۵ دلیل مزیت لیفت با نخ نسبت به بقیه روش های زیبایی

آیا می‌خواهید بدانید که لیفت با نخ، انتخاب مناسبی برای بازگردندان جلوه ی جوانی به چهره ی شماست؟ پس این مطلب را از دست ندهید. لیفت با نخ، یکی از روش‌های لیفت است که در چند سال اخیر بین مردم و چهره های مشهور، طرفداران زیادی پیدا کرده است. یکی از چهره های مشهوری که در این سال‌ها، از این روش برای لیفت صورت خود استفاده کرده ، گوئینت پالترو، بازیگر برنده ی اسکار است.

دکتر پیرون که بیش از ۱۳ سال است که در زمینه زیبایی، فعالیت دارد، می‌گوید: «استفاده از فیلر، برای بازگرداندن حجم به صورت و از بین بردن افتادگی‌های حاصل از افزایش سن، تا حدی پاسخگوی نیاز مراجعین است. با این حال، برخی افراد به حدی در تزریق فیلرها زیاده روی کرده و چهره ه‌ای مصنوعی برای خودشان ایجاد می‌کنند که گونه های برخی از آن‌ها، قبل از خودشان وارد اتاق می‌شود.
دکتر پیرون چنین اضافه می‌کند: «خوشبختانه، با پیشرفت‌های روزافزون علم پزشکی، امروزه می‌توان از روشی استفاده کرد که مابین تزریق فیلر و جراحی لیفت قرار دارد. لیفت با نخ از نظر دوام و کیفیت که درمانی غیرتهاجمی و بی خطر برای حل این مشکل است، بهترین درمان است.»
لیفت با نخ، روشی برای تحریک کلاژن‌سازی و از بین بردن افتادگی نواحی مختلف صورت مانند پیشانی، ابرو، گونه، خط فک و گردن است. از این تکنیک، برای خطوط گوشه ی چشم، خطوط خنده، افتادگی دست و حتی شکم نیز استفاده می‌شود.
در تکنیک لیفت با نخ، ابتدا نواحی موردنظر مشخص شده و از کرم بی‌حسی استفاده می‌شود. سپس سوراخ‌های کوچکی در خط رویش مو یا پشت گوش ایجاد شده و تعدادی نخ مخصوص وارد بافت زیرین پوست می‌شود.
دکتر نورمن رائو، متخصص جراحی پلاستیک در نیویورک می‌گوید: «این نخ‌ها دارای تارهای ظریفی هستند که به بافت متصل شده و به راحتی صاف می‌شوند و از ایجاد شدن ظاهری غیرطبیعی بعد از لیفت، جلوگیری می‌کنند. این ویژگی نخ، زیبایی طبیعی را به چهره ی شما برمی‌گرداند. سلول‌های جدیدی که در بدن تولید می‌شوند، این تارها را احاطه کرده و لیفتی ظریف و در عین حال چشمگیر ایجاد می‌کنند.»
لیفت با نخ، برای چه افرادی مناسب‌تر است؟
افراد بالای سی سال، بهترین کاندیداهای لیفت صورت با نخ هستند. دکتر حاتمی سن بالای ۱۸ سال را برای لیفت بینی با نخ، مناسب‌تر می‌داند. دکتر ایدریس بر این باور است که لیفت با نخ، بهترین انتخاب برای افرادی است که کیفیت پوستی خوب و افتادگی متوسط و همچنین استخوان‌بندی صورت قوی ای دارند.

خطرات احتمالی لیفت با نخ
دکتر حاتمی، پایه گذار لیفت با نخ در ایران می‌گوید: «نخ‌های جدید، تجزیه پذیر هستند بنابراین احتمال عفونت به حداقل می‌رسد. چون در چنین شرایطی، دیگر ماده ای خارجی برای حیات باکتری‌ها وجود ندارد. برخلاف نخ‌های دائمی، با تجزیه پذیر بودن نخ‌ها، باکتری نمی‌تواند از سیستم دفاعی بدن فرار کند.»
دکتر پاول فرانک، متخصص پوست درباره ی کیفیت نخ‌های جدید می‌گوید: «نخ های جدید، نخ‌هایی هستند که در سال‌های اخیر برای عمل‌های قلبی عروقی مورد استفاده قرار گرفته و آسیبی به بافت نمی‌رسانند و عوارض نخ‌های قدیمی را به همراه ندارند»
مزایای لیفت با نخ
مزایای لیفت با نخ در مقایسه با سایر روش‌های لیفت، به طور خلاصه شامل موارد زیر است:
ریسک کمتر از جراحی
بدیهی است که خطرات جراحی تهاجمی به همراه بیهوشی با درمانی سرپایی و غیرتهاجمی که به بیهوشی نیز احتیاج ندارد، قابل مقایسه نیست.
مدت زمان کوتاه فرآیند لیفت
لیفت با نخ، حدوداً ۲۰ دقیقه زمان خواهد برد و مدت زمان کوتاه آن، یکی از ویژگی‌هایی است که باعث تمایز آن از سایر روش‌های لیفت می‌شود. به همین دلیل به این روش، «لیفت در ساعت ناهار» نیز گفته می‌شود.
کوتاه بودن دوره نقاهت
روش لیفت با نخ، درمانی سرپایی است و احتیاجی به بیهوشی و بستری ندارد. با توجه به غیرتهاجمی بودن این روش که نیازی به برش و بخیه ندارد، احتیاجی به گذراندن دوره نقاهت طولانی مدت نیست. ملیسا دافت، عضو انجمن جراحی پلاستیک نیویورک، می‌گوید: «ممکن است بعد از لیفت، کبودی و ورم جزیی ایجاد شود و دوره ی نقاهت این روش، از دو الی سه روز است»
بازگشت ‌پذیری
در صورتی که به هر دلیلی از نتیجه حاصل شده، نارضایتی داشته باشید یا بخواهید تغییراتی در آن اعمال کنید، می‌توانید بدون آسیب به بافت پوست، به راحتی نخ‌ها را از صورت خود خارج کنید. این در حالی است که نتیجه جراحی بازگشت‌پذیر نیست.
ارزان‌تر بودن لیفت با نخ نسبت به روش جراحی
لیفت با نخ، گزینه معقول‌تر و به صرفه تری برای افرادی است که به دنبال لیفت صورت هستند اما امکان پرداخت هزینه های بالای جراحی لیفت را ندارند.
مراقبت‌های لازم قبل از انجام لیفت با نخ
قبل از انجام لیفت با نخ، در رعایت نکات زیر دقت کنید:
⦁ از مصرف الکل، نیکوتین و سیگار خودداری کنید تا روند بهبودی شما سریع‌تر انجام شود.
⦁ در انتخاب پزشک خود، دقت کنید. پزشک و مجموعه ای را انتخاب کنید که لیفت با نخ را در شرایطی حرفه ای انجام می‌دهد.
⦁ در رژیم غذایی خود دقت کنید و حتماً با پزشک مشورت کنید.
⦁ از مصرف داروهایی مانند ایبوپروفن و آسپرین بپرهیزید، چرا که احتمال دارد مصرف این داروها به کبودی منجر شود.
ماندگاری اثر لیفت با نخ
اثر لیفت با نخ، بلافاصله بعد از اتمام آن، مشهود است. ماندگاری این روش، نسبت به روش‌هایی مانند تزریق فیلر یا تزریق بوتاکس بیشتر است. اثر لیفت با نخ، بین ۶ الی دو سال ماندگاری دارد و با تکرار دفعات، ماندگاری آن بیشتر خواهد شد. انتخاب پزشکی که با مهارت، این درمان را انجام دهد، حائز اهمیت است چرا که در به حداقل رسیدن عوارض ناشی از لیفت و همینطور بر افزایش ماندگاری اثر لیفت، تاثیر مستقیم دارد.
استفاده از لیفت با نخ در کنار سایر روش‌های درمانی
با توجه به کم ‌خطر بودن لیفت با نخ و کوتاه بودن دوره نقاهت آن، می‌توان از این درمان در کنار سایر روش‌های کم خطر و غیرجراحی مانند هایفوتراپی، تزریق فیلر و درمان‌های مشابه بهره جست و به بهترین نتیجه ممکن دست یافت. بعد از بهبود نقاط ورود نخ به پوست، می‌توانید برای تاثیر بیشتر از روش‌هایی مانند التراپی استفاده کنید.
التراپی از امواج التراساند (مافوق صوت) به منظور گرم کردن بافت‌های پیوندی زیر پوست استفاده می‌کند. این کار مانند لیفت با نخ، باعث تحریک کلاژن‌سازی پوست می‌شود و اثرات جوانسازی را برای شما به ارمغان می‌آورد. از التراتراپی برای نواحی مختلف صورت و گردن استفاده می‌شود. ترکیب این روش با روش لیفت با نخ، باعث مضاعف شدن اثر لیفت و محکم شدن بافت پوست شما می‌شود.
با ترکیب این روش با سایر روش‌های مشابه می‌توانید بدون جراحی و خطرات ناشی از آن، تغییراتی چشمگیر در ظاهر خود ایجاد کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>