یاد جاشوا درختان الهام گرفته اند بسیاری از داستان

آنچه می تواند به شما می گویند در مورد یکی از قابل تشخیص ترین گونه های گیاهی بومی در منطقه ما در افسانه موهاوی که به نام درخت, اما واقعا یک درخت ؟

یوکا brevifolia شناخته شده به طور گسترده ای امروز به عنوان جاشوا درخت — و به صحرا بومی مردم آمریکا به عنوان choor-martsh به Serrano; humwichawa به Cahuilla; و sovarampi به جنوب Paiute — رشد فراوان در سراسر وسعت زیادی از موهاوی برای 2.5 میلیون سال است و در واقع یک عضو از خانواده مارچوبه و زبانی و نه از لحاظ فنی یک درخت در همه.

اموزش نولان در رشد موهاوی و در حال حاضر می آموزد نوشتن خلاق در دانشکده کویر. (حسن نیت ارائه میدهد عکس از پابلو Aguilar)

دمدمی داستان جاشوا درخت وجود دارد متوقف نمی.

این گیاه متکی شگفت آور رابطه همزیستی با کوچک جاشوا درخت یوکا شب پره به تداوم وجود آن — که به نوبه خود به حفظ بید بقا. جاشوا درختان زندگی می کنند تا 150 سال اگر چه در بخشی از موهاوی وجود دارد درختان تصور می شود تا 900 سال در بیابان منطقه تعیین شده در Paiute زبان به عنوان “لحظهای ضربت” و یا “آنهایی که باستان.”

داستان چگونه جاشوا درخت به دست می آمد به طوری گسترده در سراسر موهاوی رنگارنگ بیش از حد: طولانی منقرض شده شستا زمین کاهلی موجودی با سایز بزرگ خرس, یک بار گردش این بیابان پهناور و گذشت جاشوا درخت دانه همراه در مدفوع. و برای قرن ها مردم بومی کویر تبدیل شده اند به این گیاهان برای بقا.

با توجه به ارنست سیوا — یک Cahuilla-Serrano سالمند و فرهنگی رهبر و ethnobotanists این Serrano به طور سنتی خورده جاشوا درخت و جوانه های گل و همچنین دانه های سفید مایل به سبز غلاف خورده خام و هم پخته شده و پوره. آنها همچنین با استفاده از ریشه های درخت یوشع برای یک سبد مواد که به ایجاد یک تیره مایل به قرمز-قهوه ای در طراحی به پایان رسید سبد خرید. مانند Cahuilla این Serrano همچنین با استفاده از موهاوی یوکا برای به دست آوردن الیاف به مجموع طناب های کشتی و شبکه. تیز نقطه در انتهای برگ مورد استفاده قرار گرفت به عنوان یک درفش و ریشه مورد استفاده قرار گرفت به عنوان شامپو و صابون.

این درخت غیر معمول در حال حاضر جذب بازدید کننده از سراسر جهان که گله به Joshua Tree National Park برای دیدن آن سرنیزه-سوزن نزدیک و ضبط آن تیز و شدید شبح قرار است در برابر بی انتها موهاوی غروب برای خود Instagram داستان-تغذیه و در نتیجه ایجاد و عبور همراه خود را جاشوا درخت داستان در فرم بصری.

نام “جاشوا درخت” است که منسوب به مورمون ها عبور غرب از طریق موهاوی از یوتا در اواسط قرن 19 در جستجوی یک سرزمین موعود. گفته شده است که مورمون پیشگامان به نام درخت جاشوا پس از عهد عتیق که به رهبری بنی اسرائیل در فتح کنعان. به نظر می رسید به آنها را دراز اندام بودند کارگردانی مورمون به جلو به سرزمین موعود.

شرح جاشوا درختان دیگر در اوایل اروپای غربی-آمریکایی کاشفان نیست بنابراین الهام گرفته که ممکن است قابل فهم در یک معنا با توجه به این که این مسافران تلاش برای درک و بافت چشم انداز صحرا بود که به طور کامل به آنها ناشناخته است.

اکسپلورر John C. فرمونت توصیف خود را برداشت اول از جاشوا درخت در طول یک سال 1845 سفر: “خود را سفت و ungraceful فرم باعث می شود آنها را به مسافر بیشتر دافعه درخت در پادشاهی گیاهی.” نویسنده J. Snoring تعقیب را 1919 کتاب “صحرای کالیفرنیا مسیرهای پیاده روی” توصیف نزد یوشع درختان به عنوان “داشتن یک کابوس اثر حتی در روز روشن: در witching hour آن را تقریبا می تواند infernal.” کویر طبیعت ادموند C. Jaeger توصیف ضخیم می ایستد جاشوا درختان به عنوان “جنگل” در حالی که گیاه شناس فیلیپ Munz با اشاره به زمینه هایی مانند “جنگل.”

1920s موهاوی اکسپلورر ادنا برس پرکینز که اهل عشق وعاشقی با موهاوی در کتاب کلاسیک “قلب سفید از موهاوی” بیانگر بی میلی او را برای جاشوا درختان در این کتاب خواستار آنها را “عجیب و غریب … پوشش داده شده با ورقه های سبز رنگ خاکستری مو…” و “مجزا ناخوشایند است.”

همه نویسندگان عبور از موهاوی گرفته اند آخرالزمانی یا دین الهام گرفته از نمایش فروتن جاشوا درخت تبدیل شده است که به طور فزاینده ای در معرض خطر اثرات مانند معدن شهرنشینی و تغییر آب و هوا.

این مهیجی نوشتههای کویر محیط زیست Minerva Hoyt در اوایل قرن 20th کمک کرده و منجر به نامگذاری Joshua Tree National Park ارائه می دهد که قابل حمایت به جاشوا درخت و محیط زیست از یک قسمت از موهاوی. “تصور کنید که تعجب و شوک از پیدا کردن یک نازا سطح زیرکشت به ندرت با یک جاشوا درخت سمت چپ ایستاده و به صورت کامل از چشم انداز یک متروک زباله های برهنه خود را رشد تجارت” او نوشت.

و پس از آن وجود دارد اثرات آتش سوزی: در شعر او “چه آتش را فراموش کرده” Cal State San Bernardino استاد جولی Paegle می نویسد movingly از اثرات 2007 Juniper پیچیده آتش در جاشوا درخت در غرب موهاوی: “تمام کسانی که در تنه یک بار میزبان / به شب مارمولک دایاموند بیابان kit fox. / برخی از تنه تشکیل انفرادی ستون ساقه; / دیگران ثابت دیوانگی شاخه های هر شاخه, شبح / سرگردان بین سخت زمستان فراست / بهار و گل است.”

زنده باد داستان های بسیاری از جاشوا درخت. و جاشوا درختان خود به ادامه راهنمای ما از طریق یک طبقه چشم انداز صحرا بر خلاف هر گونه دیگر است.

غربی جاشوا درخت است که در حال حاضر تحت بررسی بیشتر حمایت قانونی تحت کالیفرنیا گونه های در معرض خطر عمل می کنند.

اموزش نولان در رشد موهاوی و در حال حاضر می آموزد نوشتن خلاق در دانشکده کویر. او یک کویر محیط زیست و نویسنده و سردبیر “هیچ جایی برای پیوریتن ها: ادبیات کالیفرنیا بیابان.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>