات در رمنگر (J & K) 2014 به موجب آن من برنده تامین 45,891 آرا (با سرب از 17,420 آرا).
ممنوعیت در حال حاضر در عملیات در ایالت بیهار در گجرات Mizoram و Nagaland و همچنین در union territory of Lakshadweep.
اما داستان از Nitish کومار مقدمه از مجموع ممنوعیت در بیهار و بیشتر آن فلیپ فلاپ جنگ در پتنا دادگاه عالی نیز در دیوان عالی کشور هند همیشه دیده می دیدم بحث بین اخلاقی prohibitionists و آزادیخواه ضد prohibitionists. خوشبختانه آمار ثابت کرده اند که در زمین است که پس از ممنوعیت در Bihar, جرم و جنایت علیه زنان موارد خشونت خانگی تصادفات جاده آغشته اند و گل خانه ها هستند که به جای خانه های آجری در سمت کشور.
Nitish کومار خیلی خوش مشرب پس از تصویب قانون ضد ممنوعیت قانون است که او اظهارنظر برای ‘در سراسر کشور ممنوعیت” در حالی که صحبت کردن در ‘مشروب رایگان هند کمپین’ سازی توسط سازمان داوطلبانه Milita Odisha Nisha Nibaran Abhijan و منطقه ای دیگر سازمانها. او در تاریخ ثبت شده که گفت: “بیهار است و نه چیزی را از دست داده با توجه به ممنوعیت. و نه آن را به دست آورده است”. مشروب فروش درآمد ایستاده بموقع جبران فروش داخلی دیگر موارد کمتر از هزینه های سلامت کاهش تنش های اجتماعی و غیره.
در حالی که کرالا منتقل شده از مجموع ممنوعیت تدریجی ممنوعیت. سانتی متر Vijayan می گوید دولت او معتقد است در خویشتن داری و نه منع. برخی از هتل ها بارها و بارها شده اند مجاز به خدمت شراب با محدودیت های خاصی.
اگر ما پیام موجود در ‘Bhagvad گیتا’, ‘افرادی که Sattvika طبیعت مانند مواد غذایی که طول عمر ترویج نشاط و انرژی, سلامت, شادی و نشاط, و همچنین کسانی که آبدار و نرم کننده و تغذیه کننده و دلپذیر است.’
آن است که در همین راستا است که تدوین کنندگان قانون اساسی ما باید conceptualised و تصویب هنر-47 قانون اساسی از هند….
‘دولت باید در زمینه بالا بردن سطح تغذیه و استانداردهای زندگی مردم آن و بهبود سلامت عمومی به عنوان میان آن وظایف اصلی و به ویژه دولت باید تلاش را در مورد منع مصرف به جز برای اهداف دارویی از مست نوشیدنی و مواد مخدر است که مضر به سلامت”.
اما این دستور در قانون اساسی به نظر می رسد حداقل مراقبت و انجام شده توسط ما سیاست گذاران که تا به حال نگه داشته اند سر خود مدفون در شن و ماسه هر زمان که این موضوع تحت فشار قرار دادند در فرش.
یک گزارش بر اساس بررسی نمونه توسط وزارت عدالت اجتماعی و توانمندسازی برگزار کرده است که تقریبا 33 درصد از مردان بالغ و حدود 2 درصد از بزرگسالان زنان در هند منطقه با توجه به هابیت از نوشیدن. حدود 25 لاک زدن کودکان در گروه سنی 10-17 معتاد به نوشیدن. همچنین نوشیدن در هند به معنی “سخت نوشیدنی” یا ارواح متشکل از 92 درصد از کل مصرف الکل بیش از شراب یا آبجو به عنوان در مقایسه با 44 درصد است که از میانگین جهانی است. بیشتر را دارد مقدار الکل مصرف شده توسط هر آبخوری است 18.3 لیتر در هر سال به طور متوسط دوباره بسیار بالاتر از متوسط جهانی است. حداقل 2.6 لاخ مرگ و میر در هر سال در هند را می توان به طور مستقیم نسبت به بیماری های کبدی و یا سرطان یا حوادث ناشی از نوشیدن بیش از حد.
علاوه بر سلامت نوشیدن مستلزم جدی پیامدهای اجتماعی و اقتصادی. به طور متوسط خانواده روستایی صرف حدود 2.5 درصد از درآمد خود را در باده که ممکن است یک هشتم از آن درآمد قابل تصرف هنگامی که ضرورت اساسی پرداخت می شود. یک معتاد می تواند صرف هر چیزی بین یک پنجم تا نصف از کل درآمد خانواده برای booz. در اجتماعی از نظر فشار از نوشیدن عهده زنان است. فرزند ضرب و شتم و غفلت اجتماعی, خشونت, سوء استفاده جنسی, خانواده, اختلاف و شکستن برخی از بدیهی ترین نتایج حاصل از نوشیدن.
و لی-بخشی از این امر باقی می ماند که ما فاقد یک ملی چشم انداز و پان هند اقدام برنامه ریزی در این موضوع است. و شترمرغ-مانند سیاست گذاران نیز ترجیح داده به کمانچه به عنوان ceremoniously به عنوان نرو از رم به عنوان رتبهدهی نشده است. آن را هنوز هم بلاتکلیف باقی مانده است که آیا ما می خواهیم به صورت کامل و جزئی مرحله به مرحله ممنوعیت و یا هر چیز دیگری در سطح ملی. آن سخت است تصور کنید آنچه که ممکن است خطوط و پارامترها از جمله سیاست. مجموع ممنوعیت بعید است که به رقم وجود دارد به دلیل آن است ثابت ضد تولیدی به مراتب بیش از حد اغلب. در حالی که آن را نوشیدن به طور جدی آن را تمایل به تشویق قاچاق مشروب مافیا و الکی مشروب.
آنچه که ما نیاز به یک طرح ملی برای کاهش تدریجی و کنترل مصرف الکل همراه با ابتکاری و مبارزات اجتماعی برای ایجاد انگیزه در مردم به خصوص disenchanting جوانان به تدریج از habbit از نوشیدن.
زودتر ما را از خواب بیدار تماس بهتر است آن را برای جامعه و ملت و تمدن متولد و تربیت در کنار Sindhu.
(نویسنده است columinist شیوه های قانون در J&K دادگاه عالی و عضو 11th, J&K مجلس قانون گذاری.)
feedbackexcelsior@gmail.com

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>