CPCB اصلاح بت غوطه ور شدن دستورالعمل; ممنوعیت پلاستیک, گچ پاریس, thermocol به بت

دهلی نو: در تلاش برای اطمینان حاصل شود بت غوطه وری در کشورهای عضو اکو دوستانه در کشور های مرکزی کنترل آلودگی هیئت مدیره (CPCB) را ممنوع کرده است استفاده از پلاستیک thermocol و گچ پاریس در ساختن بت از خدایان و الهه ها.

این CPCB خود تجدید نظر 2010 دستورالعمل در خدا غوطه ور شدن پس از گرفتن نظرات ذینفعان به خصوص تاکید بر استفاده از به طور طبیعی, رس, رنگ در محل مصنوعی رنگ و مواد شیمیایی برای رنگ آمیزی بت.

آن گفت که استفاده از تک استفاده از پلاستیک و thermocol باید اجازه داده نمی شود و تنها مواد سازگار با محیط زیست مانند نی ساختار باید مورد استفاده در ساخت بت و یا دکوراسیون بت/pandals/tazias به منظور جلوگیری از آلودگی در دریافت کننده آب بدن.

“بت های ساخته شده تنها طبیعی تجزیه زیستی, سازگار با محیط زیست مواد اولیه بدون هیچ گونه سمی مواد خام غیر آلی [مانند سنتی فضیلت خاک رس و گل و لای و همچنین رایگان از گچ پاریس پلاستیک و thermocol (پلی استایرن) باید تشویق مجاز و ترویج و بت های ساخته شده از گچ پاریس (پاپ) باید ممنوع شود.

“تنها گل خشک شده قطعات برای ساخت زیور آلات از بت و رزین های طبیعی از درختان ممکن است مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک معتاد مواد برای ساخت بت جذاب” راس کنترل آلودگی بدن گفت: در آن تجدید نظر دستورالعمل های صادر شده در روز سه شنبه.

هر سال آب بدن در کشور بسیار آلوده پس از بت غوطه ور شدن در طول جشنواره مانند Ganesh Chaturthi و دورگا Pooja به عنوان بت ساخته شده از مواد معدنی و مواد سمی به جای سنتی دوستدار گل و لای و خاک رس.

دستورالعمل حاوی توسط CPCB در گذشته رفته اند تا حد زیادی توجهی نشد که آب با کیفیت در ادامه به پایین پس از این جشنواره است.

تجدید نظر دستورالعمل در حال حاضر ممنوع, استفاده از سمی و غیر-زیست تخریب پذیر رنگهای شیمیایی/رنگ روغن برای نقاشی بت را به عنوان به خوبی.

“تنها به طور طبیعی رنگ از گیاهان (گل بارکس پرچم و برگ و ریشه و دانه میوه کامل), پرهای پرندگان مختلف مواد معدنی و یا رنگی سنگ مورد استفاده قرار مي گيرد ،

این CPCB نیز به کارگردانی نگران دولت کنترل آلودگی تخته (SPCBs)/کنترل آلودگی کمیته (PCCs) در آمریکا و سرزمین های اتحادیه برای انجام ارزیابی کیفیت آب از آب بدن ترجیحا در ردیف 1 شهرستانها (با داشتن جمعیت بیش از 1 لاخ) در سه مرحله من.E. قبل از غوطه وری, غوطه ور شدن در طول و پس از غوطه ور شدن.

“پس از جشنواره نمونه ها باید جمع آوری و ترجیحا بعد از سوم و پنجم و هفتم و نهم روز از جشنواره” آلودگی watchdog گفت.

“SPCBs/PCCs باید به کمک دولت های منطقه در آماده سازی مواد برای ایجاد توده آگاهی و همچنین بررسی روش های نوآورانه برای کشورهای عضو اکو دوستانه بت ساخت توسط بت سازان و یا هنرمند و یا صنعتگران” این CPCB گفت.

همچنین به گفته مقامات مربوطه در دولت و UT دولت در برخورد با ایمنی و امنیت در مناطق ساحلی باید مراقبت از ترتیبات لازم مانند موتور قایق با پرسنل امنیتی/صفحه اصلی پاسداران با داشتن تجهیزات ایمنی برای نظارت بر بت غوطه وری فعالیت های در طول فصل جشن.

“تا آنجا که ممکن است بت غوطه ور شدن در رودخانه ها و مخازن/دریاچه باید تشویق شود تنها در خاص تعیین شده مصنوعی محدود مخازن و مخازن, با بوش ساخته شده با مدرج/بسیار غیر قابل نفوذ خاک رس و یا سازگار با محیط زیست-مصنوعی بوش در بانک ها باید ترویج شود.

“موقت مصنوعی مخزن یا حوضچه با بوش ساخته شده با مدرج/بسیار غیر قابل نفوذ خاک رس و یا سازگار با محیط زیست-مصنوعی بوش (HDPE) و داشتن خاکی میباشد در بانک از رودخانه/دریاچه/آبگیر باید برای ایجاد بت غوطه وری” می گفت.

آن همچنین پیشنهاد کرد که اتهامات استخدام سازمان به پاک کردن زباله از تعیین بت غوطه ور شدن در سایت باید جمع آوری شده به عنوان ‘visarjan اتهام’ از هر فرد شهروند و یا جامعه است.

“این ‘visarjan اتهام’ جمع آوری شده باید مورد استفاده برای تمیز کردن غوطه ور شدن در سایت برای مدیریت آب آلوده از مصنوعی موقت مخزن/استخر و به صورت سازگار با محیط زیست مدیریت جامد باقی مانده از بت.

“فاضلاب جمع آوری شده از تعیین موقت برکه مصنوعی/مخازن پس از حصول اطمینان در سایت قبل از درمان باید تخلیه شده به و یا عمومی فاضلاب منجر به فاضلاب/مشترک تصفيه پساب ، (سازمان)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>